شهرستان بهار

شهردار بهار در نشست خبری گفت :

پروژه ولایت، 22 بهمن امسال به بهره برداری می رسد/ پیگیر ادامه کار پروژه جزیره شادی هستیم

شناسه خبر: ۶۳۵۰
 پروژه ولایت، 22 بهمن امسال به بهره برداری می رسد/ پیگیر ادامه کار پروژه جزیره شادی هستیم

طی هفته گذشته گروه رسانه ای نشاط شهر در نشست خبری با شهردار شهر بهار جلسه ای برگزار کرده و سوالاتی در زمینه برنامه شهرداری مطرح کردند.

به گزارش نشاط شهر ،شهردار بهار، از حضور در مجموعه خبری با حضور فعالین رسانه ای شهرستان ابراز خوشحالی کرد و گفت: نشاط شهر مجموعه ای است که به طور مستقل وارد شده و هدف و مبنایش داشتن شهری آباد است و تفکرات بسیار عالی این مجموعه باعث مسرت و خوشحالی ماست.

حسن رمضانی ادامه داد: مسئولیت امانتی است که در دست ماست و من نیز امیدوارم بتوانم در انجام وظایف و مسئولیتی که بر عهده ام نهاده شده سربلند باشم.

در ادامه رمضانی به بیان طرح و برنامه بلند مدت خود در مدیریت شهری پرداخت و گفت: زمانی بهار قطب خرید و فروش شهرهای اطراف بود و مردم بهار در راس بودند و نقش اصلی در منطقه ایفا می کردند. زمانی در باغداری حرف اول را می زدیم و حالا در بحث کشاورزی حرف اول منطقه را می زنیم که این نشان از اراده قوی مردم بهار است.

رمضانی ادامه داد: اما واقعیت این است که در منطقه و حواشی آب رو به کاهش گذاشته و معیار اول رونق کشاورزی هم آب است. حال وظیفه ما در چنین زمانی ایجاد طرح های راهبردی برای کمک به اقتصاد شهر است و اینکه بدانیم از این سرمایه و پتانسیل چطور می توان استفاده کرد.

وی ادامه داد: یکی از اهداف شورای محترم و بنده نیز در چنین شرایطی کمک به اقتصاد مردم است. وظیفه ما این است که در اقتصاد مردم وارد شویم و فضا را آزاد بگذاریم تا زمینه تغییر اشتغال مردم را از کشاورزی به خدماتی ، بازرگانی و گردشگری تغییر دهیم.

بهار می تواند به بارانداز گردشگری همدان تبدیل شود

رمضانی اقدامات صورت گرفته در این باره را آماده سازی 200 واحد تجاری و طرح برای 3 پاساژ بیان کرد و ادامه داد: هم اکنون به ما ثابت شده که مردم بهار افرادی تنوع طلب از لحاظ خرید و فروش هستند و به جرات می توان گفت که اقتصاد شهرهای اطراف بهار از پول مردم بهار در گردش است ، حال با این وجود چرا ما نباید مراکز بزرگ تجاری داشته باشیم.

وی با اشاره به نزدیکی بهار به همدان گفت: ما باید از این فرصت استفاده کنیم ؛ چرا که با این شرایط بهار می تواند محل مناسبی برای بارانداز گردشگری و خدمات رسانی برای همدان باشد.

رمضانی در ادامه به جهانی شدن شهر لالجین اشاره کرد و گفت: شهر لالجین در مسیر شهر بهار قرار دارد، ما از این امکان می توانیم به بهترین نحو استفاده کرده و در مسیر محل هایی را برای خدمات رسانی به مسافران ایجاد کنیم. در این زمینه چند پروژه مطالعاتی با چشم انداز 30 ساله در دست بررسی داریم.

رمضانی در بحث اشتغالزایی گفت: برای اولین بار واحد توسعه و سرمایه گذاری ایجاد کرده ایم و بانک اطلاعاتی در این زمینه ایجاد کرده ایم که اگر سرمایه گذاری وارد کار شد دچار سردرگمی نشود. همچنین برای اینکه ساخت و ساز رونق داشته باشد، امسال عوارض را افزایش نداده ایم و حتی برای برخی واحدها تقسیط عوارض نیز داشته ایم.

به ورودی های شهر توجه ویژه ای خواهیم داشت

وی به اقدامات و برنامه های شهرداری در مورد سیما و منظر شهری اشاره کرد و گفت: برنامه جدیدی برای منظر شهری و به خصوص ورودی های شهر ، بنرهای ورودی، آسفالت و مبلمان شهری داریم و پیمانکاری مختص تعمیر تیرهای چراغ برق در سطح شهر دیده ایم تا از لحاظ روشنایی مشکلی نباشد و در این باره واحد زیباسازی در شهرداری ایجاد کرده ایم و یکی از همکاران را مسئول همین امر قرار داده ایم.

رمضانی در مورد پروژه های نیمه تمام شهربازی گفت: سوله داخل پارک لاله را به پیمانکار واگذار کرده ایم و وسایل بازی جدید خریداری شده و حدود 5000 متر به پارک لاله اضافه خواهد شد که در آن سینمای روباز، محل تجمع دائمی ، زمین ورزشی، چمن مصنوعی و ... تعبیه خواهد شد که تا تابستان سال بعد به بهره بردای می رسد.

پروژه ولایت تا 22 بهمن امسال بهره برداری می شود

وی در مورد پروژه نیمه تمام ولایت جنب فرمانداری گفت: سعی ما این بود که پروژه ای مسکوت نماند به همین جهت مطالبات خود از این پروژه را برای پایان کار این پروژه گذاشته ایم و پیمانکار قول داده که تا 22 بهمن امسال راه اندازی شود.

رمضانی همچنین از حل مشکل تملک زمین بیمارستان آیت الله بهاری خبر داد و از خانواده اسدی در این باره تشکر کرد.

پیگیر ادامه کار پروژه جزیره شادی هستیم

شهردار بهار در خصوص جزیره شادی گفت: یکی از مهمترین پروژه هایی که به طور مداوم پیگیر آن هستیم جزیره شادی است و در تلاشیم که این پروژه با در نظر گرفتن حق و حقوق شهرداری بار دیگر فعال شود.

رمضانی ادامه داد: از سرمایه گذار پروژه جزیره شادی و دیگر سرمایه گذاران با روی گشاده استقبال می کنیم و اعتقاد ما این است که آقای اسدی خود کار را شروع کرده و خودش نیز باید کار را ادامه دهد ، چرا که وی با نیت خوبی جلو آمده و ما نیز می خواهیم این کار ادامه داشته باشد و ما منتظر هستیم که سریعتر کار ادامه پیدا کند.

حل نشدن مشکل تاکسیرانی یکی از مهمترین دلایل در تغییر شهردار

در ادامه علی عطایی یکی از اعضای شورای شهر در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت مسیرهای تاکسی گفت: مدت سه سال درگیر مسئله تاکسیرانی بودیم و حتی سه را حل برای حل مشکل ارائه دادیم اما به دلایل و بهانه های مختلف انجام نشد. یکی از مهمترین مشکلات ما این است که تعداد تاکسی ها به جمعیت شهر زیاد است و برای تاکسی ها از قبل مسیر مشخص نشده و همه در یک مسیر تعریف شده تردد می کنند و تمایلی به تردد در مسیرهای دیگر ندارند.

عطایی ادامه داد: با وجود تعداد بالای تاکسی ها در شهر مجبوریم فراخوان چند تاکسی جدید با مسیرهای جدید به ناوگان تاکسیرانی شهر اضافه کنیم تا فقط در مسیرهای مشخص تردد کنند. همچنین برای ایجاد ایستگاه تاکسی و محل انتظار مسافرین با بخش خصوصی وارد مذاکره شده ایم.

عطایی یکی از دلایل حل نشدن مشکل تاکسیرانی در مدت سه سال اخیر را تعلل شهردار سابق و عدم پیگیری آن عنوان کرد و این مشکل را یکی از مهمترین دلایل در تصمیم تغییر شهردار بیان کرد.

در انتهای جلسه شهردار بهار ضمن مهم ارزیابی کردن اطلاع رسانی در فضای کنونی، نقش رسانه را در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم انکارناپذیر عنوان کرد و برگزاری چنین جلسات منظم و ماهیانه ای با اهالی رسانه خصوصا مجموعه خبری نشاط شهر به عنوان نمایندگان جوانان شهر را پیشنهاد داد.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر