شهرستان بهار

موردی از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان درشهرستان بهاردیده نشده است

شناسه خبر: ۶۴۷۰
 موردی از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان درشهرستان بهاردیده نشده است

پایش ومراقبتهای انجام گرفته از واحدهای پرورش طیور صنعتی و بومی حاکی از عاری بودن شهرستان از ویروس آنفلو آنزای فوق حاد پرندگان است.

به گزارش نشاط شهر به نقل از روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان بهار، دکتر مشهوری رئیس اداره دامپزشکی این شهرستان گفت: پایش ومراقبتهای انجام گرفته از واحدهای پرورش طیور صنعتی و بومی حاکی از عاری بودن شهرستان از ویروس آنفلو آنزای فوق حاد پرندگان است.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بهار در ادامه افزود: برنامه ریزی،پایش و مراقبت قبل از شیوع بیماری های دام و طیور یکی از اولویت های اداره دامپزشکی شهرستان بوده و بر این اساس برای مقابله با شیوع بیماری فوق حاد آنفلوآنزای پرندگان تا پایان آذر ماه از واحد های صنعتی و بومی پرورش طیور در سطح شهرستان پایش و مراقبت و نمونه برداریهای لازم انجام گرفته و خوشبختانه موردی از بیماری در سطح شهرستان گزارش نشده است.

وی گفت: با توجه به وجود این بیماری در دیگر کشور ها وبرخی استانهای کشور پیش بینی احتمال شیوع آن در سطح شهرستان و ایجاد خسارت های مالی و اقتصادی بر مراکز تولید گوشت سفید و تخم مرغ از تولید کنندگان خواسته شد تا محصول های خود را در برابر بیماری های واگیردار بیمه کنند تا در صورت بروز این بیماری و خسارت بتوانند از مزایای بیمه بهره مند شوند.

دکتر محمود مشهوری همکاری تمامی دستگاه های متولی و تولیدکنندگان طیور را از مهمترین راه های جلوگیری از شیوع این بیماری در شهرستان عنوان کرد و از مردم خواست: در صورت مشاهده طیور تلف شده از دست زدن به آنها خودداری کنند و مورد را به دامپزشکی شهرستان اطلاع رسانی نمایند.
وی در پایان تاکید کرد: مردم و تولیدکنندگان باید از جابه جایی طیور بدون مجوز دامپزشکی و خرید پرندگان زنده از دوره گردهاخودداری کنند.

انتهای پیام

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر