شهرستان بهار

منشور حقوق شهروندی مطالبه گری و پرسشگری مردم را تقویت می‌کند

شناسه خبر: ۶۵۱۹
منشور حقوق شهروندی مطالبه گری و پرسشگری مردم را تقویت می‌کند

فرماندار بهار گفت: منشور حقوق شهروندی مطالبه گری و پرسشگری مردم را تقویت می‌کند.

به گزارش نشاط شهر به نقل از خبرنگار مهر، محسن مرادی پناه صبح چهارشنبه در اولین جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی شهرستان بهار گفت: منشور حقوق شهروندی در ۲۹ آذرماه سالجاری توسط رئیس جمهور با ۲۲ شاخص و ۱۲۰ ماده قانونی به دستگاههای اجرای ابلاغ شد تا در کیفیت زندگی مردم تاثیرگذار باشد.

محسن مرادی پناه اضافه کرد: دین مبین اسلام بر رعایت حقوق شهروندی توجه ویژه ای دارد و همه مسئولان به ویژه روحانیون باید در تبیین این امر مهم اهتمام ویژه ای داشته باشند چراکه عدالت و رعایت حقوق شهروندی رابطه مستقیمی باهم دارند و تهیه راهکارهای ملی و سیاست گذاری های دراز مدت و تبیین و نهادینه کردن حقوق شهروندی از وظایف کارگروه در شهرستان است.

وی تاکید کرد: اجرای منشور حقوق شهروندی رابطه بین دولت و ملت را مستحکم تر و جایگاه ایران را در دنیا بهبود خواهد بخشید و مبنای خوبی برای همدلی و همزبانی است.

وی تکریم ارباب رجوع را کامل کننده منشور حقوق شهروندی دانست و گفت: منشور حقوق شهروندی مطالبه گری و پرسشگری را تقویت کرده و سمن ها و نهادهای غیر دولتی و رسانه ها می توانند تبیین گر آن باشند.

فرماندار بهار بر عملیاتی کردن قوانین تاکید کرد و گفت: این منشور در حیطه قانون تعریف شده و همه وظیفه عمل به قانون را داریم تا جامعه از سلامت بیشتری برخوردار باشد.

مرادی پناه از مردم به عنوان چشم بینای جامعه یاد کرد و گفت: اگر مردم به حقوق خود اشراف داشته باشند و حقوق خود را بدانند و بر اعمال مسئولین نظارت کافی داشته باشند، سلامت جامعه تضمین خواهد شد.

وی از برگزاری همایش حقوق شهروندی در دهه فجر خبر داد و گفت: اولین همایش حقوق شهروندی با هدف آشناسازی مردم با حقوق خود و آموزش آنان دهه فجر برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر