شهرستان بهار

برگزاری ۴۱۰ برنامه فرهنگی ورزشی و افتتاح ۴ پروژه ورزشی در دهه فجر همدان از جمله افتتاح سالن ورزشی پورلوک از توابع شهرستان بهار

شناسه خبر: ۶۵۳۰
برگزاری ۴۱۰ برنامه فرهنگی ورزشی و افتتاح ۴ پروژه ورزشی در دهه فجر همدان از جمله افتتاح سالن ورزشی پورلوک از توابع شهرستان بهار

مدیرکل ورزش و جوانان همدان از برگزاری ۴۱۰ برنامه فرهنگی ورزشی، افتتاح ۴ پروژه عمرانی و برگزاری ۶ جشنواره سراسری استعدادیابی در استان همدان به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد.

به گزارش نشاط شهر به نقل از نافع، به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان رسول منعم در نشست خبری خود با اصحاب رسانه به تشریح برنامههای اداره کل ورزش و جوانان استان همدان در ایامالله دهه فجر امسال پرداخت و گفت: 410 برنامه فرهنگی ورزشی در طول دهه فجر توسط این اداره کل برگزار می شود.

وی افزود: این برنامهها شامل 75 برنامه فرهنگی، 35 همایش، 15 جشنواره، 48 برنامه مرتبط با حوزه جوانان و 242 مسابقه ورزشی است.

افتتاح و کلنگ زنی 5 پروژه ورزشی

منعم با اشاره به اینکه افتتاح و کلنگ زنی پروژههای ورزشی یکی از مهمترین برنامههای اداره کل ورزش و جوانان استان در ایامالله دهه فجر است بیان کرد: در این ایام در سطح استان 4 پروژه ورزشی افتتاح و یک پروژه کلنگ زنی میشود.

وی افزود: سالن ورزشی کوی محمدیه، سالن ورزشی پورلوک از توابع شهرستان بهار، سالن ورزشی روستای اصله از توابع شهرستان فامنین هر سه با متراژ 975 متر و سالن چند منظوره گل تپه از توابع شهرستان کبودرآهنگ با متراژ 1500 متر در دهه فجر امسال با حضور مسئولان و ورزشکاران افتتاح میشوند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان از کلنگ زنی یک پروژه ورزشی نیز در این ایام خبر داد و گفت: این پروژه یک سالن چند منظوره ورزشی با مساحت 3 هزار 350 متر است که کلنگ آن در شهرستان فامنین زده میشود.

منعم با اشاره به دستاوردهای دولت یازدهم در بخش ورزش به افتتاح 24 پروژه ورزشی در استان همدان از سال 92 تاکنون اشاره کرد و گفت: با افتتاح این پروژهها سرانه ورزشی استان همدان از 6 دهم مترمربع در سال 92 به 7 دهم متر مربع در سال 95 رسیده است.

برگزاری 6 جشنواره سراسری استعدادیابی در استان همدان

وی برگزاری 6 جشنواره سراسری استعدادیابی در استان همدان را یکی دیگر از برنامههای اداره کل ورزش و جوانان به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران ذکر کرد و اظهار داشت: جشنوارههای سراسری استعدادیابی از آذرماه در سراسر کشور آغاز شده است که استان همدان با میزبانی از 6 جشنواره استعدادیابی در 6 رشته ورزشی بیشترین سهمیه را در کشور دارد.

منعم افزود: کبدی، اسکیت، دوومیدانی، جودو، کشتی و تنیس رو میز 6 رشتهای هستند که جشنواره سراسری استعدادیابی آنها از 18 اسفند ماه تا 20 اسفند در رده سنی 8 تا 14 سال در استان همدان برگزار میشود.

وی با اشاره به انجام رایگان تست پیکر سنجی برای افراد 8 تا 14 سال شرکتکننده در این جشنوارهها عنوان کرد: مراسم افتتاحییه جشنواره سراسری استعدادیابی 6 رشته ورزشی در سالن انقلاب و با حضور خانوادههای ورزشکاران برگزار میشود.

منعم تأکید کرد: در نهایت 20 نفر برتر این جشنوارهها برای حضور در دورههای آمادگی المپیک 2024 برگزیده میشوند.

دستاوردهای اداره کل ورزش و جوانان استان همدان در 10 ماهه سال

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان در ادامه گریزی هم به دستاوردهای این اداره کل در 10 ماهه سال 95 زد و عنوان کرد: در این مدت استان همدان از 99 رویداد ورزشی کشوری و 3 رویداد ورزشی بینالمللی میزبانی کرده است.

رسول منعم افزود: 642 مورد حضور ورزشکاران و تیمهای استان در مسابقات قهرمانی کشور در 10 ماهه سال 95 اتفاق افتاده که در این میان ورزشکاران همدانی 566 عنوان انفرادی و 48 عنوان تیمی را کسب کردند.

وی با اشاره به دعوت از 399 ورزشکار همدانی به اردوی تیمهای ملی و انتخاب 88 نفر از این جمع برای پوشیدن پیراهن تیمهای ملی ایران در این مدت تصریح کرد: ورزشکاران همدانی 9 عنوان بین المللی را نیز در 10 ماهه سال 95 کسب کردند.

منعم عنوان کرد: ورزشکاران ساماندهی شده استان نیز در 10 ماهه سال 95 نسبت به مدت مشابه در سال 94 افزایش چشمگیری داشته است.

حمایت اداره کل ورزش و جوانان از تیمهای ورزشی استان

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان در رابطه با حمایت این اداره کل از تیمهای ورزشی استان در لیگهای حرفهای از جمله تیم فوتبال پاس و شهرداری و تیم والیبال اتحاد جوان گفت: براساس قانون اداره کل ورزش و جوانان نقش نظارتی در ورزش حرفهای دارد و ما برای هزینه در این تیمها منع قانونی داریم.

منعم افزود: با این حال زیرساختهای ورزشی استان را در اختیار این تیمها قراردادیم و به روشهای مختلف از تیمهای استان که در لیگهای کشوری حضور دارند حمایت و پشتیبانی میکنیم.

انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر