شهرستان بهار

۲۵ هزار تن بذر گندم در بین کشاورزان همدانی توزیع شد

شناسه خبر: ۶۵۷۹
۲۵ هزار تن بذر گندم در بین کشاورزان همدانی توزیع شد

خبرگزاری شبستان:رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان از توزیع ۲۵ هزار تن بذر گندم در بین کشاورزان همدانی خبر داد و گفت: میزان خرید گندم از کشاورزان امسال به ۵۳۳ هزار تن افزایش یافته است.

به گزارش نشاط شهر ، منصور رضوانی جلال، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان به خبرنگار شبستان گفت: در سال گذشته 19 هزار و امسال 25 هزار تن بذر گندم در بین کشاورزان توزیع شده است که تولید گندم نیز سیر صعودی داشته چراکه نسبت به سال گذشته 5000 تن بذر بیشتری در بین کشاورزان استان توزیع شد .

وی با بیان اینکه در سال 92؛ 152 هزار تن گندم خریداری شده است، افزود: میزان خرید گندم از کشاورزان امسال به 533 هزار تن افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: در سال 92، 232 میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان داده شده است و امسال 350 میلیارد تومان پیش بینی شده است و امکان دارد این تسهیلات به 380 میلیارد تومان برشد که از رشد 64 درصدی برخوردار می شویم.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان از راه اندازی مرکز پرتو نگاری در شهرستان بهار خبرداد و اظهار داشت: مرکز پرتو نگاری علاوه بر بسته بندی موجب افزایش کمی و کیفی و صادرات محصولات کشاورزی می شود.

رضوانی جلال بیان کرد: 90 درصد دانه های روغنی از کشورهای خارج وارد می شود و در راستای کاهش وابستگی امسال 8 برابر سال گذشته کلزا در استان کشت شده است.

وی گفت: سطح زیرکشت دانه روغنی کلزا در استان همدان 750 هکتار بوده که امسال به 5 هزار و 800 هکتار رسیده است.

وی ابراز داشت: استان همدان پس از اردبیل بیشترین کاربری اراضی را دارد بهطوریکه 36 درصد از اراضی استان به بخش کشاورزی اختصاص دارد.

وی با اشاره به تشکیل ستاد تسهیلات و رفع موانع تولید نیزاظهار داشت: در ستاد تسهیل استان 388 پرونده در استان بررسی شد که 198 پرونده تسهیلات دریافت کردند.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر