شهرستان بهار

فرماندار بهار در نشست انتخاباتی عنوان کرد :

ثبت نام از داوطلبین شوراهای شهر و روستا از 30 اسفند ماه شروع می شود

شناسه خبر: ۶۶۵۳
 ثبت نام از داوطلبین شوراهای شهر و روستا از 30 اسفند ماه شروع می شود

اولین نشست انتخاباتی پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و دوازدهمین دوره ریاست جمهوری فرماندار شهرستان بهار در ستاد انتخاباتی شهرستان برگزار شد.

به گزارش نشاط شهر، در این جلسه فرماندار شهرستان بهار بر حضور گسترده مردم در پای صندوق های رای تاکید کرد و گفت: اولین دغدغه ما حضور گسترده مردم و مشارکت بالای مردم درانتخابات و تعیین سرنوشتشان است.

محسن مرادی پناه به سخنان رهبر معظم انقلاب در باره حق الناس بودن انتخابات اشاره کرد و گفت: هیات های اجرایی انتخابات باید بر این مهم توجه داشته باشند تا خدای نکرده از کسی حقی ضایع نشود.

مرادی پناه گفت: تاکنون نزدیک به 4 جلسه در رابطه با تشکیل ستادهای اتخابات برگزار شده و 4 کمیته اطلاع رسانی، پشتیبانی، امنیتت و تدارکات شکل گرفته و هیات های نظارت در حوزه های اصلی و فرعی مشخص شده اند.

مرادی پناه آغاز به کار رسمی ستاد انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را 25 اسفند ماه عنوان کرد و گفت: این دوره نسبت به دوره های قبل تفاوتی دارد و آن داشتن عدم سوء پیشینه برای کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر و روستاست.

وی در ادامه به حضور افراد متعهد و متخصص در شوراهای اسلامی شهر و روستا تاکید کرد و گفت: این وظیفه رسانه هاست که به روشنگری مردم در رابطه با حضور افراد متعهد و متخصص در شوراها بپردازند ؛ چرا که افراد متخصص در رشته هایی همچون معماری،عمران، شهرسازی ، مدیریتی و دیگر رشته های مرتبط با علوم شهری بهتر می توانند در شوراهای اسلامی نقش خود را ایفا کنند.

مرادی پناه در ادامه به تعداد افراد مراجعه کننده به ستاد انتخابات برای دریافت فرم عدم سوء پیشینه اشاره کرد و گفت: تا روز گذشته 55 نفر از روستاهای بخش مرکزی، 76 نفر از روستاهای لالجین و 62 نفر از روستاهای صالح آباد و در مجموع 193 نفر برای دریافت فرم عدم سوء پیشینه مراجعه کرده اند.

وی گفت: در سطح شهرها، در بهار 5 نفر، لالجین 10 نفر، مهاجران 4 نفر و صالح آباد تعداد 2 نفر و در مجموع 21 نفر فرم عدم سوء پیشینه را از ستاد دریافت کرده اند.

مرادی پناه در ادامه تعداد صندوق های اخذ رای روستایی را 68 و شهری را 47 عدد پیش بینی کرد و زمان آغاز به کار ستاد انتخاباتی ریاست جمهوری را 17 فروردین ماه عنوان کرد.

وی اظهار داشت: کسانی که در ادوار گذشته عضو شوراها بوده اند از ملاک تعیین شده مدرک تحصیلی برای کاندیدا شدن معاف هستند.

وی اعلام کرد: در روستاهای بالای 1500 نفر 5 نفر به عنوان شورا و در روستاهای زیر 1500 نفر جمعیت 4 نفر به عنوان شورا انتخاب خواهند شد.

وی با اشاره به سکونت اعضای شورا در شهر وروستا گفت: اعضاي شوراها بايد در محدوده حوزه انتخابيه خود سکونت اختيار نمايند و تغيير محل سکونت هر يک از اعضاي شورا از محدوده انتخابيه به خارج از آن موجب سلب عضويت خواهد شد.

مرادی پناه افزود: در سطح شهرهای شهرستان بهار 5 نفر اعضای اصلی و 2 نفر علی البدل انتخاب خواهند شد، همچنین در شهرهای بالای 20 هزار نفر مدرک تحصیلی لیسانس و زیر 20 هزار نفر حداقل فوق دیپلم در شروط لحاظ شده است.

وی گفت: در راستای اجرای ماده 45 قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر، ثبت نام از داوطلبین عضویت در شوراهای شهرها و روستاها از 30 اسفند به مدت 7 روز انجام می شود.

فرماندار بهار اضافه کرد: محل ثبت نام داوطلبین عضویت در شوراهای اسلامی شهرها در فرمانداری و محل ثبت نام داوطلبین عضویت در شوراهای اسلامی روستاها در بخشداری های مربوطه بر اساس زمانبندی انجام می شود.

مرضیه کریمی رادپور

انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر