شهرستان بهار

اردیبهشت هم رسید و درمانگاه تامین اجتماعی بهار کلنگ نخورد

شناسه خبر: ۶۷۹۹
اردیبهشت هم رسید و درمانگاه تامین اجتماعی بهار کلنگ نخورد

با نزدیک شدن به ایام انتخابات شاهد سرعت بخشیدن پروژه های عمرانی در کشور هستیم که شهرستان بهار نیز از این قاعده مستثنی نیست.

به گزارش نشاط شهر، یکی از پروژه های کشوری و بزرگی که سالهاست وعده اتمام آن داده می شود و هنوز هم مردم بهار منتظر اتمام آن هستند بیمارستان آیت الله بهاری است.

بیمارستانی که چند سال است وعده بهره برداری آن داده می شود

در ماههای اخیر شاهد بازدید مسئولین بلند پایه استانی و کشوری از این پروژه بوده ایم که در این بازدید ها هر بار وعده افتتاح پروژه داده شده اما هنوز خبری از افتتاح نیست.

آخرین باری که از این پروژه بازدید شد در سفر وزیر راه و شهرسازی به همدان در انتهای فروردین ماه بود که در این بازدید اعلام شد که پروژه 95 درصد پیشرفت داشته و تا تیرماه به بهره برداری خواهد رسید.

نماینده شهرهای بهار و کبودراهنگ نیز در آخرین مصاحبه خود اعلام کرده که در صورت به اتمام رسیدن بیمارستان با حضور رئیس جمهور افتتاح خواهد شد.

فرماندار بهار نیز درباره این بیمارستان گفت: تمام کارهای آن انجام شده و اعتبارات لازم تامین شده است و عوامل در حال تکمیل آن هستند و خریداری وسایل و تجهیزات آن نیز در حال انجام است و در حال حاضر در مورد این بیمارستان ما مشکل اعتبار نداریم و امیدواریم به زودی به بهره برداری برسد.

درمانگاه تامین اجتماعی بهار را طلسم کرده اند

یکی از دیگر پروژه هایی که مردم بهار و شورای شهر بهار به طور جد پیگیر اجرایی شده آن بوده و هستند کلنگ زنی درمانگاه تامین اجتماعی در بهار است. پروژه ای که چند سال است زمزمه انتقال آن به شهر لالجین شنیده می شود.

در مصاحبه خبرنگار ما با استاندار همدان در دهه فجر 95 ، وی قول کلنگ زنی درمانگاه را در ابتدای سال 96 داده بود که با فرا رسیدن اردیبهشت ماه می بینیم که هنوز هم این تصمیم عملی نشده و ما همچنان شاهد بد قولی مسئولین در این باره هستیم.

این در صورتی است که چندی پیش یکی از اعضای شورای شهر بهار یکی از دستاوردهای بزرگ این شورا را تثبیت درمانگاه در بهار عنوان کرده بود و اظهار امیدواری کرده بود که به زودی کلنگ زنی آن در بهار اتفاق می افتد ؛ اما شواهد نشان می دهد که دست هایی پشت پرده مانع از انجام آن می شوند.

انتهای پیام/

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • نشاط شهر :
  در تاریخ ۷ اردیبهشت ۹۶ ساعت ۱۳:۴۳
  فرماندار بهار خبر داد :
  درمانگاه تامین اجتماعی بهار دهه فجر امسال کلنگ زنی می شود
  شناسه خبر: ۴۶۶۰
  ۲۱ دی ۹۴ ساعت ۲۰:۲۸
  درمانگاه تامین اجتماعی بهار دهه فجر امسال کلنگ زنی می شود
  هشتمین کمیته برنامه ریزی شهرستان بهار در فرمانداری برگزار شد| مدیران به عنوان نفر اول هر دستگاه باید مراقب سکنات و رفتارشان باشند تا مبادا از رفتار ما این تعبیر به استان منعکس شود که مدیری طرفدار کاندیدایی است.

  فرماندار بهار در این جلسه با اشاره به پیش رو بودن انتخابات گفت: آنچه که در انتخابات مهم است حضور یکپارچه و گسترده مردم در انتخابات است.

  مرادی پناه با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در خصوص حضور گسترده مردم گفت: با توجه به تحولات اخیر منطقه و بحث تورم و رکود اقتصادی که ناشی از تحریم های وحشیانه غرب در ارتباط با بحث هسته ای به ما تحمیل شد، حضور گسترده مردم در انتخابات نشانگر پایداری و حمایت مردم از نظام جمهوری اسلامی است.

  وی ادامه داد: هر کس دل در گرو نظام دارد فارغ از هرگونه جناح و حزب باید در این انتخابات حضور داشته باشد و این حضور به معنای حفظ تمامیت ارضی کشور است.

  مرادی پناه ادامه داد: دولت به عنوان مجری انتخابات در جهت اجرای درست انتخابات به عنوان امین مردم عمل خواهد کرد.

  وی خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان گفت: هر یک از ما دارای سلیقه انتخاباتی هستیم ؛ اما اگر مدیری بخواهد کار انتخاباتی بکند باید خارج از ساعات اداری باشد ؛ اما مدیران به عنوان نفر اول هر دستگاه باید مراقب سکنات و رفتارشان باشند تا مبادا از رفتار ما این تعبیر به استان منعکس شود که مدیری طرفدار کاندیدایی است.

  وی به مدیران اولتیماتوم داد و گفت: در بعضی شهرستان ها برخی مدیران به همین دلیل جابه جا شده اند و این آخرین تذکر اجرایی است که مدیران نباید رفتاری داشته باشند که به عنوان طرفداری از کاندیدی قلمداد شود.

  در ادامه مرادی پناه با اشاره به برنامه های دهه فجر امسال خبر از کلنگ زنی درمانگاه تامین اجتماعی بهار در دهه فجر امسال داد و گفت: با توجه به نزدیکی زمان انتخابات و دهه فجر باید این زمان مدیریت شود و برنامه ها در مسیر خود قرار گیرد تا کلنگ زنی ها و افتتاح ها تحت الشعاع آن قرار نگیرد و شائبه ای در مورد آن به وجود نیاید.

  وي اذعان داشت: پروژه هايي با پيشرفت فيزيکي 100% افتتاح خواهند شد و اين پروژه ها هرچه سريعتر توسط ادارات به فرمانداري معرفي شوند تا برنامه ريزي هاي مرتبط صورت گيرد.

  مرادي پناه اعلام کرد: واحد چيني آلات بهداشتي، تعاوني پوشش برتر، سردخانه تعاون روستايي بهار، دو سردخانه بالاي صفر، واحد بسته بندي ميوه و سبزيجات و افتتاح سامانه توزين در حال حرکت از پروژه هاي شاخصي است که در دهه فجر افتتاح خواهد شد.

  وي ادامه داد: عمليات اجرايي سالن چند منظوره مهاجران و پروژه خيري آموزش و پرورش واحداث ايستگاه اقليم شناسي خودکار (اداره هواشناسي) و درمانگاه تامين اجتماعي بهار در دهه فجر آغاز خواهد شد.

 • نشاط شهر :
  در تاریخ ۷ اردیبهشت ۹۶ ساعت ۱۳:۴۴
  حذف برنامه کلنگ زنی درمانگاه تامین اجتماعی بهار از برنامه های ویژه دهه فجر
  شناسه خبر: ۴۷۷۰
  ۱۴ بهمن ۹۴ ساعت ۱۷:۵۱
  حذف برنامه کلنگ زنی درمانگاه تامین اجتماعی بهار از برنامه های ویژه دهه فجر
  در تاریخ 21 دی ماه و در هشتمین کمیته برنامه ریزی که در محل فرمانداری بهار برگزار شد یکی از برنامه های ویژه این دهه پس از مدتها انتظار شهروندان کلنگ زنی درمانگاه تامین اجتماعی بهار اعلام شد؛ اما در برنامه زمانبندی برنامه های دهه فجر که به ادارات و موسسات اعلام شد برنامه کلنگ زنی درمانگاه تامین اجتماعی از برنامه ها حذف شده بود.جویای این مسئله از فرماندار بهار شدیم....

  در تاریخ 21 دی ماه و در هشتمین کمیته برنامه ریزی که در محل فرمانداری بهار برگزار شد یکی از برنامه های ویژه این دهه پس از مدتها انتظار شهروندان کلنگ زنی درمانگاه تامین اجتماعی بهار اعلام شد.

  اما در برنامه زمانبندی برنامه های دهه فجر که به ادارات و موسسات اعلام شد برنامه کلنگ زنی درمانگاه تامین اجتماعی از لیست برنامه ها حذف شده بود.

  این مسئله را از فرماندار بهار جویا شدیم. فرماندار بهار در واکنش به این سوال بلافاصله با مدیریت درمان تامین اجتماعی (دکتر صفری) تماس گرفت و خواستار رسیدگی سریع به این مسئله شد و اظهار داشت: در شهر بهار بسترهای لازم برای کلنگ زنی این درمانگاه فراهم شده و از نظر ما هیچ مشکلی دراین باره وجود ندارد و ما پیگیر هستیم تا سریعتر این کلنگ زنی در دهه فجر انجام شود.

  شایان ذکر است که چندی پیش شایعاتی مبنی بر انتقال این درمانگاه به لالجین شنیده می شد و این در صورتی است که در طی ماه های اخیر مطالبات مردمی زیادی برای پیگیری کلنگ زنی این درمانگاه صورت گرفته است.

 • نشاط شهر :
  در تاریخ ۷ اردیبهشت ۹۶ ساعت ۱۳:۴۶
  عضو شورای شهر اظهار امیدواری کرد :
  درمانگاه تامین اجتماعی امسال کلنگ زنی شده و سال بعد ساخته شود
  شناسه خبر: ۵۹۸۳
  ۱۴ شهریور ۹۵ ساعت ۱۸:۴۷
  درمانگاه تامین اجتماعی امسال کلنگ زنی شده و سال بعد ساخته شود
  درمانگاه تامین اجتماعی بهار یکی از پر حاشیه ترین پروژه های سال گذشته بود که تعلل در ساخت و کلنگ زنی آن صدای استاندار را هم درآورد.

  به گزارش نشاط شهر، پروژه ای که یک بار در دهه فجر سال گذشته و یک بار هم در هفته دولت امسال قرار بر کلنگ زنی آن گذاشته شد ؛ اما از لیست خارج گشت.

  در این باره گفتگویی با یکی از اعضای شورای شهر بهار داشتیم و جویای روند کار آن شدیم.

  مجید قاسمی جمشید گفت: طبق آخرین پیگیری هایی که داشتیم قرار شد که کلنگ زنی امسال انجام شود اما اعتبار لازم در مورد ساخت، در دست نیست و نمی توان امسال کار ساخت درمانگاه را شروع کرد.

  قاسمی ادامه داد: در طی یک هفته دو بار با نماینده مجلس دیدار داشتیم و یکی از مهمترین موضوعات مطرح شده در جلسات حل مشکل ساخت درمانگاه تامین اجتماعی بود.

  قاسمی در بیان دلیل نبود اعتبار برای ساخت درمانگاه گفت: باید سال قبل برای ساخت درمانگاه اقدام می شد تا اعتبار لازم ساخت درمانگاه در بودجه امسال درنظر گرفته می شد اما به دلیل اینکه سال گذشته کلنگ زنی انجام نشد، اعتبار لازم نیز در نظر گرفته نشد.

  قاسمی با مهم دانستن نقش نماینده و فرماندار در سطح شهرستان در این زمینه گفت: شورای شهر تنها می تواند پیگیر انجام کار باشد و تامین اعتبار لازم از دست شورای شهر خارج است و آن یک قدرت فرا شهرستانی و حتی فرا استانی می خواهد که این نقش را نماینده می تواند ایفا کند.

  لازم به ذکر است برای ساخت درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان رزن، چند سال بعد از بهار زمین خریداری شده و عملیات عمرانی آن از سال گذشته شروع شده است.

  وی اظهار : برای ادای حق 40 هزار صاحب دفترچه تامین اجتماعی شعبه بهار امیدواریم که به زودی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان بتواند کار ساخت درمانگاه تامین اجتماعی را آغاز کند.

  انتهای پیام/
 • نشاط شهر :
  در تاریخ ۷ اردیبهشت ۹۶ ساعت ۱۳:۴۸
  فرماندار بهار در کمیته برنامه ریزی شهرستان خبر داد :
  بستر لازم براي اجراي پروژه درمانگاه تامین اجتماعی بهار فراهم گردید
  شناسه خبر: ۵۲۳۹
  ۷ اردیبهشت ۹۵ ساعت ۱۰:۴۳
  بستر لازم براي اجراي پروژه درمانگاه تامین اجتماعی بهار فراهم گردید
  ​کميته برنامه ريزي شهرستان بهار در محل فرمانداري بهار برگزار شد. | بیمارستان بهار یکی از مهمترين پروژه هاي شهرستان بهار است که توسط اداره راه و شهرسازي با 80 درصد پيشرفت فيزيکي در حال اجرا مي باشد و تاکنون مبلغ 9 ميليارد تومان تخصيص داشته است که اميدواريم درسال 95 به بهره برداري برسد.

  به گزارش نشاط شهر در اين جلسه فرماندار بهار گفت: اعتبارات تملک دارايي هاي سرمايه اي شهرستان بهار در سال 94 از منابع مختلف بالغ بر 19 ميليارد و 200 ميليون تومان بوده که مبلغ 5 ميليارد و 200 ميليون تومان معادل 27 درصد بودجه مصوب تخصيص يافته است.

  محسن مرادي پناه اضافه کرد: در لايحه بودجه سال جاري اعتبارات عمراني استان 30 درصد رشد داشته که نويدبخش آينده اي روشن براي استان همدان است.

  وي خاطرنشان کرد: علاوه بر اعتبارات استاني، مبالغ خوبي از پايتخت جذب شده که مديران کل استاني بايد برش شهرستاني اين اعتبارات را به شهرستانها ابلاغ نمايند.

  وي اقدامات راه و شهرسازي در حوزه شهرستان بهار را ستود و گفت: جهت تکميل زيرگذر بهاران و آبرومند، سازه پل به اتمام رسيده و اداره کل راه و شهرسازي براي احداث ورودي و خروجي و زهکش ها در مرحله عقد قرارداد و تملک اراضي و تکميل تقاطع حسن قشلاق نيازمند تامين اعتبار است و بهسازي محور بهار، لالجين و کوريجان در حال اجراست.

  وي به پروژه بيمارستان بهار اشاره کرد و گفت: اين پروژه از مهمترين پروژه هاي شهرستان بهار است که توسط اداره راه و شهرسازي با 80 درصد پيشرفت فيزيکي در حال اجرا مي باشد و تاکنون مبلغ 9 ميليارد تومان تخصيص داشته است که اميدواريم درسال 95 به بهره برداري برسد.

  وي به احداث کنارگذر غربي همدان اشاره کرد و گفت: بخشي از اين پروژه در حوزه شهرستان بهار است و تاکنون 90 ميليارد تومان در سال 94-95 پيش بيني اعتبار شده که به زودي اجرا خواهد شد.

  وي توجه به نقاط محروم شهرستان را از اولويت هاي مهم برشمرد و گفت: روکش آسفالت مهاجران در سال گذشته انجام شده و اقدامات ويژه جهت تامين آب شرب و ارائه خدمات بهداشتي درماني صورت خواهد گرفت.

  وي خدمات بهداشت و درمان در مورد ارزيابي قرار داد و گفت: عمليات اجرايي پروژه درمانگاه شبانه روزي لالجين با تخصيص 600 ميليون تومان از منابع مختلف استاني و ملي با 10 درصد پيشرفت فيزيکي و درمانگاه حسين آباد آشوري، مرکز بهداشتي درماني روستاهاي حسين آباد کارخانه قند، پهنه بر، خيري دستجرد، درمانگاه شبانه روزي صالح آباد، هتلينگ بيمارستان آيت الله بهاري، خريد دستگاه و ساختمان امحا زباله در حال اجراست.

  وي به احداث کلينيک ويژه اشاره کرد و گفت: اين کلينيک در شهرستان بهار با يک ميليارد و 500 ميليون تومان اعتبار مصوب و تخصيص 200 ميليون تومان در حال انجام است و تعميرات اساسي در مراکز و خانه هاي بهداشت با 565 ميليون تومان و تجهيز خانه هاي بهداشت و مراکز با 10 ميليارد تومان و احداث خانه بهداشت روستاهاي خليل کرد و مالک اشتر در سال گذشته انجام شده است.

  وي اقدامات دولت در راستاي طرح تحول نظام سلامت را بسيار ارزشمند و موثر دانست وگفت: با دستور وزير محترم و پيگيري هاي دانشگاه علوم پزشکي استان يک دستگاه راديوگرافي ديجيتال به ارزش ريالي 450 ميليون تومان در اختيار شهرستان بهار قرار گرفت و دستگاه اکوکارديوگرافي و دستگاه دي سي شوک با مبلغ 400 ميليون تومان براي شهرستان بهار خريداري شد.

  وي اعلام کرد: از ابتداي اجراي طرح نظام سلامت در استان حدود 200 ميليارد تومان و در شهرستان حدود 12 ميليارد تومان يارانه درمان و تجهيزات به مردم پرداخت کرده است که از شاهکارهاي دولت محسوب مي شود.

  وي گفت: در سال 94 يک دستگاه آمبولانس در شهرستان بهار جذب شد و تعويض يونيت دندانپزشکي در مهاجران و ارائه خدمات آزمايشگاهي در اين شهر صورت گرفت.

  فرماندار بهار اظهار داشت: در 90 درصد روستاهاي بالاي 20 خانوار شهرستان بهار معادل 33 روستا بهسازي در فاز اول به اتمام رسيده و فقط 2 روستاي بالاي 20 خانوار شهرستان بهسازي نشده است که اين رقم بهسازي روستاهاي بالاي 20 خانوار در کشور 37 درصد و در استان 50 درصد است.

  وي اذعان داشت: از مبلغ يک ميليارد و 339 ميليون تومان اعتبار آبفاي روستايي شهرستان، مبلغ 401 ميليون تومان اعتبار تخصيص يافته و براي مجتمع هاي اولويت دار آقبلاق لتگاه و حسين آباد آشوري از رديف صندوق توسعه 835 ميليون تومان اعتبار تخصيص يافته است.

  وي با تاکيد بر تامين آب شرب سالم و بهداشتي در شهرستان بهار گفت: براي تامين مصارف آّب روستاهاي راهموار، گنبدان، بهادربيگ، پرلوک و شهر بهار و مهاجران توجه ويژه شود و براي جلوگيري از هدررفت منابع ملي بايد براي يافتن آّب شرب، کار کارشناسي صورت گيرد.

  مرادي پناه در ادامه به وضعيت دولت و تنگناها و مشکلات اشاره کرد و گفت: عليرغم مشکلات فراوان دولت بسيار خوش درخشيده و کنترل امور را به دست گرفته است.

  وي ادامه داد: پس از برجام و به دنبال آن گسترش روابط ديپلماتيک و بين المللي ايران را مي توان شاخص ترين دستاورد دولت در سال گذشته عنوان کرد و همه مسئولين بر اساس سياستهاي نظام و هدايت هاي رهبر معظم انقلاب امور را پيش خواهند برد.

  وي از دستگاههاي اجرايي خواست با برنامه هاي عملياتي و زمانبندي شده خود حرکت کنند تا نتايج مطلوب حاصل شود.

  وي به احداث درمانگاه تامين اجتماعي بهار اشاره کرد و گفت: تغيير کاربري اراضي مورد نظر در شهر بهار با کمک شهرداري انجام شد و بستر و زمينه براي اجراي پروژه فراهم شده است و دستگاه بهره بردار (تامين اجتماعي) بايد در راستاي آغاز پروژه اقدامات مرتبط را انجام دهد.
 • شهروند بهاری :
  در تاریخ ۷ اردیبهشت ۹۶ ساعت ۱۳:۵۱
  به نظر می رسد زور دولتمردان تدبیر وامید به آقای دکتر......نمی رسدوگرنه به قول نماینده دولت در شهرستان شرایط برای اغاز عملیات احداث فراهم شده دلیلی ندارد که با منافع مردم اینطور رفتار شود
 • باهارلی :
  در تاریخ ۷ اردیبهشت ۹۶ ساعت ۱۳:۵۳
  فرماندار یلن استاندار باشارماسالار جوانلریمیز باشاراللار
 • شهروند :
  در تاریخ ۹ اردیبهشت ۹۶ ساعت ۰۸:۰۸
  به نماینده چه ربطی داره بیمارستان یا جاده و....از کی تا حالا نماینده شده سخنگو و مسول کار اجرایی...اداره راه مسول این پروژه ها هست لازم باشه خودش میاد میگه.یا بزرگترش که فرمانداره میگه که نماینده دولته البته اگه از نظر اقای دکتر ایرادی نداشت..................... پورمختار در بیان علت کناره گیریش از کمیسیون اصل نود گفت :
  کناره گیری من از کمیسیون اصل نود ربطی به ادعای گم شدن پرونده ها نداشت
  شناسه خبر: ۵۶۴۷
  ۷ تیر ۹۵ ساعت ۲۲:۰۰
  کناره گیری من از کمیسیون اصل نود ربطی به ادعای گم شدن پرونده ها نداشت
  نماینده مردم بهار و کبودراهنگ درخواست رئیس مجلس را دلیل اصلی کناره گیریش از کمیسیون اصل نود بیان کرد.

  به گزارش نشاط شهر، محمدعلی پورمختار در گفتگو با خبرنگار ما از علت کناره گیری خود از کمیسیون اصل نود مجلس گفت و بیان کرد: بر اساس بررسی هایی که خودم داشتم و همچنین با عنایت به درخواست جناب آقای لاریجانی برای حضور در کمیسیون قضایی به جهت سوابق 4 ساله من در ریاست کمیسیون اصل نود و وجود موضوعات و پرونده های مهم در این کمیسیون به این تشخیص رسیدم که اگر در کمیسیون قضایی باشم بهتر قادر خواهم بود که به طرح ها و لوایح مهم که در مسائل قضایی مردم هست رسیدگی کنم.
  نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در سوالی در خصوص ارتباط این تغییر کمیسیون به ماجرای ادعای یکی از نمایندگان در گم شدن 17 پرونده در کمیسیون اصل نود گفت: این موضوع هیچ ارتباطی به این ادعا ندارد و این فقط یک ادعا بود که از سوی یکی از نمایمدگان مطرح شد و ایشان هم نتوانستند ادعایشان را ثابت کنند، مگر می شود که به این آسانی پرونده ای گم شود. چنین چیزی غیر ممکن است.
  پورمختار در پاسخ به سوالی در خصوص علت حضور کمرنگ نماینده در منطقه بعد از انتخابات گفت: من به طور متوسط هر دو هفته یک بار در منطقه بودم و در دفتر به کار مردم رسیدگی می شود و شرایط مثل قبل است و تغییری نکرده است.
  وی در پاسخ به سوال اینکه "چرا در جلسات رسمی کمتر دیده می شوید؟" گفت: جلسات در طول هفته برگزار می شود و من روزهای آخر هفته در منطقه هستم به همین دلیل نمی توانم خیلی در جلسات شرکت کنم.
  پورمختار در توضیح به سوال "تکلیف درمانگاه تامین اجتماعی چه شد؟" گفت: درمانگاه را من نباید کلنگ بزنم، این خود مسئول دارد، باید بروید از مسئولش بپرسید که چرا تا کنون کلنگ زنی نشده. مسئولین اجرایی باید پیگیر این کار باشند کار نماینده کارهای اجرایی نیست.
  وی با اشاره به شایعات دوره انتخابات در خصوص انتقال درمانگاه تامین اجتماعی از بهار به لالجین یا کبودراهنگ گفت: در دوره انتخابات آقایان ادعاهایی در این مورد کردند که دروغ بود. الان که 4 ماه از انتخابات می گذرد، اگر قرار بود کاری صورت بگیرد در مدت این 4 ماه انجام می شد.
  پورمختار ادامه داد: مشکل بین سازمان تامین اجتماعی و شهرداری است و باید این مشکل حل شود و ربطی هم به فرماندار ندارد.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر