شهرستان بهار

«مهمان شام» به کتابفروشی‌ها آمد

شناسه خبر: ۶۸۶۷
«مهمان شام» به کتابفروشی‌ها آمد

کتاب «مهمان شام» شامل خاطرات و زندگی نامه شهید سید میلاد مصطفوی از شهدای مدافع حرم توسط گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارش نشاط شهر ، به نقل از خبرگزاری مهر، کتاب «مهمان شام» شامل خاطرات و زندگینامه شهید سید میلاد مصطفوی از شهدای مدافع حرم به تازگی توسط گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی منتشر و راهی بازار نشر شده است.

شهید مصطفوی در عملیات مستشاری در سال ۹۴ در سوریه به دست تروریستهای تکفیری به شهادت رسید و پیکرش در شهرستان بهار از توابع استان همدان به خاک سپرده شد. داعش پس از شهادت شهید مصطفوی، پیکر او را با خود میبرد، اما بعد از مدتی خود شهید آدرس دقیق پیکر را در خواب به یکی از دوستانش میدهد.

کتاب «مهمان شام» مجموعهای از خاطرات همراهان و همرزمان این شهید است که در هر کدام، بخشی از شخصیت و ویژگیهای اخلاقی شهید بیان میشود.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

از روی عادت هیئت نمیرفت؛ به قول یکی از شهدا که در خواب به سردار شهید علی چیت سازیان گفته بود: راهکار رسیدن به خدا و شهادت اشک میباشد، سید هم از این راهکار میخواست به شهدا برسد.

تو روضهها اشک امانش نمیداد، عاشق مناجات و روضه بود. گاهی اوقات حتی آهنگ زنگ موبایلش هم صدای حاج منصور و روضه حضرت رقیه بود. من در تمام عمرم کسی رو به اندازه سید عاشق اهل بیت ندیدم. خودم چندین مرتبه دیده بودم که در عزاداری بیهوش شد، چند بارش رو من براش روضه خوندم. رفتیم اروند کنار، اونجا آب رو که میدیدیدم، دلهامون هوای روضه میکرد. اون هم روضه مادر. سید گفت: شیخ بریم یه گوشه برای من روضۀ حضرت زهرا(س) بخون، اینجا عملیات با رمز مقدس یا فاطمه زهرا(س) بوده. بریم به عشق شهدا توسل داشته باشیم.

این کتاب به تازگی وارد بازار نشر شده است.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر