شهرستان بهار

۴۵ درصد از بودجه احداث مسکن مددجویان شهرستان بهار را مردم تأمین می‌کنند

شناسه خبر: ۶۹۲۳
 ۴۵ درصد از بودجه احداث مسکن مددجویان شهرستان بهار را مردم تأمین می‌کنند

مدیر کمیته امداد شهرستان بهار با اشاره به اینکه ۴۵ درصد از بودجه احداث مسکن مددجویان شهرستان بهار را مردم تأمین می‌کنند، گفت: ۲۵ میلیون تومان وام بلاعوض برای خرید و ساخت مسکن به مددجویان اعطا می‌شود.

به گزارش نشاط شهر ، سید عبدالصمد حسینی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: تأمین سرپناه مناسب برای محرومان همواره در زمره برنامههای اصلی کمیته امداد قرار دارد .

وی با اشاره به اینکه حدود 45 درصد از بودجه هزینه شده برای خرید و احداث مسکن مددجویان را مردم تأمین میکنند، افزود: در سال گذشته 3 میلیارد و 500 میلیون ریال در قالب اعتبارات دولتی و کمکهای مردمی برای ساخت 17 واحد مسکونی و تعمیرات مسکن برای خانوادههای زیرپوشش کمیته امداد هزینه شد.

حسینی با بیان به اینکه برنامههای ویژه کمیته امداد سرعت بخشیدن به امر خانه دارشدن مددجویان است، گفت: کمیته امداد برای ارائه خدمات عمرانی به مددجویان تا سقف 250 میلیون ریال برای خرید و ساخت مسکن محرومان کمک بلاعوض اختصاص میدهد.

مدیر کمیته امداد شهرستان بهار با تأکید بر اینکه در حال حاضر بیش از پنجاه خانواده زیرپوشش این نهاد در شهرستان مستأجر هستند، بیان کرد: با توجه به محدودیت اعتبارات و حجم بالای مددجویان فاقد مسکن، انتظار داریم مردم شریف شهرستان ما را در این زمینه یاری کنند .

حسینی تصریح کرد: کمیته امداد برای حمایت از افراد نیازمند و مددجویان تحت پوشش بسیاری از برنامههای خود را با همکاری خیران و مردم نوعدوست شهرستان اجرا میکند .

انشعابات آب، گاز، برق و فاضلاب برای مددجویان شهرستان بهار رایگان است

وی عنوان کرد: واگذاری انشعابات رایگان آب، برق، گاز و فاضلاب به مددجویان با همکاری سازمانهای مربوطه از جمله خدمات کمیته امداد شهرستان بهار است.

مدیر کمیته امداد شهرستان بهار تأکید کرد: اشتغال و کارآفرینی مددجویان بارزترین ابزار و مهمترین راه دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی برای رسیدن به توسعه پایدار، رشد و پیشرفت در کمیته امداد است.

حسینی با اشاره به اینکه توانمندسازی و شکوفایی استعدادها و تأمین خوداتکایی نیازمندان و محرومان از مهمترین اهداف این نهاد است، افزود: به همین جهت از طریق آموزش، بستر اشتغال پایدار مددجویان ایجاد و زمینه خروج آنان از چرخه حمایتی امداد تأمین میشود.

وی توانمندسازی خانوادههای تحت پوشش را یکی از اقدامات تأثیرگذار کمیته امداد دانست و گفت: فراهم کردن امکانات لازم به منظور توانمندسازی، خوداتکایی و استقلال اقتصادی خانوادههای نیازمند از طریق استعداد سنجی، مهارتآموزی، ایجاد اشتغال، آموزشهای فنی و حرفهای و اعطاء وام از اهمیت بالایی برخوردار است.

570 نفر از مددجویان شهرستان بهار در کلاسهای مهارتآموزی شرکت کردند

مدیر کمیته امداد شهرستان بهار با بیان اینکه یکی از راهبردهای توانمندسازی در کمیته امداد ایجاد شغل برای مددجویان از طریق اجرای برنامههای مهارتآموزی و آموزشی است، افزود: شناسایی و نیازسنجی مددجویان، استعداد سنجی و مشاوره شغلی، ارتقاء مهارتهای شغلی و اجرای طرح کسبوکار که از پرداخت وام اشتغال به مددجویان ازجمله موارد توانمندسازی است.

حسینی با تأکید بر اینکه در سال گذشته بیش از 570 نفر از مددجویان در از کلاسهای مهارتآموزی بهرهمند شدند، شرکت، بیان کرد: سالیانه به طور متوسط 200 نفر از مددجویان مشغول به کار میشوند.

انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر