شهرستان بهار

بار دیگر اتفاق افتاد :

رخداد تصادف بر اثر عدم استفاده مناسب از علائم ترافیکی

شناسه خبر: ۶۹۲۵
 رخداد تصادف بر اثر عدم استفاده مناسب از علائم ترافیکی

بار دیگر در بلوار کشاورز شاهد رخداد تصادف بر اثر عدم استفاده مناسب از علائم ترافیکی بودیم.

به گزارش نشاط شهر ، چندی است که شهرداری بهار اقدام به تعویض جداول این بلوار گرفته است ؛ اما متاسفانه در تاریکی شب علائم نصب شده کافی نبوده و رانندگان را به اشتباه می اندازد و منجر به تصادف می شود که شب گذشته نیز شاهد رخداد تصادفی دیگر در این بلوار بودیم.

چند شب گذشته شاهد گزارشی از رخداد تصادف در این مکان بودیم که یک دستگاه خودروی ال 90 بر اثر تاریکی متوجه کوپه های شنی در این بلوار نشده و بر روی آنها رفته بود که این موضوع باعث واژگونی این خودرو شده بود و شب گذشته نیز شاهد گزارش دیگری در خصوص حادثه ای مشابه در این مکان بودیم.

با یکی از شهروندان در این مورد گفتگویی داشتیم وی دراین باره گفت: بنده نیز از همانجا رد شدم ولی متأسفانه هیچ علامت و چراغ هشدار دهنده ای روشن نبود، طی این چند روز چندین تصادف به همین شکل در همانجا اتفاق افتاد. آیا این بی مسئولیتی عوامل شهرداری و راهنمایی و رانندگی نیست؟

این شهروند ادامه داد: اگر چراغ یا علامت هشدار دهنده که در شب لازم است ، نصب میکردند، این حوادث رخ نمیداد. فقط چند تکه جدول وسط خیابان گذاشته اند و کسی که از میدان آزادگان به سمت همدان میرود بدون دیدن چراغ یا علامت چشمک زن ، چطور می تواند از وجود این چند تکه جدول در وسط خیابان مطلع شود.

وی ادامه داد: در چنین موقعیت هایی که تعمیرات انجام می شود باید مسئولین و عوامل در چند متری محل، علامت و چراغ چشمک زن نصب کنند تا اتومبیل های عبوری بتوانند وجود موانع را تشخیص دهند.

در ادامه گفتگویی با یک مقام انتظامی در این مورد داشتیم و نظر وی را در این موضوع جویا شدیم. وی گفت: در هنگام شب باید علائم ترافیکی توسط پیمانکار در محل نصب شود و هنگام شروع کار طی فرمی همه موارد لازم جهت ایمنی و هشدار رانندگان به پیمانکار گوشزد می شود.

این مقام انتظامی ادامه داد: در شب باید تابلوها و چراغهای چشمک زن هشداردهنده در محل نصب شود و اگر در موقع رخداد تصادف چنین علائمی در محل موجود نبوده ، مقصر پیمانکار است و باید خسارت مالباختگان توسط پیمانکار جبران شود.

آنچه که در این حوادث مورد توجه است این است که خوشبختانه هیچ یک از تصادفات منجر به آسیب جانی نشده است ؛ اما پیمانکار مسئول باید بیش از پیش در به کار بردن علائم ترافیکی دقت نماید تا شاهد چنین حوادثی نباشیم.

امیدواریم شهرداری محترم نسبت به پایان کار این بلوار سریعتر اقدام کند تا بیش از این شاهد چنین رخدادهایی نباشیم.

انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر