شهرستان بهار

بهارستان تعطیل شد !

شناسه خبر: ۷۱۹۴
 بهارستان تعطیل شد !

18 سال از تاسیس این مدرسه غیر دولتی میگذرد . با فراز و نشیب های فراوانی روبرو شده بود ، اما کارش به تعطیلی نکشیده بود. متاسفانه به تازگی با خبر شدیم که از ابتدای مهر ماه سال جاری و همزمان با فعالیت مدارس و آغاز سال تحصلیی این مدرسه مهر بسته شدن را بر روی خود دیده است.

به گزارش نشاط شهر، همین موضوع بهانه ای شد تا گزارشی از وضعیت این مرکز آموزشی آماده کنیم، شاید راهگشای مشکلات موجود باشد.

چرا دبیرستان بهارستان تعطیل شد ؟

طبق اصل 44 قانون اساسی دولت باید اموری را که مردم میتواند مدیریت کنند به بخش خصوصی واگذار کند.
در سال گذشته طی جلسه و بازدیدی که با مدیر کل آموزش و پرورش استان همدان داشتم، ایشان از نقش حمایتی مدارس غیر دولتی و واگذاری امور و تقویت این مدارس صحبت کردند و طرح ها و برنامه هایی را که دولت میتوانست برای حمایت غیر دولتی ها انجام دهد ایراد نمودند. اما نه تنها شاهد حمایتی نبودیم بلکه اقداماتی هم در خلاف جهت اصل 44 قانون اساسی انجام گرفته است: مثلا استفاده از تبلیغات و سایر ابزار ها برای جذب دانش آموزان در بخش دولتی و ایجاد مدارس نمونه دولتی و جذب دانش آموزان نمونه ای از آن است.
مدارس نمونه دولتی بر اساس آئین نامه خود، باید کلاس های خود را با ظرفیت 15 نفره تشکیل دهند، در حالی که این مدارس با پذیرش آمار بسیار بالا اقدام به تشکیل کلاس هایی با ظرفیت 30 نفره نموده اند که هیچ فرقی با سایر مدارس دولتی ندارد.

ما در این زمینه نه تنها حمایت نشده ایم بلکه در مواردی سختگیری ها و سنگ اندازی بیش از اندازه، باعث تعطیلی و عدم فعالیت این مدرسه با این همه سال، سابقه کار شده است.

آیا فکر میکنید کیفیت آموزشی نقشی در تعطیلی این مدرسه داشته است ؟به هیچ وجه.
اگر کیفیت آموزشی مدرسه مناسب نبود طبیعتا ما باید هم در سال جاری ثبت نامی نداشتیم و هم نمی توانستیم مدت 18 سال فعالیت و سابقه کار داشته باشیم.کیفیت آموزشی مدرسه بهارستان حتی از بعضی از مدارس استان هم بهتر بوده و بیشتر معلمان و پرسنل این آموزشگاه دارای مدرک فوق لیسانس و حتی دکترا هستند و سابقه چندین ساله در امر تدریس در مقطع دبیرستان دارند.
ثبت نام و تشکیل کلاس های ما بر اساس یک سری معیار ها انجام میشد و استاندارد بودن ظرفیت کلاس ها از نظر تعداد دانش آموز باعث بالا رفتن کیفیت آموزشی این مدرسه شده بود و به جرات می توان گفت در سطح شهرستان جزو مدارس غیر دولتی برتر بودیم.
چند سالی هست که شاهد ثبت نام دانش آموزان بهاری در مدارس همدان هستیم . این کار را در این امر موثر میدانید ؟
متاسفانه باید بگویم که بی تاثیر نبوده. اما خانواده های ما به خاطر چشم و هم چشمی با هم و یک سری معیارهای ذهنی این کار را انجام میدهند و تحصیل در مدارس همدان را به نوعی کلاس کاری میدانند و متاسفانه از آسیب های این ثبت نام ها خبر ندارند و وقتی که متوجه میشوند کار از کار گذشته است و آنموقع سعی میکنند برای ثبت به ما مراجعه کنند که دیگر فایده ای ندارند .
متاسفانه خانواده ها از مشکلات رفت و آمد دانش آموزان و دیگر مشکلات موجود بی اطلاع هستند.
اینکه فرزندان آنها چگونه در معرض بعضی از آسیب های اجتماعی از جمله تغییر گویش و رفتار ، عدم نظارت بر آمد و رفت و دوستان دانش آموز ، عدم ارتباط اولیا با معلمان و مدیران مدارس و به تبع آن عدم نظارت آنها بر امور درسی و اخلاقی فرزند خود از جمله این موارد است؛ این درحالی است که موارد گفته شده و آسیب های موجود در مدارس شهر بهار بخاطر ارتباط خوب اولیا با مدیران و معلمان و شناخت آنها نسبت به یکدیگر به حداقل میرسد .اگر صحبتی دارید به عنوان حرف آخر دارید بفرمایید :از مسئولین خواهشمندیم که حمایت های آنان تنها در ظاهر نباشد، بطوریکه در ظاهر قولی بدهند و در عمل کاری انجام ندهند و اقدامی صورت نگیرد . متاسفانه در این دولت نه تنها هیچ حمایتی از بخش خصوصی نمیشود بلکه گاها شاهد برخی سنگ اندازی ها هم هستیم. تنها با سخن نمیتوان از بخش خصوصی حمایت کرد و نیازمند انجام اقدامات موثر می باشد.


گزارش: مرتضی سلیمانی
نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • بنده ی خدا :
  در تاریخ ۱۴ بهمن ۹۶ ساعت ۰۸:۲۹
  بچه های ما در دبیرستان امام موسی از معلمان مخصوصا ریاضی راضی نیستن چرا از معلمای خوب همشهری استفاده نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر