شهرستان بهار

وقتی که لج و لجبازی بر سر زمین بازی منجر به حذف یک تیم لیگ برتری بهار از مسابقات استان شود

شناسه خبر: ۷۲۸۴
وقتی که لج و لجبازی بر سر زمین بازی منجر به حذف یک تیم لیگ برتری بهار از مسابقات استان شود

شهرستان بهار در بین سایر شهرستان های استان وضعیت مساعدی در زمینه فوتبال دارد و تیم شهدای حسین آباد نیز یکی از این تیم ها می باشد. ابتدای امسال باشگاه فرهنگی ورزشی شهدای حسین آباد که جزء 10 تیم حاضر در لیگ برتر استان همدان بود و به طور ناگهانی با اعلام عدم حضور در دو مسابقه از سوی هیئت فوتبال همدان از لیگ برتر استان کنار گذاشته شد.

گفتگویی با عوامل این باشگاه و رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بهار داشتیم و جویای دلیل حذف این تیم شدیم.

علی عبدلی خرسند یکی از مدیران این باشگاه در گفتگو با خبرنگار ما با پیشینه این باشگاه اشاره کرد و با گلایه از رئیس اداره ورزش و جوانان و هیئت فوتبال شهرستان بهار گفت: ما از تیم نونهالان شروع به کار کردیم و تیم جوانان و بزرگسالان نیز داشتیم. سال قبل در لیگ دسته یک بازی می کردیم و در آن بازی ها چهارم شدیم. سپس تصمیم گرفتیم که امتیاز یک تیم لیگ برتر استان را بگیریم و با آن وارد لیگ دسته برتر استان شدیم.

برای اینکه تیم ذوب و فلزات را بالا نگه دارند تیم حسین آباد را حذف کردند

عبدلی ادامه داد: ما برای این تیم حدود 50 میلیون تومان هزینه کردیم و تیم را برای قهرمانی بستیم و رقیب ما در بهار تیم ذوب فلزات بود و بهار برای اینکه تیم ذوب فلزات را نگه دارد تیم حسین آباد را از رده خارج کرد.

وی در ادامه گفت: ما تیم را از فروردین بستیم و به خاطر آماده نبودن زمین بهار در همدان شروع به تمرین کردیم و یک هفته مانده به شروع بازی ها زمین بهار آماده شد و آن موقع به ما گفتند بیایید در بهار تمرین کنید این در صورتی بود که ما چند ماه بود که در زمین کارگران مدنی و سعیدیه تمرینات خود را انجام می دادیم.

عبدلی ادامه داد: در هیئت فوتبال بهار گفتند که شما تیم بهار هستید باید بیایید در بهار تمرین کنید و به ما گفتند که شما 7 میلیون به ما بدهکارید باید بدهی خود را پرداخت کنید و ما هم قبول نکردیم و آقای الوندی از هیئت فوتبال بهار به همدان نامه زد که چون ما در بازی شرکت نکرده ایم حق بازی در لیگ را نداریم.

امکاناتی که به ذوب فلزات می دادند به ما نمی دادند

در ادامه با بیات مدیر عامل این باشگاه گفتگو داشتیم. وی با گلایه از وضعیت فوتبال و ورزش در کشور و عدم حمایت از فوتبال گفت: ما برای تیم شهدای حسین آباد حدود 70 میلیون تومان در رده های مختلف نونهالان ، جوانان و بزرگسالان هزینه کردیم اما متاسفانه هیچ حمایتی از ما نشد و تیم از لیگ برتر حذف شد.

بیات ادامه داد: این مقدار هزینه کرد برای یک تیم روستایی در کشور بی نظیر است و ما هدفمان شناسایی و معرفی ظرفیت های موجود در روستای حسین آباد بود.

وی در مورد صحت این موضوع که آیا تیم حسین آباد می خواست به نام شهر همدان در لیگ حاضر شود گفت: نه ما نمی خواستیم به اسم همدان بازی کنیم . اما چون اکثر بچه های حسین آباد در همدان کار می کنند نمی خواستیم هزینه اضافی پرداخت کنیم و بچه ها را از همدان به بهار بیاوریم و فقط می خواستیم در زمین همدان تمرین کنیم و حتی تقاضایی هم نوشتیم که زمین تمرینمان همدان باشد چون باید برای بچه ها سرویس می گرفتیم؛ اما رئیس اداره ورزش قبول نکرد.

بیات ادامه داد: ما می خواستیم به اسم بهار و حسین آباد بازی کنیم و فقط می خواستیم تمرینمان را در همدان انجام دهیم و بازی ها را در بهار انجام دهیم اما امکاناتی که بهار به تیم ذوب فلزات می داد به ما نمی دادند و بچه های ما با این وضع حاضر به بازی در بهار نشدند و شاید بشود گفت که سر لج و لجبازی و سر زمین بازی این تیم از مسابقات حذف شد.

تیم حسین آباد می خواست به همدان برود و به اسم همدان بازی کند

در ادامه گفتگویی با اصغر بهمنی رئیس اداره ورش و جوانان شهرستان بهار داشتیم. وی گفت: این تیم به نام شهدای حسین آباد شروع به کار کرد و ما زمین چمن رایگان در اختیارشان قرار دادیم چون تیم متعلق به شهرستان بود. سال قبل این تیم در لیگ دسته یک بازی می کرد و سال جدید امتیاز یک تیم دسته برتر را خریداری کردند و در لیگ برتر حاضر شدند، اما مسئله اینجاست که تیم به اسم حسین آباد بود اما در ابتدا فقط چند بازیکن آنها از حسین آباد بود و همه از همدان بودند.

بهمنی ادامه داد: مسئله اینجاست که بعد از مدتی ما دیدیم که همه اعضای این تیم و حتی مربی از همدان هستند و فقط سرپرست تیم حسین آبادی است. ما به آنها توصیه کردیم که حداقل از چند بازیکن حسین آبادی هم استفاده کنند و همه بازیکنان و مربی این تیم مربوط به یک تیم منحل شده بود . این تیم چند جلسه ای را در همدان تمرین کرد و بعد گفتند که ما در همدان بازی می کنیم و ما موافقت نکردیم و گفتیم چون تیم به اسم بهار است باید در بهار بازی کنید.

وی ادامه داد: ما امکانات خود را در اختیار تیم های بهاری قرار می دهیم و اگر قرار باشد تیم همدانی بخواهد از این امکانات استفاده کند باید هزینه آن را پرداخت کند و ما در این مدت برای تمرین زمین چمن در اختیارشان قرار می دادیم و همان رفتاری که با تیم ذوب فلزات داشتیم با این تیم هم داشتیم، اما به اداره ورزش مراجعه کردن و گفتند که نمی خواهیم در بهار باشیم و نمی خواهیم در بهار بازی کنیم.

بهمنی در ادامه گفت: بازی اول و دوم با تیم ذوب فلزات داشتند بازی به درخواست خودشان در همدان برگزار شد و تیم ذوب نتیجه را واگذار کرد و حتی بعد از باری نیز از الفاظ رکیک استفاده شد و کار به دعوا کشید. بعد از بازی از اعضای تیم به من مراجعه کردند و گفتند که امتیاز این تیم را خریده ایم و میخواهیم در همدان و به نام همدان بازی کنیم ، اجازه دهید که کلا تیم را به همدان ببریم. من هم گفتم که امکانات بهار مختص بچه های بهار است شما اگر می خواهید تیم را به همدان ببرید باید اجاره بهای زمین چمن را پرداخت کنید. با قیمت پایین حساب کردیم و قیمت شد 12 میلیون و دست آخر به آنها گفتیم که 2 میلیون تومان هزینه زمین را پرداخت کنید بروید در همدان به نام همدان بازی کنید. اما آنها هم این را قبول نکردند و حاضر به بازی در زمین بهار هم نشدند و همین باعث شد که تیمشان از لیگ برتر حذف شود.

بهمنی گفت: حالا هم به آنها گفته ایم که می توانید برگردید به نام بهار بازی کنید و کارتان را ادامه دهید اما از آنا خبری نشده است.

به گزارش خبرنگار بهارانه اینطور که به نظر می رسد لج و لجبازی بر سر زمین بازی باعث ایجاد اختلاف بین مسئولین باشگاه شهدای حسین آباد و مسئولین ورزشی شهرستان شده و همین لجبازی ها موجب حذف یک تیم از لیگ برتر شده است . با تمام حواشی موجود باید به این نکته توجه داشت که هدف از ایجاد تیم های ورزشی در ابتدا ایجاد شور و نشاط در بین جوانان و سپس رقابت بر سر مقام و عنوان است. چه بسا نوجوانا و نونهالانی که به خاطر این اختلافات از ورزش مورد علاقه خود دور شدند. امیدواریم که مسئولین ما بتوانند با مدیریت صحیح خود این اختلافات را کنار گذاشته و باعث پیشرفت ورزش شهرستان شوند.

انتهای خبر/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر