شهرستان بهار

سهم شهرستان بهار از بودجه استان 7 درصد است

شناسه خبر: ۷۲۹۷
سهم شهرستان بهار از بودجه استان 7 درصد است

​اواسط آذر ماه 96 زمان تقدیم لایحه بودجه 97 کشور به مجلس شورای اسلامی می باشد که از این بودجه درصدی به استان همدان و از سهم استان همدان درصدی نیز به شهرستان ها تخصیص می یابد.

به گزارش نشاط شهر، گفتگویی با یک کارشناس اقتصادی داشتیم و از سهم شهرستانها از این بودجه جویا شدیم. این کارشناس اقتصادی گفت: عوامل مهمی در تخصیص بودجه های شهرستانی دخیل است که یکی از مهمترین آیتم های آن جمعیت شهرستان است و شهرستان بهار با توجه به درصد جمعیتی حدود 7 درصد از بودجه کل استان را به خود اختصاص می دهد.

وی ادامه داد: البته گاهی نیز دیده شده که بودجه اختصاصی به کمتر از 7 درصد نیز رسیده که این به عملکرد شهرستان و کار گروه طرح و برنامه شهرستان بستگی دارد که تا چه میزان از قدرت چانه زنی برخوردار باشند که بتوانند با توجه به عملکرد شهرستان مقدار بودجه تخصیصی را برای شهرستان بگیرد.

وی ادامه داد: یکی از عوامل تاثیرگذار در تخصیص بودجه شهرستانی عملکرد دستگاه های مختلف است و اگر مدیری در دوره ای نتواند عملکرد خوبی از خود نشان دهد این مسئله خود را در تعیین بودجه شهرستان در آن ارگان و شهرستان نشان می دهد و باعث کم شدن بودجه سال آینده شهرستان می شود.

وی ادامه داد: هر ساله به میزان بودجه سال قبل هر شهرستان به طور یکسان درصدی افزوده می شود بر این اساس یک اشتباه از یک مدیر در عدم مدیریت بودجه اختصاصی در بودجه سالهای آینده نیز تاثیر خود را خواهد گذاشت.
انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر