شهرستان بهار

سوالات مهم در خصوص روز :

بهار شان شهرستان بهار چیست!؟

شناسه خبر: ۷۳۰۴
  بهار شان شهرستان بهار چیست!؟

​شهرستان بهار دارای قابلیت ها و دستاوردهای بسیاری می باشد که همایش روز بهار مکان مناسبی برای بیان این ظرفیت ها می باشد

به گزارش نشاط شهر، روز 22 آذر ماه امسال روز شهرستان بهار در سالن فرهنگسرای آیت الله بهاری برگزار شد ؛ اما این همایش از کاستی های زیادی برخوردار بود که موجب انتقاد صاحب نظران در مورد آن شد. مهدی رهنما یکی از صاحب نظران شهر بهار در این خصوص سوالاتی را مطرح کرده و با ارائه انتقادها و پیشنهاداتی خواستار برپایی بهتر این مراسم در سالهای آتی شده است. در این یادداشت می خوانیم:

۱_شان شهرستان بهار چیست!؟

۲_آیا برنامه تدوین شده بنام روز بهار که در مورخه ۲۲ آذر ۹۶ با تلاش شبانه روزی مسئولین و دست اندکاران محترم اداره ی محترم فرهنگ و ارشاد ، اجرا شد ، در خور شان مردم و مسئولین بهار بود؟

۳_ آیا اصولا قبل از برگزاری برنامه اهداف از قبل تعیین شده ای برای این روز تعریف شده بود؟

۴_مقرر بود با برگزاری این همایش مسئولین محترم شهرستان به چه فرمول و نقشه ی راهبردی برای توسعه و تعالی شهرستان بهار برسند؟

۵_بودجه ی برنامه ی برگزاری روز بهار که قاعدتا می بایست از کانال کلیه ی ارگانهای شهرستان بهار با نقش "مدیریتی" و "راهبردی " نماینده محترم و فرمانداری محترم، کانالیزه شود چقدر می باشد و با این میزان بودجه، آیا می شد برنامه ای بهتر و شایسته تر برای این همایش در نظر گرفته شود؟

شهرستان بهار دارای قابلیت ها و دستاوردهای بسیاری می باشد که همایش روز بهار مکان مناسبی برای بیان این ظرفیت ها می باشد که از آن جمله می توان به محصولات کشاورزی شاخص و تجارت داخلی و خارجی این محصولات و سطح ایجاد اشتغال در کشاورزی شهرستان، توسعه ی صنایع وابسته به کشاورزی، توسعه ی تجارت الکترونیک بازار محصولات کشاورزی، صنعت سفال و دیگر صنایع دستی و تاکید بر توسعه ی بازارهای داخلی و خارجی صنعت سفال و دیگر صنایع دستی با محور قرار دادن شاخصه های کمی و کیفی این صنایع و ایجاد برندینگ خاص منطقه بر روی محصولات صنایع دستی شهرستان اشاره کرد.

همچنین تاکید بر ذخایر و گنجینه های معنوی شهرستان بهار، شهدای معاصر و شهدای مدافع حرم، تاکید بر جاذبه ها و مفاخر ادبی /فرهنگی /هنری /عرفانی از دوره های گذشته تا دوره معاصر، تاکید بر توریست مذهبی و ایجاد فضاها و جاذبه های بازار و گردشگری زائر سرا در مسیر بزرگراه کربلا ، تاکید بر توریست تجاری و ایجاد فضاهای تجاری، گردشگری و هایپر مارکت های بزرگ ، در مسیر ترانزیت مسافر و کالا در مسیر ورود و خروج به سمت غرب کشور و مسافران زمینی کربلا از دیگر موارد مطروحه در این روز می تواند باشد.

تاکید بر برند سازی محصولات کشاورزی شاخص شهرستان و ایجاد صنایع سورتینگ و بسته بندی و صنایع تبدیلی با ایجاد ارزش افزوده بالاتر و تاکید بر توریست طبیعت با تاکید بر روستاها خوش آب و هوای شهرستان با جاذبه های طبیعی در منحصر به فرد در چهار فصل سال و تاکید بر اتمام پروژه ی فاز بندی شده جزیره شادی و ایجاد طرح توسعه ی جاذبه های تفریحی گردشگری این پروژه که در منطقه ی بسیار خاص و استراتژیک ، به لحاظ وجود بزرگراه ورودی به غرب کشور قرار گرفته است از دیگر موارد و شاحصه های شهرستان است .

حال سوال اینجاست که چگونه می توان قابلیت ها و توامندیهای بالقوه و بالفعل شهرستان بهار را به دنیای بیرون از بهار معرفی کرد؟

آیا می توان با معرفی شاخصه های مذکور به اهداف تعالی بهار دست یافت؟

در مسیر تعالی شهرستان بهار نقش مردم و مسئولین بهار چه می تواند باشد؟

پیشنهاد :

تشکیل دبیرخانه ی دائمی روز بهار و استقرار آن در اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهار به صورت یک دبیرخانه ی مردمی با اساسنامه مشخص .

اعلام فراخوان عمومی با وسایل و ارتباطات حقیقی و مجازی به تمامی دوست داران بهار در:

سمن ها، انجمنها و تشکلهای مردم نهاد ، صاحبان قلم و اندیشه، اساتید و دانشجوها، ادارات و ارگانها، شرکت ها خصوصی ،دولتی و تعاونی ها، هنرمندان و انجمن های هنری، ادیبان و انجمن های ادبی ، نخبگان و شخصیت های حقوقی نخبه محور ، هیات ها و کانونهای مذهبی ،بهاری های مقیم تهران و بهاری های مقیم در سایر شهرها و کلیه ی اقشار جامعه.

راهکار عملیاتی و راهبردی:

هریک از اقشار مذکور نسبت به انتقادات سازنده در خصوص روز بهار اقدام نمایند و پیشنهادات خود را به دبیرخانه مردمی روز بهار ارایه نمایند.

بعد از وصول مطالبات ،انتقادات و پیشنهادات در خصوص روز بهار ، مسئولین دبیر خانه مردمی مستقر در اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی بهار نسبت به مطالعه، دسته بندی و ارایه ی مطالب دسته بندی شده به مسئولین و ارگانهای ذیربط اقدام نموده و بهار را برای اجرای عملیاتی روز بهار در سنوات آینده آماده نماییم و به اهداف و دستاوردهای کلان توسعه و تعالی شهرستان بهار نائل آئیم.

به قلم : مهدی رهنما

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر