شهرستان بهار

در نشستی با حضور ریاست سابق دانشگاه پیام نور بهار و مجمع پویندگان بهار مطرح شد :

مردم بهار نسبت به سرنوشت خود بی تفاوتند/ تفکیک حوزه انتخابیه مهمترین خواسته مردم منطقه است

شناسه خبر: ۷۳۴۵
 مردم بهار نسبت به سرنوشت خود بی تفاوتند/ تفکیک حوزه انتخابیه مهمترین خواسته مردم منطقه است

عصر روز گذشته جلسه مجمع پویندگان اعتلای شهر بهار و گروهی از فعالین اجتماعی شهر بهار با دکتر یوسف گلشنی رئیس سابق دانشگاه پیام نور بهار و رئیس مجمع عالی بسیج شهرستان بهار برگزار شد.

به گزارش نشاط شهر، در این جلسه درباره موضوع تفکیک حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ و ضرورت آن در تصمیمات آینده شهر بهار و همچنین بی تفاوتی مردم نسبت آینده شهر صحبت شد.

یوسف گلشنی که پیش از این سابقه ریاست دانشگاه پیام نور بهار را بر عهده داشت یکی از شاخصه های توسعه یافتگی در جامعه را کسب علم و علم اندوزی بیان کرد و وجود دانشگاه در یک شهر را شاخصه توسعه یک شهر دانست.

یکی از وظایف تعریف نشده شورای شهر انسجام بخشی نخبگان شهر است

گلشنی یک از نقدهای موجود به مردم شهر را عدم انسجام بخشی نخبگان شهر بیان کرد و این انسجام بخشی را یکی از وظایف تعریف نشده شورای شهر دانست و گفت: رسالت ذاتی شورای شهر شاید در ظاهر رسیدگی به اموری مانند آسفالت و معابر باشد اما در حقیقت وظیفه شورا ایجاد انسجام در بین آحاد شهر است که این نقش را تنها شواری دوره اول به خوبی توانست ایفا کند.

وی ادامه داد: مهمترین کاری که شورای دوره اول توانست انجام دهد گسیل یک نیروی بومی همچون دکتر طلایی نیک به عنوان نماینده مردم بهار و کبودراهنگ به مجلس بود که در آن دوران با اتحادی که بین مردم به وجود آمد این اتفاق رقم خورد که از تبعات آن می توان به انتخاب یک فرماندار بومی و پس از آن انتخاب چندین مدیر بومی در دانشگاه آزاد، کمیته امداد ، بهزیستی ، اداره ارشاد و دیگر ادارات اشاره کرد به نحوی که وقتی در جلسات شورای اداری در فرمانداری حاضر می شدیم احساس جلسه رسمی را نداشتیم و همه افراد حاضر از هم محله ای ها و دوستان ما بودند که مشکلات را در قالب دوستانه مطرح کرده و در پی رفع مشکلات بودیم.

گلشنی با اشاره به خصوصیات نیروهای بومی در یک شهر گفت: مدیر بومی 24 ساعته برای مردم شهرش کار می کند چرا که در تمام طول شبانه روز خود را پاسخگو به مردم می داند و همه ساعات در اختیار مردم شهر است.

مردم بهار نسبت به سرنوشتشان بی تفاوتند

گلشنی با انتقاد از بی تفاوتی مردم نسبت به سرنوشتشان گفت: متاسفانه هم اکنون می بینیم که قاطبه مردم نسبت به سرنوشتشان بی تفاوت شده اند و این بزرگترین انتقاد به مردم ماست.

وی با اشاره به مشکل کارخانه های آلاینده در شهرک صنعتی گفت: از اینکه در مجمع عمومی بسیج از کلمه بمب های شیمیایی در خطرناکی گازهای تولیدی کارخانجات تولید اسید استفاده کردم به من نقدهای فراوان شد، اما این نقدها نباید بگذارد که ما پا پس بکشیم و از حق خود دفاع نکنیم. ما باید مردم را از بی تفاوتی خارج کرده و به سمت مطالبه گری پیش ببریم.

بهاری بودن بر هر امری ارجحیت دارد

وی در ادامه به بیان اینکه چطور می توان همشهریان خود با تفکرات سیاسی مختلف را دور هم جمع کرد سخن گفت و تاکید بر مشترکات و بهاری بودن را مهمترین عامل دانست و گفت: بهاری بودن بر هر امری ارجحیت دارد و ما در این مورد باید اختلافات را کنار گذاشته تا بتوانیم برای شهر خود تصمیم گیری کنیم.

در ادامه جلسه به وجود اختلاف بین افراد با تجربه و جوانان شهر اشاره شد و گلشنی در این مورد گفت: ما در بهار افراد برجسته و نقش آفرین کم نداریم ، اما این افراد دیگر نقش آفرینی نمی کنند و خود را از عرصه تصمیم گیری شهر حذف کرده اند.

دکتر طلایی نیک نتوانست عناصری همچون خودش را تکثیر کند

گلشنی به وجود عناصر تاثیرگذاری همچون رضا طلایی نیک که هم اکنون معاون وزیر دفاع می باشد اشاره کرد و ادامه داد: نقدی که می توان به دکتر طلایی نیک داشت این است که نتوانست افرادی مثل خودش را تکثیر کند، چه بسا که اگر در زمان حضور دکتر طلایی در کسوت نمایندگی شهر افرادی چون او می توانستند رشد پیدا کنند هم اکنون می توانستیم بر قدرت این افراد تکیه کنیم که باز هم نقش شورای شهر در این باره می توانست مهم و تاثیرگذار باشد.

گلشنی شهر بهار را همچون عصاره شهد و افراد تاثیرگذار آن را همچون شاهدانه هایی تشبیه کرد که این شاهدانه ها می توانند نقش مرکزی در تولید نقل را داشته باشند و اگر این شاهدانه ها از عرصه حذف شوند هیچگاه این شهد به نقل تبدیل نخواهد شد.

وی در ادامه گفت: بهار پتانسیل بالا و افرادی سرشناس و صاحب نظر دارد اما نباید از آنها غافل شد و این افراد چه وقتی که صاحب منصب و مقام هستند و چه وقتی که منصبی ندارند باید فعال باشند و مطالبه گری کنند و پایین آمدن از یک منصب نباید باعث غیر فعال شدن یک فرد شود.

وی در ادامه گفت: هم اکنون ما شاهدیم که مدیران ما محافظه کار هستند و اظهار نظری نمی کنند و فعالان اجتماعی شهر باید در این خصوص مطالبه گر و پیگیر باشند.

تفکیک حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ یکی از مسائل حیاتی شهرستان است

گلشنی یکی از مهمترین مباحث مطرح شده در آینده شهر را نفکیک حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ عنوان کرد و گفت: با توجه به جمعیت قابل توجه دو شهرستان بهار و کبودراهنگ هم اکنون زمان مناسبی است که دو شهرستان به خواسته دیرین خود برسند و هر یک نماینده ای جداگانه داشته باشند.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین مسائلی که فعالین اجتماعی می توانند هم اکنون انجام دهند مطالبه گری در خصوص این موضوع است؛ چرا که این حق مردم بهار و کبودراهنگ است که هر یک نماینده ای مستقل داشته باشند ؛ چرا که با این وسعت و جمعیت نماینده نمی تواند هر دو شهرستان را پوشش دهد و به مشکلات مردم هر دو منطقه رسیدگی کند.

گلشنی ادامه داد: همه اقشار و گروه ها همچون شورای شهر، نماینده شهر، ائمه جماعات و گروه های مردمی باید خواستار تفکیک حوزه انتخابیه باشند و در این راه تلاش کنند، چرا که این موضوع در آینده شهرستان بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش خبرنگار ما این جلسه در نهایت با تصمیماتی در خصوص نقش فعالین اجتماعی در افزایش حس مطالبه گری مردم شهر بهار و همچنین ورود و اظهار نظر افراد تاثیرگذار و صاحب نظر در سرنوشت شهر همچون تفکیک حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ خاتمه یافت.

انتهای پیام/

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • همشهری :
  در تاریخ ۳ بهمن ۹۶ ساعت ۰۶:۲۷
  متاسفانه در بهار مرغ همسایه اکثرمواقع غاز بوده وگرنه باید دکتر همچنان مدیر بود. از زحمات اقای دکتر گلشنی در پیام نور و پیگیریهای اخیرش متشکریم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر