شهرستان بهار

توسعه از درون من شهروند باید بجوشد

شناسه خبر: ۷۳۵۳
توسعه از درون من شهروند باید بجوشد

همواره توسعه شهر بهار و نقش نخبگان در این توسعه از موارد مورد توجه بوده است و شهروندان در هر پیشه و کسوتی دغدغه های خاصی در این خصوص دارند.

به گزارش نشاط شهر، سالهاست که سوالی ذهن من شهروند را بخود مشغول نموده است ، توسعه این شهر از چه مسیری می گذرد ؟! پاسخ به این سوال هرچه باشد ، قطعا و یقینا ، به انتظار نشستن و به خارج از این شهر زل زدن ، نیست ، همین قدر می دانم که توسعه وارداتی نیست ، توسعه امری درونزا است که مسیر آن از اندیشه و خرد بومی می گذرد ، مسیر آن از خواست و اراده تک تک شهروندان می گذرد ، توسعه باید در دل من و تو بجوشد، تا فرهنگمان شود و به عبارتی، قهرمان توسعه، خودمان هستیم.

توسعه این شهر باری بر دوش من شهروند است که باید به مقصد برسانم و به عبارتی می توان گفت "کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من" و البته همیشه گفته اند و می گوییم که خواستن توانستن است. توسعه میوه تفکر خودش است. برای رسیدن باید در مسیر توسعه گام برداشت و به رشد و بالندگی و مشارکت جمعی باور داشت.

نخبگان ، سرمایه های اجتماعی و برند این شهر هستند. سرمایه های اقتصادی را می توان ساخت و یا ایجاد کرد اما سرمایه اجتماعی برای یک شهر براحتی ایجاد نمی شوند شاید سالها و یا نسلها طول بکشد تا سرمایه ای اجتماعی بوجود بیاید، سرمایه های اجتماعی که منظور همان نخبگان هستند ، در خور دیده شدن و ارج گذاشتن و کرامت هستند. که البته می توان ادعا کرد که این شهر و این دیار در بضاعت و در اندازه خود در هر رشته و هر گرایشی حرفی برای گفتن دارد ، نخبگان علمی ، اقتصادی ، سیاسی ، پزشکی ، ورزشی و هنری ، سرمایه های اجتماعی هستند که پای شهرت و قلمرو نبوغشان فراتر از مرزهای شهر و کشور رفته و حتی جهانی شده اند ، اما برای پاسداشت آنها چه کرده ایم و چه برنامه ای داریم و چه می خواهیم بکنیم.

انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر