شهرستان بهار

در جلسه مجمع پویندگان بهار با سمن های شهرستان بهار مطرح شد :

تفکیک حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ باعث افزایش قدرت استان همدان می شود

شناسه خبر: ۷۳۷۶
 تفکیک حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ باعث افزایش قدرت استان همدان می شود

جلسه مجمع پویندگان شهر بهار صبح امروز با حضور تعدادی از فعالین اجتماعی و سازمان های مردم نهاد شهر بهار با موضوع تفکیک حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ برگزار شد.

به گزارش نشاط شهر، در این جلسه در خصوص لزوم تفکیک حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ و مزایای آن برای هر دو بحث شد.

در این خصوص قنبری یکی از فعالین سیاسی شهر گفت: برای ما فرقی نمی کند که نماینده شهرستان لالجینی یا صالح آبادی یا بهاری باشد، مهم این است که یک نماینده مختص این شهرستان باشد و تمام وقتش را برای یک شهرستان بگذارد.

قنبری ادامه داد: اگر از نظر مساحتی بخواهیم شهرستان های شمال استان را با این بخش مقایسه کنیم می بینیم که کار نماینده ما برای رسیدگی به این بخش بسیار سخت است، چرا که تعداد نمایندگان شهرستان های شمال استان بسیار بیشتر از این بخش است و راحتتر می تواند به همه روستاها رسیدگی کند.

احمدی از دیگر فعالین اجتماعی شهر بهار گفت: هم از نظر جمعیت و هم از نظر مساحت دو شهرستان بهار و کبودراهنگ در حدی هستند که باید هر یک نمینده ای جداگانه داشته باشند و این موضوع هم به نفع استان است چرا که تعداد نمایندگان استان بیشتر شده و هم به نفع دو شهرستان است چرا که در تخصیص بودجه های دو شهرستان تاثیرگذار خواهد بود.

قاسمی از دیگر حاضرین این جلسه بر پیگیری موضوع تفکیک حوزه های انتخابیه تاکید کرد و گفت: طبق اخباری که مطرح شده تا حدود 80 درصد از موضوع حل شده و در کمیسیون تخصصی این طرح به تصویب رسیده ولی در صحن علنی مجلس هنوز این طرح به تصویب نرسیده است.

در ادامه حاضرین در جلسه در خصوص مطالبه عمومی و خواست مردم درباره تفکیک دو حوزه تاکید کرده و در خصوص دیدار با نماینده مردم بهار و کبودراهنگ به عنوان عنصر تاثیرگذار در این امر در مجلس شورای اسلامی به شور نشستند.


انتهای پیام/

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • همشهری :
  در تاریخ ۹ بهمن ۹۶ ساعت ۰۷:۱۲
  به نظرم امام جمعه ،نماینده مردم در مجلس ،فرماندار و شورای اسلامی شهر چهار جایگاه تاثیر گذار در موضوع تفکیک حوزه انتخابیه مجلس شورای اسلامی هستند. اما از نظر وظایف و اختیاراتی که در قانون پیش بینی شده نماینده مجلس تاثیرگذارترین فرد در این موضوع است. امیدوارم به خاطر سرنوشت و اینده منطقه مسولین محترم و مردم با انسجام و پیگیری خوب بتوانند برای مجلس بعدی یک کرسی برای شهرستان قطعی کنند.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر