شهرستان بهار

رئیس شورای شهر بهار گفت :

کلانشهر شدن همدان تهدیدی برای شهر بهار نیست

شناسه خبر: ۷۴۲۵
 کلانشهر شدن همدان تهدیدی برای شهر بهار نیست

مجموعه شهری همدان با عنوان کلانشهر همدان به تصویب رسیده و شهرهای بهار، لالجین، صالح آباد و دیگر شهرها در این مجموعه شهری قرار گرفته اند.

به گزارش نشاط شهر، مدیر کل راه و شهرسازی استان همدان از تصویب طرح مجموعه شهری همدان با عنوان کلانشهر همدان خبر داده است. در این طرح مجموعه شهری همدان، شهرهای همدان ، مریانج ، بهار، جورقان، لالجین، صالح آباد، مهاجران و شهر جدید حوراء را با مرکزیت شهر همدان در برمیگیرد.

از آنجایی که نام شهرهای شهرستان بهار در این طرح آمده همین موضوع باعث ایجاد نگرانی هایی برای مردم شهر بهار شده و عده ای از فعالین اجتماعی معتقدند که این طرح ممکن است به استقلال شهر ضربه وارد کند.

در این خصوص با رئیس شورای شهر بهار گفتگویی داشتیم. حسین فیض اللهی در این باره گفت: در مجموعه کلانشهر دو آیتم نیاز هست که اطلاق کلانشهر به همدان مصداق پیدا کند یکی جمعیت و دیگری حوزه شهری که همدان در بحث جمعیت این شاخص را دارا نمی باشد لذا نیاز هست که برخی شهرهای اطراف مثل بهار، مریانج، صالح آباد، لالجین و مهاجران در این مدیریت شهری قرار گیرند.

وی ادامه داد: لذا بحث کلان بودن فقط در حوزه مدیریت شهری می باشد و شامل حوزه سیاست مثل حریم شهر و حریم سیاسی شهرها نمی باشد و شهرهای اطراف استقلال خود را از دست نمی دهند.

فیض اللهی ادامه داد: این موضوع فقط در جهت جذب بودجه بیشتر برای شهرها می باشد؛ همشهریان نگران این موضوع نباشند زیرا اگر این امر تهدیدی برای دیگر شهرها باشد شهرهای دیگر هم باید نگران این موضوع باشند.

وی افزود: البته ما در دیداری که با مهندس عراقی داشتیم ، اعلام کردند که شهرهای دیگر هیچ نگران نباشند زیرا در سایه اجرای این طرح شهرهای اطراف هم در کنار مرکز استان همتراز پیشرفت خواهند کرد.

فیض اللهی اظهار امیدواری کرد که در آینده نزدیک با یکی از کارشناسان این امر در استانداری یا مسکن و شهرسازی را دیدار داشته و موضوع از نزدیک با حضور تعدادی از نخبگان شهر بررسی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در کمیته زیربنایی این موضوع هیچ کدام از مسئولین شهر شرکت نمی کنند گفت: از همه عزیزان و همشهریان خواهشمندیم تا حصول نتیجه و بررسی موضوع تحمل داشته باشند.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر