شهرستان بهار

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بهار گفت :

برپایی بازار روز در شهر غیر قانونی بوده است/ سهمیه تخم مرغ شهرستان را تحویل نداده اند

شناسه خبر: ۷۴۹۵
 برپایی بازار روز در شهر غیر قانونی بوده است/ سهمیه تخم مرغ شهرستان را تحویل نداده اند

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بهار برپایی بازار روز در میدان امام شهر بهار را غیر قانونی و بدون مجوز دانست.

به گزارش نشاط شهر، با نزدیک شدن به آخرین روزهای سال شاهد بالارفتن جنب و جوش در بازار خرید و فروش هستیم. درباره تنظیم بازار و نظارت بر قیمت ها گفتگویی با علی بیات رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بهار داشتیم. بیات گفت: شیفت بندی هایی انجام داده ایم و اصناف حضور فعال در ایام آخر سال و ایام تعطیلات خواهند داشت. بازرسین ما به طور فعال در اصناف حضور داشته و قیمت ها را کنترل می کنند.

بیات با اشاره به برپایی بازار روز در مرکز شهر این اقدام را غیرقانونی خواند و گفت: تصمیم برپایی بازار روز در شهر بر عهده کمیته ماده 85 نظام صنفی است که رئیس آن شهرداری و اعضای آن اداره صنعت، معدن و تجارت ، جهاد کشاورزی و اتاق اصناف و اداره تعاون رفاه اجتماعی می باشد و جلسات آن درشهرداری برگزار می شود و اگر بخواهد زمانی روز بازاری در شهر برپا شود باید حتما جلسه ای تشکیل شده و نظرخواهی شود و مجوز برای این کار صادر شود.

وی ادامه داد: وقتی بدون هماهنگی و بدون اینکه جلسه ای در این خصوص برگزار شود بیاییم و تصمیمی بگیریم، غیر قانونی است. اهداف روز بازار نیز حمایت از تولیدات داخلی از جمله صنایع دستی روستایی و خانگی ، رفع سد معبر و حمایت از فروشندگان عمومی و کم سرمایه است.

وی به برپایی بازار میوه و تره بار در محل ترمینال سابق مینی بوس اشاره کرد و گفت: از این محل هم بازدید کرده ایم و برپایی این بازار نیز در این محل غیرقانونی است و باید برای گرفتن مجوز آن نیز اقدامات لازم صورت پذیرد.

قیمت تخم مرغ نوسان دارد.

بیات در ادامه در پاسخ سوالی در خصوص قیمت تخم مرغ در شهرستان گفت: قیمت تخم مرغ نوسان دارد. در این زمینه تقاضای سهمیه ای برای شهرستان دادیم که متاسفانه به شهرستان تعلق نگرفته است.

وی ادامه داد: چندی پیش مقداری تخم مرغ در حد یک تن در میدان امام با قیمت شانه ای 12500 توزیع شد؛ اما از نظر ما مورد قبول نیست ما ده تن تقاضا کردیم ولی سهمیه شهرستان را تحویل نداده اند. متولی این امر سازمان جهاد کشاورزی است و اداره صنعت معدن ناظر است.

بیات گفت: قیمت تخم مرغ به صورت آزاده شانه ای 18 هزار تومان است و به صورت دولتی 12500 باید باشد. در جنین مواردی که یک کالا با چند قیمت عرضه می شود برای کنترل قیمت دولت به توزیع اجناس در بازار می پردازد که قیمت متوازن شود و ما نیز در چند نوبت درخواست کردیم و قرار بود به بازار تزریق شود ، اما تاکنون این موضوع محقق نشده و ما پیگیریم که سهمیه شهرستان را بتوانیم تحویل بگیریم.

انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر