شهرستان بهار

روستای حسین‌آباد بهار به عنوان روستای دوستدار کتاب انتخاب شد

شناسه خبر: ۷۵۰۲
روستای حسین‌آباد بهار به عنوان روستای دوستدار کتاب انتخاب شد

سرپرست دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری همدان از انتخاب روستای حسین‌آباد کارخانه قند شهرستان بهار به عنوان روستای دوستدار کتاب در چهارمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب کشور خبر داد.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان،ظاهر پور مجاهد صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در مراسم پایانی جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب با حضور مقامات و فرهیختگان از دهیار ، رئیس شورا و مسئول کتابخانه روستای حسین آباد تقدیر خواهد شد.

وی افزود: جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب بهمنظور گسترش عدالت فرهنگی در سراسر کشور و پشتیبانی از اقدامات انجام شده و طرحهای ابتکاری در حوزه کتاب و کتابخوانی و جلب توجه سازمانها و نهادهای مرتبط به اهمیت کتاب در جامعه، در سطح روستاها و عشایر سراسر کشور برگزار میشود.

وی گفت:این جشنواره از سال 1393 توسط معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری مجموعهای از دستگاههای دولتی و غیردولتی بنیانگذاری شده است و بر این اساس هر سال 10 روستا یا آبادی عشایری به عنوان روستاها و عشایر دوستدار کتاب معرفی میشوند. برای شرکت در این جشنواره، روستاها باید ضمن معرفی ویژگیهای خاص فرهنگی و اجتماعی روستا، مجموعه فعالیتها، طرحها و برنامههای اجرایی خود را برای تقویت زیرساختهای کتابخوانی و ترویج عمومی کتاب در روستا معرفی کنند.

وی ادامه داد:در دبیرخانه این جشنواره پرونده بیش از 1300 روستا مورد بررسی قرار گرفت و از میان آنها در چندین مرحله داوری چهل روستا به مرحله نیمه نهایی داوری راه یافتند که روستاهای حسینآباد کارخانه قند، شهرک سلگی و زاغه از استان همدان به مرحله نیمه نهایی راه یافته بودند که در نهایت از میان 40 روستای راه یافته به این مرحله ده روستا از جمله حسینآباد کارخانه قند به عنوان روستای دوستدار کتاب انتخاب شدند.

پورمجاهد گفت: برگزیدگان چهارمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب همزمان با انتخاب چهارمین پایتخت کتاب ایران،در تالار وحدت معرفی و تقدیر میشوند.

انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر