شهرستان بهار

یک بام و دو هوای رفتن و ماندن فرماندار

شناسه خبر: ۷۵۳۳
 یک بام و دو هوای رفتن و ماندن فرماندار

پایداری مقام و منصب‌، به فرمان‌ روایان تازه به سریر فرمان‌ روایی نشسته فرموده: «این جایگاه اگر پایدار بود هیچ‌گاه به شما نمی‌ رسید و برای همیشه در دست حکمران قبلی باقی می‌ ماند.»

به گزارش نشاط شهر، به عنوان یکی از اهالی رسانه و کسی که به واسطهی حرفهاش، در جریان اوضاع و احوال سیاسی قرار دارد، به موضوع ماندن یا رفتن فرماندار میپردازم. روال طبیعی و قاعدهی نانوشته ایست که بارها تکرار شده و میشود و گریزی از آن نیست. خوب میدانیم شهرستان ما بیش از هر جایی مزهی تغییر مدیریتی را چشیده و از روزی که حوزهی سیاسی این کهن دیار (قوجه باهار) رسماً صاحب فرمانداری گردید، بیش از سه دهه میگذرد.

عروس دل فریبِ فرمانداری بهار بار ها شوهر کرده و کرسی بی وفایی آن تاکنون چندین بار فرماندار را تودیع و معارفه نموده، و اگر آمار سرپرستی ها را هم بدان بی افزائیم (بی پارتی و رو در بایستی) نمرهاش بیست میشود و این یعنی نیازی به تغییر و آوردن سوار تازه کاری ندارد. با نگاهی گذرا به نام و نشان فرمانداران بهار میبینیم غیر بومی بودن وجه مشترک همه آن هاست غیر از یکی، دو نفر و درمییابیم که فعلاً باید عطای فرماندار بومی را به لقایش ببخشیم و در این بین اگر کسی را بیابیم که زادگاهش گامی به بهار نزدیک تر و اندکی با خوی و خصیه های بهاری ها آشنا تر باشد، نباید به سادگی از او بگذریم؛ چه کسی بهتر از مهندس فلانی؟ و دکتر فلانی؟ به هرحال ماندن زیاد تغییری در اوضاع نخواهد کرد. اما برای افرادی که در حال جمع آوری طومار تداوم حضور (فرماندار) هستند بسیار مهم است. به قول شاعر :

هر ملّت ائدیر صفحهی دنیاده ترقی،
ائیلر هره بیر منزل و مأواده ترقی،
یورغان دوشهگیمده دوشه گر یاده ترقی،
بیز ده ائدهریک عالم رؤیاده ترقی

نویسنده : مسعود ابوآبائی

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر