شهرستان بهار

چگونگی جلوگیری از بروز و شیوع انواع بیماریهای عفونی دام و طیور

شناسه خبر: ۷۵۶۶
چگونگی جلوگیری از بروز و شیوع انواع بیماریهای عفونی دام و طیور

جلوگیری از بروز و شیوع انواع بیماریهای عفونی دام و طیور در منطقه و کشور نیازمند تامین اعتبارات کافی از سوی مسئولین ذیربط می باشد.

به گزارش نشاط شهر، دکتر بهزاد صادقی با اشاره به اینکه شناخت کامل از انواع بیماریهای دام و طیور نظیر بیماری تب برفکی و آنفولانزای فوق حاد پرندگان از نظر فنی و علمی مورد تاکید دامپزشکی است، اظهار داشت: در اختیار داشتن کامل و آنلاین به آخرین و بهروز ترین آمار و اطلاعات و راهبردهای جهانی در خصوص این بیماریها مهم و حائز اهمیت می باشد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بهار افزود:در صورت وجود آمار و اطلاعات دقیق که از طریق سیستم gisقابلیت استخراج دارد و همچنین تخصیص بودجه های مناسب میتوان تا حد زیادی از بروز و شیوع انواع بیماریهای دام و طیور با انجام دقیق و مرتب پایش و مراقبت توسط کارشناسان مربوطه جلوگیری کرد.

ایشان در ادامه با اشاره به اینکه درصد بالایی از دام موجود در کشور به صورت سنتی پرورش داده می شود افزودند: نحوه قرنطینه دام ها، انتقال دام و بهداشت میادین فروش دام های زنده از جمله مسائلی هستند که می تواند با رعایت تک تک این ها در کنترل و مهار بیماری دامی تاثیر داشته باشد.

دکتر صادقی، آموزش دامداران و فعالین حوزه دامی و اطلاع رسانی به موقع را از دیگر راهکارهای کنترل بیماریهای دام و طیور عنوان کرد و بیان داشت:به جهت عدم آشنایی کافی دامداران با شرایط صحیح نحوه نگهداری دام و طیور مشکلات عدیده ای را برای آنها بوجود آورده که اغلب نگهداری دام برای دامداران توجیه کافی اقتصادی نداشته که میتوان با آموزش صحیح تا حد زیادی از مشکلات این قشر به طور چشمگیری کاهش داد.
نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر