شهرستان بهار

نگاهی اجمالی بر برنامه‌های بنیاد شهید شهرستان بهار در سال ۹۶

شناسه خبر: ۷۵۷۴
نگاهی اجمالی بر برنامه‌های بنیاد شهید شهرستان بهار در سال ۹۶

گروه فرهنگی- مدیر بنیادشهید و امور ایثارگران شهرستان بهار عنوان کرد: این مجموعه در سالی که گذشت موفق به اجرای برنامه‌های بسیار شد.

به گزارش نشاط شهر، زکریا اسدی مدیر بنیادشهید و امورایثارگران شهرستان بهار در گفتوگو با ایکنا از همدان اظهار کرد: به منظور تجلیل و تکریم از شهداء، جانبازان، ایثارگران و خانوادههای مکرم آنان بنیاد شهید انقلاب اسلامی، در مورخ ۲۲ اسفند ۱۳۵۸ به فرمان حضرت امام خمینی(ره) تشکیل شد.
وی افزود: شهرستان بهار ۵۹۳ شهید والامقام را تقدیم انقلاب اسلامی نموده است که پیکر مطهر آنها در ۴ شهر و ۴۷ روستا به خاک آرمیده است، از این تعداد ۲۵ شهید مفقودالجسد هستند، آمارشهدای گمنام مدفون درشهرستان نیز ۹ شهید و ۲ شهید مدافع حرم زینت بخش این شهر است.
اسدی گفت: تعداد هزار و ۴۱۴ نفر نیز به افتخار جانبازی و آزادگی نائل آمدهاند، یکی ازمهمترین اولویتهای بنیادشهید و امورایثارگران شهرستان بهار برنامه ریزی و تلاش به منظور احیاء و ترویج فرهنگ شهادت و ایثار در جامعه به عنوان بالاترین ارزش الهی با جلب مشارکت نهادهای فرهنگی، هنری، آموزشی و مطبوعاتی است.
مدیر بنیاد شهید بهار ادامه داد: در همین راستا برگزاری بیش از ۲۵ یادواره شهدا در شهرها و روستاهای شهرستان و مشارکت در ساخت و نصب تابلوهای فلزی یادمان شهداء،گوشهای از فعالیت های مهم بنیاد دراین بخش است.

حفظ منزلت و محوریت مزار شهداء به عنوان مراکز رسمی از برنامههای این مجموعه بوده است
وی با بیان اینکه بهار دارای ۵۱ گلزار شهدا است گفت: یکی دیگر از برنامه های بنیاد شهید شهرستان تلاش در جهت حفظ منزلت و محوریت مزار شهداء به عنوان مراکز رسمی مراسم مذهبی و مردمی و ساماندهی، حفظ و نگهداری گلزار شهداء با همکاری نهاد های متولی است که در این راستا ۴۹ گلزار مطهر ساماندهی شده و ۲ گلزار مطهر دیگر نیز از محل اعتبارات سال ۱۳۹۶ تا پایان شهریور ۱۳۹۷ساماندهی خواهد شد.
اسدی عنوان کرد: تلاش به منظور بسیج جامعه و مسئولین شهرستان در ارج نهادن و تکریم ازخانوادههای معظم شاهد به عنوان الگوهای متعالی جامعه، یکی دیگر از رسالتهای بنیاد شهید و امورایثارگران است
مدیر بنیاد شهید شهرستان بهار ادامه داد: در این راستا کارکنان و مدیران این مجموعه ضمن سرکشی مستمر از والدین شهداء و تعدادی ازجانبازان و آزادگان و خانواده آنها نسبت به پیگیری مشکلات این عزیران نیز اقدام میکنند.
اسدی اظهار کرد: یکی دیگر از برنامههای بنیاد در قبال فرزندان معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران و خانوادههای ایشان تلاش در جهت ایجاد تسهیلات لازم برای اشتغال و ارتقاء علمی، تحقیقی، آموزشی و مهارتی به منظور حصول به مدارج عالیه تحصیلات آنها از کودکستان تادانشگاه به بهترین وجه با همکاری مراجع ذیربط است.
مدیر بنیاد شهید بهار گفت: درحال حاضر تعداد ۴۳ نفر از دانش آموزان در قالب طرح پراکنده شاهد با مشارکت ادارات آموزش و پرورش شهرستان بهار و منطقه لالجین و نیز تعداد ۱۱۶ دانشجو شامل جانبازان و آزادگان و فرزندان و همسران ایشان در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی شهرستان درحال تحصیل در سطوح مختلف تحصیلی هستند، گفتنی است این آمار جدا از آمار دانش آموزان و دانشجویانی است که خارج از شهرستان درحال تحصیل هستند.
وی عنوان کرد: پرداخت ۸۰ مورد وام خريد و يا احداث مسكن به خانوادههاي شاهد و ايثارگران از طریق بانکهای عامل و تشكيل ستاد شاهد دانشجويي به رياست رئيس دانشگاه وارتباط با دانشجويان شاهد وايثارگر از ابتداي ورود به دانشگاهها وپرداخت بخشي از هزينههاي و لحاظ نمودن تشويق و ترغيب بمنظور ارتقاء سطح تحصيلي بخشی ازفعالیتهای بنیاد شهید شهرستان در سال ۹۶ است.
اسدی اظهار کرد: تشكيل ستاد شاهد با هدف رسيدگي به وضعيت آموزشي فرزندان شاهد و ايثارگر درمدارس، پرداخت وام قرض الحسنه ازطریق صندوق شاهد به خانواده شاهد و ايثارگر، برگزاري جلسات قرآن و مسابقه كتابخوانی و استفاده ازجامعه شاهد و ایثارگر در قالب معتمدين معين در راستاي شناسايي مشكلات جامعه ايثارگري از دیگر برنامههای مجموعه در سال گذشته بود.

اجرای طرح ویزیت درمنزل با عنوان «پایش سلامت» برای ۵۰۰ نفر در سال ۹۶
مدیر بنیاد شهید بهار افزود: همکاری در برگزاري مراسمهاي مختلف در ايام الله دهه فجر، هفته دفاع مقدس، هفته نیروی انتظامی، هفته بسيج، ۷ تير، ۸ شهريور و ...، همکاری دربرگزاری مراسم غبارروبي و گلباران مزار شهداء در طول سال و پیگیری اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر از طریق پرداخت تسهیلات اشتغالزایی و... از برنامههای شاخص بنیاد شهید در سال ۹۶ است.

وی با بیان اینکه ۲ هزار و ۷۲۳ نفر از جانبازان و خانواده شهدا و ایثارگر تحت پوشش بیمه درمانی هستند ادامه داد: ۴ هزار و ۶۰۸ نفر نیز دارای بیمه تکمیلی هستند، اجرای طرح ویزیت درمنزل با عنوان «پایش سلامت» برای ۵۰۰ نفر، پیگیری امور مربوط به معافيت خدمت سربازي، امورات حقوقی و معاضدت قضايي و امورات درمانی خانوادههای معظم شاهد و ایثارگران و اجرای بیش از ۲۱ عنوان برنامه در هفته بزگداشت شهدا از دیگر برنامههای قابل ذکر بنیاد شهید شهرستان بهار است.
انتهای پیام

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر