شهرستان بهار

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بهار خبر داد :

نصب لیبل بر روی انواع گوشت نشان دهنده سلامتی و نوع کیفیت گوشت می باشد

شناسه خبر: ۷۵۷۵
 نصب لیبل بر روی انواع گوشت نشان دهنده سلامتی و نوع کیفیت گوشت می باشد

نصب لیبل بر روی انواع گوشت دام سبک و سنگین در کشتارگاه صنعتی دام صالح آباد به تفکیک جنسیت دامهای کشتاری در حال اجرا می باشد.

به گزارش نشاط شهر، بهزاد صادقی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بهار در گفتگو با خبرنگار بهارانه از نصب برچسب لیبل بر روی انواع گوشت خبر داد و گفت: در این لیبل ها نوع گوشت، زمان تولید، جنسیت دامهای کشتاری و مشخصات کشتارگاه بر روی لاشه های استحصالی کشتارگاه صنعتی دام صالح آباد زیر نظرناظرین بهداشتی دامپزشکی مستقر در کشتارگاه در حال انجام می باشد.

وی با اشاره به نقش موثر کشتارگاه ها در تولید گوشت بهداشتی و سالم، هدف از اجرای این طرح را انجام نظارت دقیق و کنترل لاشه های تولیدی و ایجاد امکان ردیابی و برخورد با موارد تخلف در واحدهای عرضه سطح شهرعنوان کرد.

وی افزود: لیبل گذاری ردیابی دقیق منشاء تولید و تضمین سلامت و نوع کیفیت گوشت را ممکن می سازد و این طرح نظارتی از سنوات گذشته آغاز شده تا شهروندان از سلامت محصولات تولیدی آگاه شوند.
وی با بیان اینکه در طرح برچسب گذاری هرگونه سوء استفاه در عرضه گوشت بی کیفیت کاهش می یابد، اظهار کرد: با عملیاتی شدن این طرح عرضه انواع گوشت نیز برای مشتری قابل شناسایی است.
وی افزود:در این طرح دام های نر اعم از سبک و سنگین با لیبل آبی و دام های ماده با لیبل سفید رنگ که توسط کشتارگاه بر روی لاشه نصب می شود قابل تمایز از یکدیگر خواهد بود.

صادقی در پایان با اشاره به اینکه نظارت بهداشتی مراکز عرضه مواد خام دامی در سطح شهرستان توسط کارشناسان بازرسی مواد خام دامی دامپزشکی شهرستان به صورت مستمر در حال انجام می باشد افزود: شهروندان می توانند خود با انجام دقت نظر بر روی لیبل لاشه دامهای عرضه شده در این مراکز و همچنین مهر بهداشتی دامپزشکی تا حدود زیادی از سلامت گوشت خریداری شده اطمینان خاطر حاصل نمایند.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر