شهرستان بهار

آغاز انجام تست سل و بروسلوز گاوداریهای صنعتی در شهرستان بهار

شناسه خبر: ۷۵۹۵
آغاز انجام تست سل و بروسلوز گاوداریهای صنعتی در شهرستان بهار

بیماری سل و بروسلوز بیماری مشترک بین انسان و دام است که علاوه بر کاهش تولید، ضرر و زیان اقتصادی فراوانی را به دامداران وارد می کند.

به گزارش نشاط شهر، دکتر بهزاد صادقی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بهار اظهارداشت پیشگیری و کنترل بیماری های قابل انتقال از حیوان به انسان یکی از مهمترین وظایف دامپزشکی است و در راستای کنترل بروز و شیوع دو بیماری استراتژیک و مشترک سل و بروسلوز انجام تست سل و بروسلوز در گاوداریهای صنعتی شهرستان بهار از ابتدای نیمه دوم فروردین ماه سالجاری آغاز گردیده است.

رییس دامپزشکی شهرستان بهار گفت: بیماری سل و بروسلوز بیماری مشترک بین انسان و دام است که علاوه بر کاهش تولید، ضرر و زیان اقتصادی فراوانی را به دامداران وارد می کند.

رییس دامپزشکی شهرستان بهار در ادامه اظهار داشتند:در جهت کنترل بیماری بروسلوز از واکسیناسیون دامها نیز استفاده می شود و این در حالی است که واکسنی برای بیماری سل در دسترس نبوده و تنها از طریق انجام تست توبرکولین نسبت به شناسایی دامهای بیمار اقدام شده و در صورت شناسایی دام بیمار در نزدیکترین واحد کشتارگاهی با انجام هماهنگی های لازم در اسرع وقت کشتارگردیده تا از شیوع بیماری جلوگیری گردد.

دکتر صادقی افزودند انجام تست سل و بروسلوز گاوداریهای صنعتی سالی دو بار و به فاصله شش ماه یکبار انجام گرفتهکه تضمین کننده عدم وجود بیماری در گله های موجود می باشد.

دکتر صادقی در پایان اظهار داشتند که با وجود انجام سالیانه تست سل و بروسلوز در گاوداریهای صنعتی خوشبختانه موارد ابتلاء دامها در گاوداریهای صنعتی شهرستان به این دو بیماری استراتژیک بسیار حداقل بوده و موارد نادر مثبت نیز در کشتارگاه صنعتی دام صالح آباد زیر نظر مسئولین فنی و بهداشتی این واحد ها کشتار شده و دامهای موجود عاری از این بیماریها می باشند.


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر