شهرستان بهار

​محسن مرادی پناه سکان فرمانداری بهار را واگذار کرد / شروع طوفانی پایانی در سکوت

شناسه خبر: ۷۵۹۶
​محسن مرادی پناه سکان فرمانداری بهار را واگذار کرد / شروع طوفانی پایانی در سکوت

از اوایل پائیز سال 96 زمزمه هایی از تغییر فرماندار شهرستان بهار به گوش می رسید و موضوع بازنشستگی محسن مرادی پناه در آخرین روزهای سال 96 صحه ای بر این موضوع گذاشت.

به گزارش نشاط شهر، محسن مرادی پناه از اسفند سال 92 کارش را به عنوان فرماندار شهرستان بهار، به طور رسمی آغاز کرد. وی در مدت 4 سال فرمانداری شهرستان فراز و نشیب هایی به همراه داشت که می توان دو سال اول کار مرادی پناه را اوج کار او دانست، اما وی در دو سال دیگر نتوانست به طوری که از او انتظار می رفت پیش رود و کار او با تنش هایی همراه شد.

مرداى پناه در بدو ورود و به دلیل سابقه حضور قبلى در شهرستان توانست محبوبىت نسبى بىن اقشار مختلف شهرستان داشته باشد. او شخصیتى سخت و مقتدر داشت که رفته رفته دچار افراط شد و دیگر نمیتوانست بردخوردهایش را مقتدرانه دید که گاهى اوقات لج و لجبازى بر آن حاکم بود.

یکی از مهمترین ویژگی های مدیریتی وی را می توان پیگیر بودن او در امور عنوان کرد به طوری که به اذعان برخی مدیران این ویژگی باعث ترغیب مسئولین و مدیران اداری شده و حرکت رو به جلویی در آنها ایجاد می کرد. البته برخی ها با سبک و سیاق وی موافق نبوده و طرز برخورد وی به مذاقشان سازگار نبود.

آنچه که در مرادی پناه دیده می شد وی دارای رویکردی اقتصادی بوده و این وجه او غالب بر رویکرد فرهنگی و سیاسی بود.

مرادی پناه در حوزه فرهنگی کار چندانی نتوانست برای شهرستان انجام دهد و اهالی فرهنگ و هنر همواره از این موضوع گلایه مند بودند. در حوزه جوانان نیز حرکت قابل توجهی صورت نگرفت و گروه های سیاسی نیز فضای مناسبی برای فعالیت نیافتند؛ اما به اذعان برخی کارشناسان وی در حوزه اشتغال فراگیر و روستاها عملکرد خوبی داشت.

با اتمام کار یک مدیر همواره آنچه که مورد ارزیابی قرار میگیرد اتمام پروژه های بزرگ می باشد. در سطح شهرستان نیز چندین پروژه بزرگ و مهم موجود است که اینها از دوره فرماندار اسبق یعنی زمان نصرت الله گلکار زاده شروع شده و متاسفانه مردای پناه در طی 4 سال فرمانداری خود در شهرستان بهار موفق به اتمام این پروژه ها نشد.

از مهمترین این پروژه ها می توان به جزیره شادی، مسکن مهر جنب فرمانداری بهار، بیمارستان آیت الله بهاری، حل مشکل طرح تفصیلی و حریم سیاسی شهر اشاره کرد.

همچنین در سالهای اخیر شاهد وخیم تر شدن اوضاع زیست محیطی به سبب راه اندازی کارخانجات آلاینده در شهرک صنعتی بودیم به طوری که چهار سال قبل تنها یک کشتارگاه صنعتی باعث آزار مردم میشد ، اما هم اکنون این واحدهای آلاینده به چندین مورد رسیده و با فشارهای رسانه ها و فعالین زیست محیطی، موضوع در مراجع قضایی مطرح شده و هنوز هم به نتیجه مطلوب نرسیده است.

کلنگ زنی درمانگاه تامین اجتماعی در بهار نیز یکی از موفقیت هایی بود که در سال اخیر با تلاش های شورای شهر و نماینده و پس از چند سال افت و خیز و حاشیه به نتیجه رسید و مرادی پناه بارها در مورد آن اظهار ناتوانی کرده و اعلام کرد که به وی مربوط نمی شود.

اگر بخواهیم فرمانداری مرادی پناه را با فرمانداران پیشین مقایسه کنیم شاید از برخی جهات برتری نسبی بتوان در مدیریت وی دید ، اما ناتوانی در اتمام برخی پروژه های بزرگ شهرستان و برخی مسائل مهم را باید نکات منفی در عملکرد وی دانست. او که از سابقه ای بلند مدت 30 ساله در نظام برخوردار بود و تجربه بالای مدیریتی داشت نتوانست در حد انتظارات ظاهر شود.

در هر حال تمامی تلاش های وی در این مدت را ارج می نهیم و امیدواریم در تمامی مراحل زندگی خود موفق و پیروز باشد و و برای فرماندار جدید شهرستان نیز آرزوی موفقیت کرده و امیدواریم که بتواند به دور از حاشیه به سروسامان دادن بخش ها و حوزه های مختلف شهرستان بپردازد.

انتهای پیام/

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • محمدی :
  در تاریخ ۲۰ فروردین ۹۷ ساعت ۰۷:۴۲
  باسلام
  این نظر شماست از نظر اهل فن و کسانی که به امور اشراف کامل دارند در استان همدان بالا دست مهندس مرادی پناه فرماندار وجود ندارد .
  بسیار برای استانداری همدان متاسفیم که نیروهای ارزشی و خبره خود را به راحتی از دست میدهد مادر دهر فرمانداری در این قد وقامت در استان همدان به خود نخواهد دید ...
  در اظهار نظرها باید همه جانبه نگر بود و با امکانات موجود موارد رو مورد سنجش قرارداد
 • لطفی :
  در تاریخ ۲۱ فروردین ۹۷ ساعت ۱۱:۰۰
  الحق و الانصاف
  علت شروع طوفانی و پایان با سکوت را باید در عدم شایستگی تصمیم گیران استان وشهرستان و سایر فاکتور های موثر و دخیل در مدیریت پیگیر بود والا این بنده خدا امتحانش را در طول عمر ۴۰ ساله انقلاب در پستهای مختلف در پس داده است و دلسوزی ومدیریت بی پیرایه و خالصانه اش بر همگان هویدا بوده و هست.
 • قاسملو :
  در تاریخ ۲۲ فروردین ۹۷ ساعت ۰۳:۳۷
  ما از زحمات ایشان ممنونیم امید داریم که کاندید مجلس بشه تا بهش رای بدیم بهترین گزینه برای نمایندگی مجلسه.
 • قاسم :
  در تاریخ ۲۴ فروردین ۹۷ ساعت ۲۰:۴۹
  دست آقای مهندس مرادی پناه بی بلا حقیقتا" بهار رو زنده کرد سیستم فشل و بی انضباط اداری شهرستان بهار در دوره ایشان منظم و قانونمند شده است .
  خدماتش قابل شمارش نیست شاید بخواد نماینده بهار بشود مردم پاسخ زحماتش رو بدهند از آقای ضرابی و گلکارزاده و سایرین بسیار بهتر مدیریت داشت .
 • قاسم :
  در تاریخ ۲۴ فروردین ۹۷ ساعت ۲۰:۵۲
  فراموش کردم بگم ایشان الان هم در بین بهاریها محبوبیت خودش رو داره نشاط شهر خیلی نگران نباشه ....
  تحلیل نشاط شهر خیلی کارشناسانه نبود . متاسفم
 • مهسا :
  در تاریخ ۲۵ فروردین ۹۷ ساعت ۰۵:۱۲
  در بین فرمانداران بهار اگر بخواهیم از یک رجل سلیم النفس و خادم مردم نام ببریم آن هم مرادی پناه است بهار را برای بهار خواست نه برای خودش و یا بازیگران صحنه سیاسی روزگار ویا برای نام ونان
 • رضا :
  در تاریخ ۲۶ فروردین ۹۷ ساعت ۱۸:۳۲
  رای تو 40 هزاره ملت در انتظاره
 • محبی :
  در تاریخ ۲۸ فروردین ۹۷ ساعت ۱۹:۲۳
  سلام و شب به خیر به همگی
  می دانم که در سایت درج نمیکنید ولی بدانید ما به فرماندارمان ارادت خاص داشته داریم خواهیم داشت ایشان مدیر مسلط و خادم بهار بوده اند
 • خلیلی وفا :
  در تاریخ ۳۰ فروردین ۹۷ ساعت ۱۲:۳۹
  فرماندار بهار هنوز هم مهندس مرادی پناه است
  مدیریتش بر بهار و با این وضعبت بودجه واعتبارات از نظر بسیاری از متخصصبن بسیار کارآمد بوده است و خودم و فامیلم کلا به ذیشان رای خواهبم داد.
 • همشهری :
  در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ۹۷ ساعت ۰۴:۳۱
  برخی از کارهای مهم اقای مرادی پناه
  برگزاری خوب اخرین انتخابات مجلس
  حل و فصل حریم سیاسی شهر
  برخورد با کارخانه های الاینده تولید اسید
  زیرگذر شهرک صنعتی
 • قاسمی :
  در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ۹۷ ساعت ۰۴:۳۵
  بله اقای مرادی پناه محبوب برخی بهاریها هستند؟؟؟کاندیدشوند رای هم دارند؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • همشهری قاسم :
  در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ۹۷ ساعت ۰۴:۴۱
  کلنگ زنی درمانگاه تامین اجتماعی و اقای مرادی پناه ؟؟؟
 • محمد :
  در تاریخ ۲۸ خرداد ۹۷ ساعت ۱۰:۲۶
  بنده علیرغم احترامی که به ایشان قائلم عقیده دارم در سیستم اداری به ویژه مدیریتهای مهم باید از افراد دارای روحیه تعاملی خوش برخورد مسلط بر اعصاب توانمند در کنترل خشم و برنامه ریز استفاده کرد
  درگیر شدن با کارکنان مدیران زیر دست و بالا دست و خورد کردن شخصیت افراد در جمع از هیچ کس پذیرفته نیست استاندار و بالاتر هم باشد نباید شخصیت دیگران در جمع خورد کند
  دنیا دنیای تعامل است بله شاید قبلی ها از اون طرف بام افتاده بودند منکر آن نیستم ولی مطمئن باشید برخی افراد برای کارهای جمعی ساخته نشده اند مشکل از ذاتشان هست بیشتر از این نمی توانم توضیح بدهم چون از عملکرد ایشان در جاهای دیگر هم خبر دارم
  به هر حال خوب یا بد آنچه که مانده کارنامه ایشان هست که آیندگان و افراد بی طرف پس از گذشت زمان قضاوت خواهند کرد
  مردم بهار مردمی نجیب بزرگوار و با کرامت هستند لیاقت این مردم خیلی بیش از اینها
  احسان قنبری اگر وضع و اوضاع اعتبارات کشور کمی خوب شود ثابت خواهد کرد که بی دلیل نیست بین عام وخاص محبوبیت دارد بسیجی متواضع خاکی مردم دار با تجربه در حوزه های مختلف خوش برخورد
  او هیچ گاه با گرفتن پست مهم خودش را گم نکرده
  کاش وضع و اوضاع اقتصادی کمی رو به بهبودی برود تا در کنار اخلاق خوبش عملکرد و توانائی بالایش نیز بروز پیدا کند
  به هر از نشاط شهر ممنونم
  مطلبتان منصفانه بود گرچه دو سال اول هم دری به تخته خورد و.... بگذریم حیف نیست یک شخصیت کشوری مثل طلائی را ول کنیم به کسائی رای بدهیم که در کشور هیچ کس نمی شناسدشان
  حالا
 • lotfi :
  در تاریخ ۳ تیر ۹۷ ساعت ۱۲:۴۴
  باسلام
  از سخنان این برادر که خود را محمد معرفی کرده معلوم می شود اصلا اهل جانبداری نیست وقطعا بی طرف صحبت کرده کاملا در سخنانش معلوم هست که خودش فردی خود ساخته و خود پرداخته بوده و اصلا" عصبی نیست وحالتی نرمال دارد ما اصلا بحثی نداریم وضمنا مشخص است اصلا وابستگی به هیچ فردحزبی و گروهی ندارد و کاملا خودش شناخته شده واز چهره های کاملا شناخته شده و شاخص کشوری و اهل تعامل با مردم هست این را کاملا می توان از ادبیاتش استخراج نمود و معلوم هست که اصلا دنبال قدرت وپست بالا نیست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • مهدی :
  در تاریخ ۳ تیر ۹۷ ساعت ۱۲:۵۱
  برادر محمد چرا الان که این بنده خدا حضور ندارد صاحب نظر شدی و نطقت باز شده و شدی مداح فرماندار جدید شفاف بگو چی بهت رسیده یا می رسه یا خواهد رسید مردم خودشان چشم وگوش دارند و خیلی بهتر از شما همه چیز را می فهمند نیاز به ابراز احساسات شما نیست راستی نکنه تصویر زیاد در نشاط شهر می درخشه ؟
  چرا که در دوره ایشان دست وپای افراد سودجو ومنفعت طلب و دنیا دوستی مثل شما کاملا بسته بود و راه نفوذی برای چاپلوسی و... نبود !
 • مهدی :
  در تاریخ ۵ تیر ۹۷ ساعت ۰۹:۴۵
  نظرات را گزینشی وباب میل خود تایید می کنید
 • تقی :
  در تاریخ ۷ تیر ۹۷ ساعت ۰۸:۱۷
  این سایت وابسته به طلایی نیکه و واقع گرا نیست
 • بیدار :
  در تاریخ ۱۹ تیر ۹۷ ساعت ۰۴:۰۰
  حسینی بیدار قطعی آب در برخی از مناطق استان همچون شهرستان بهار را مقطعی دانست و عنوان کرد: در این شهرستان با نصب ایستگاه پمپاژ آب، مشکل قطعی برطرف شد.
  وی منابع تامین آب شرب برای استان را سداکباتان و چاههای دشت بهار عنوان کرد و افزود: استخر عباس آباد نیز از دیگر منابع تامین آب استان بوده که با آغاز فصل کشاورزی این منبع آبی از چرخه استفاده برای تامین آب شرب خارج شده است
  شناسه خبر: ۵۷۲۸
  ۲۹ تیر ۹۵ ساعت ۱۳:۳۸.
  فرماندار بهار(محسن مرادی پناه) عنوان کرد :
  نه تنها آب چاهي از دشت بهار به همدان نميرود بلکه از 4 حلقه چاه همدان آب قابل شرب روانه دشت بهار شده است
  شناسه خبر: ۵۷۲۱
  ۲۷ تیر ۹۵ ساعت ۱۶:۴۸

  شما قضاوت کنید یک نفر حوزه کار خود را می شناسد و یک نفر نمی داند حوزه کاری اش کجاست شما قضاوت کنید.
 • نیکو خو :
  در تاریخ ۳۰ تیر ۹۷ ساعت ۱۸:۴۰
  باسلام به همه همشهریها

  ایام خوش آن بود که با دوست به سر رفت
  باقی همه بی حاصلی وبی خبری بود

  ما از زحمات آقای دکتر مرادی پناه متشکریم زحمات ارزنده ای برای شهرستان کشیدند امیدواریم کاندید مجلس بشوند تا مردم شریف شهرستان بهار یک پارچه به ایشان رای بدهندتا مشخص شود قدردان ایشان هستیم بیش از یک دهه زحمت کار اجرایی شهرستان را در دو دوره مدیریت خود به دوش کشیدند.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر