شهرستان بهار

هر روز با یک شهید؛ شهید شعبانعلی جهانگیری‌معز :

همیشه پشتیبان ولایت‌فقیه و امام عزیز باشیم

شناسه خبر: ۷۶۰۱
 همیشه پشتیبان ولایت‌فقیه و امام عزیز باشیم

شهید شعبانعلی جهانگیری‌معز در وصیت‌نامه خود با بیان اینکه همیشه پشتیبان ولایت‌فقیه و امام عزیز باشیم، عنوان کرد: اسلحه به دست بگیرید و به دشمنان اسلام بفهمانید که نمی‌توانند ما را از اهدافمان دور کنند.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، «شهید»؛ شاهد شهود عرفانی شد و نقش هرچه خوبی را در چهارفصل گیتی نمایان کرد و چشم ستارگان آسمان را روشن، ققنوس هشت جنت که هفت آسمان را مجذوب خود کرده است، همان عاشقی که در وادی مقدس عاشقی، پر پرواز گشود و فرشتگان را نوازشگر روح نابش کرد.

میخواهیم هر روز را با نامی و یادی از این ستارهها، شب کنیم و کار را با تبرک و مدد از این عارفان عاشق آغاز؛ باشد که ادای دینی باشد بر آن همه رشادت، شهامت، مجاهدت و شجاعت... «برگ سبزی، تحفه درویش»، «تا چه قبول افتد و چه در نظر آید».

*تبرک لحظاتمان با شعبانعلی جهانگیریمعز:

شعبانعلی جهانگیریمعز در تاریخ 1 فروردین 43 در شهر بهار روستای سیمین زاغه چشم به جهان گشود. وی تحصیلات خود را تا سوم راهنمایی ادامه داد و از طرف سپاه به جبهه اعزام شد و به عنوان رزمنده به ایفای مسئولیت پرداخت. شهید جهانگیریمعز در تاریخ 27 بهمن 62 در شهر مهران روستای چنگوله در اثر اصابت ترکش دشمن بعثی به فیض شهادت نائل آمد. اکنون پیکر پاکش در گلزار شهدای شهر بهار روستای سیمین زاغه آرام گرفته است.

آنچه میخوانیم وصیتنامه شعبانعلی جهانگیریمعز است:

«بسم الله الرحمن الرحیم»

با درود و سلام به امام زمان(عج)، امام امت، تمامی شهدای اسلام و تمامی خانواده شهدا و مجروحین جنگ و با سلام به پدر و مادر عزیزم.

سخنی چند با شما عزیزان دارم، حضرت علی(ع) میفرماید که چرا ما را از شهادت میترسانید مگر کودک از سینه مادرش میترسد پس ما نباید از راهی که ما را به لقاءالله پیوند میدهد که همان شهادت در راه خداست بترسیم، ما باید از زحمتهای رهبر عزیز خمینی بتشکن که در چندین سال مبارزه خود کشیده است قدردانی کنیم و همیشه پشتیبان ولایتفقیه و امام عزیز باشیم و برای اسلام دعا کنیم.

پیامم به امت قهرمان شهیدپرور که در هر سنگری که هستند علیه کفر راه مبارزه را ادامه دهند و اسلحه بدست بگیرند و به دشمنان اسلام بفهمانند که از کشتن ما سودی عاید آنان نخواهد شد و نخواهند توانست ما را از سنگری که برگزیدهایم یعنی پیاده کردن اسلام در تمام جهان به جای کفر یک قدم به عقب براند.

ای پدر و مادر عزیز، مبادا از رفتن فرزندانتان به جبههها جلوگیری کنید که فردا در محضر خدا نمیتوانید جواب مادران شهدا و زینب(س) که تحمل 72 تن شهید کردند را بدهید. مادران شهدا، مژده باد شما را که در آخرت در مقابل فاطمه(س) رو سفید و سربلند خواهید بود.

سخن دیگرم با منافقین است، ای منافقین شما فکر میکنید بالهای امام ما را میگیرید این را بدانید که با ریختن خونهایی همچون خون شهید مطهری، شهید مفتح، شهید بهشتی، شهید باهنر و رجایی و شهید مدنی و ... ملت ما را بیدارتر میشود و مستحکمتر علیه شما بر میخیزند و بیشتر عاشق شهادت میشوند و این را بدانید که شهادت برای ما مانند عروسی است زیرا که مکتب ما اسلام است و به آخرت اعتقاد داریم و میدانیم اسلام برای بر جاماندن و شروع به کار کردن احتیاج به خون دارد.

مطلب دیگر اینکه که همیشه میگویم خداوندا پروردگارا تو را شکر میکنم که این بنده گنهکار را توفیق دادهای که در این راه مقدس که همان راه امام حسین(ع) و پیامبران اسلام و راه امام عزیزمان است گامی چند بردارم.

خداوندا معبودا، این بنده حقیر را در این راه مقدس که همان جهاد در راه تو میباشد یاری فرما تا بتوانیم این وظیفه سنگین را که شهدا به دوش ما گذاشتهاند خوب و برای رضای تو انجام دهم.

خداوندا از تو میخواهم که در این راه لیاقت شهادت فی سبیل الله را نصیبم گردانی انشاءالله. خداوندا اگر چه گناهانم زیاد است و طاقتم کم است ولی رحمت تو آنقدر زیاد است که اگر اندازه کوههای عالم گناه داشته باشم تو خواهی بخشید.

وصیت دیگر آن است که همیشه برای طول عمر امام عزیز دعا کنید. بنده همیشه بلند صدا میزنم ای رهبر عزیز ای نائب امام زمان(عج) تا آخرین قطره خونم از اسلام و مکتب جمهوری اسلامی وآیین مقدس قرآن دفاع خواهیم کرد و هر لحظه این شعار مقدس را سر میدهم: خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.

ای مادر عزیزم آگاه باش که بنده آگاهانه در این راه قدم برداشتم و فقط برای پیروزی اسلام و قرآن و لبیک گفتن به ندای (هل من ناصر ینصرنی) امام در جبههها حاضر شدهام. ای مادر عزیزم اگر بنده به شهادت رسیدم هیچ گونه ناراحتی به خود راه ندهید و اگر چه من برای شما فرزند خوبی نبودم و نتوانستم زحمتهایی را که برای من کشیدهای تلافی کنم از خداوند میخواهم که شما در روز قیامت پیش فاطمه(س) سربلند باشید.

مادر عزیزم همیشه برای سلامتی امام و رزمندگان و پیروزی اسلام دعا کن و خدا را شکر کن چنین فرزندی به تو داده که در راه خدا شهید شود چنانکه میدانی شهادت یک باختن نیست بلکه یک انتخاب است، خداوندا خودت خوب میدانی اجر مجاهدین فی سبیل الله را شهادت که بالاترین اجر است به من عطا کن و از تو میخواهم که با صبر خود مشت محکمی بر دهان مخالفین داخلی بزنی مبادا با بی صبری خود دشمنان امام و اسلام را شاد کنی.

از خواهرانم میخواهم برای من هیچ گونه نگرانی به خود راه ندهند ما همه از این دنیا میرویم دنیا محل امتحان است ما به دنیای ابدی خواهیم رفت چه خوش است که انسان با شهادت از این دنیا برود همیشه از خدا بخواهید که آخر عمر شما را با شهادت در راه خودش ختم به خیر بفرماید و از برادران عزیزم و تمام فامیلها و آشنایان میخواهم مبادا با شهید شدن من روحیه خود را از دست بدهید بلکه باید روحیه شما چندین برابر باشد و نیز اینجانب برادر کوچکتان را حلال کنید. از امام عزیز میخواهم که برای قبول شدن شهادت من به درگاه خداوند بزرگ دعا کنید چه کنم که سخن دل را نمیشود، در آخر از همه شما التماس دارم.


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر