شهرستان بهار

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار خبرداد :

فعالیت ۶ صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی در شهرستان بهار

شناسه خبر: ۷۶۰۶
 فعالیت ۶ صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی در شهرستان بهار

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار از فعالیت ۶ صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش نشاط شهر، هوشنگ کرمی در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: در شهرستان بهار تعداد ۶ مورد صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی وجود دارد که در روستاهای چوتاش، سیمین، گنده جین، سلیمان آباد و دولت آباد با هدف اشتغال زایی و درآمد زایی کوچک زنان با تعداد ۱۸۰ نفر عضو راه اندازی شده است.

وی افزود: صندوقهای اعتبارات خرد زنان روستایی الگوی موفق اقتصاد مقاومتی در راستای توانمندسازی زنان روستایی و فراهم کردن شرایط دسترسی آنها به منابع مالی است که منجر به ایجاد اشتغال و تولید درآمد در جوامع روستایی میشود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار در ادامه عنوان کرد: نهادینه کردن مشارکت زنان روستایی در راستای فعالیتهای مختلف بخش کشاورزی و توسعه روستایی و توجه ویژه به زنان آسیبپذیر روستایی و عشایری با اولویت زنان سرپرست خانوار، از جمله سیاستهای کلی تشکیل صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی است.

کرمی در ادامه یادآور شد: ایجاد بستری مناسب برای مشارکت زنان و ارتقای مهارت های فردی و اجتماعی زنان روستایی از طریق برنامه های آموزشی به خصوص برگزاری کارگاه، کلاس های آموزشی و بازدیدهای ترویجی از جمله اهداف اصلی تشکیل صندوقهای اعتباری است.

وی ادامه داد: پروژه تشکیل و اجرای صندوقهای اعتبارات خرد زنان روستایی چندین سال است که با هدف بهبود وضعیت اقتصادی کشور، کاهش بیکاری، عدالت اجتماعی و کاهش فقر در مناطق روستایی آغاز شده و هماکنون نیز ادامه دارد.

کرمی در ادامه عنوان کرد: صندوق اعتبارات خرد به ایجاد اشتغال متناسب با روستا برای زنان روستایی کمک میکند و مهاجرت روستائیان به شهرها را از این طریق کاهش میدهد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار همچنین از برگزاری چندین دوره آموزشی با عناوین مختلف خبر داد و گفت: روشهای پیشگیری از بیماری تب مالت و درمان آن برای ۵۶۰ نفر در روز طی ۳۵ دوره و آموزش کشت زعفران شامل ۲۷ دوره برای ۷۶۳ نفر روز اجرا شده است.

وی آموزش کشت گیاهان دارویی شامل ۲۷ دوره برای ۷۰۰ نفرروز، آموزش کشت سبزیجات و سیفی جات با ۵ دوره برای ۱۰۰ نفر روز، آشنایی با بیماریهای قابل انتقال از دام به انسان شامل ۳ دوره برای ۱۰۶ نفر روز، کار آفرینی و آموزش کسب و کارشامل ۱۰ دوره برای ۱۹۰ نفر روز و کشت قارچ شامل ۱۵ دوره ۵۰۰ نفر روز را از دیگر اقدامات برشمرد.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر