شهرستان بهار

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان همدان خبر داد مبارزه با سن مادر در 27 هزار هکتار از اراضی گندم و جو در همدان

شناسه خبر: ۷۶۰۷
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان همدان خبر داد مبارزه با سن مادر در 27 هزار هکتار از اراضی گندم و جو در همدان

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان همدان گفت: از ابتدای سال‌جاری تا روز 21 فروردین ماه در مرحله سن مادر با آفت سن غلات در استان همدان در سطح 27 هزار و 684 هکتار مبارزه انجام شده است.

به گزارش نشاط شهر، شهرام پیشهور در گفتوگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه از ابتدای سال تا روز 21 فروردین ماه در مرحله سن مادر با آفت سن غلات در سطح 27 هزار و 684 هکتار مبارزه انجام شده است، اظهار کرد: در شهرستان اسدآباد در سطح هشت هزار و 425 هکتار از اراضی گندم آبی و دیم و در سطح 3 هزار و 587 هکتار از اراضی جو آبی و دیم مبارزه شیمیایی انجام شده است.

وی با بیان اینکه در شهرستان بهار در سطح 157 هکتار از اراضی گندم آبی و دیم مبارزه با سن مادر انجام شده است، ادامه داد: در این شهرستان در سطح 28 هکتار از اراضی جو دیم و آبی مبارزه انجام شده است.

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه در شهرستان تویسرکان در سطح 2 هزار و 200 هکتار از مرارغ گندم و یک هزار و 655 هکتار مزارع جو مبارزه با آفت سن غلات صورت گرفته است، بیان کرد: در شهرستان رزن در 352 هکتار گندم دیم و 22 هکتار جو دیم مبارزه با آفت سن مادر انجام شد.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان فامنین در سطح یکهزار و 113 هکتار اراضی گندم دیم و آبی و 217 هکتار جو دیم و آبی مبارزه با سن مادر انجام شد، افزود: در شهرستان کبودراهنگ در 341 هکتار از اراضی گندم آبی و دیم و 386 هکتار جو آبی و دیم مبارزه شیمیایی علیه آفت سن انجام شد.

پیشهور تصریح کرد: در شهرستان ملایر در سطح 2 هزار و 764 هکتار از اراضی گندم دیم و آبی و 687 هکتار اراضی جو دیم و آبی مبارزه انجام شد.

وی با بیان اینکه در شهرستان نهاوند در سطح 3 هزار و 162 هکتار از مزارع گندم دیم و آبی و در سطح 2 هزار و 448 هکتار از اراضی جو دیم و آبی مبارزه با آفت سن انجام شده است، ادامه داد: در شهرستان همدان در سطح یکهزار و 221 هکتار از اراضی گندم و جو مبارزه انجام شده که از این میزان 915 هکتار مربوط به گندم آبی و دیم و 306 هکتار مربوط به جو آبی و دیم میشود.

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان همدان بیان کرد: در استان همدان از ابتدای سالجاری تا روز گذشته در سطح 18 هزار و 736 هکتار از اراضی گندم آبی و دیم و 8 هزار و 948 هکتار از اراضی جو دیم و آبی مبارزه علیه سن مادر صورت گرفته است.


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر