شهرستان بهار

بازدید دوساعته از محل انجام بسته بندی آلایش دامی کشتارگاه صنعتی دام صالح آباد

شناسه خبر: ۷۶۲۴
 بازدید دوساعته از محل انجام بسته بندی آلایش دامی کشتارگاه صنعتی دام صالح آباد

بازرسان مواد خام دامی دامپزشکی شهرستان به صورت روزانه واحد های عرضه مواد خام دامی را بررسی و بازدید می نمایند

به گزارش نشاط شهر؛ دکتر بهزاد صادقی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بهار پس از انجام بازدید دوساعته از محل انجام بسته بندی آلایش دامی کشتارگاه صنعتی دام صالح آباد اظهار داشتند:
بسته بندی آلایش دام هزینه اضافی به خریداران تحمیل نمی کند و مردم باید مواد پروتئینی را در بسته بندی و با مهرو تاییدیه اداره دامپزشکی تهیه کنند.
وی اظهار داشت: اگرچه دام در کشتارگاه ها توسط ناظران اداره کل دامپزشکی مورد بازرسی قرار می گیرد ولی به دلیل حجم بالای کار، فرصت و زمان بررسی دقیق در همه موارد بویژه آلایش دام وجود ندارشته ولی در واحد بسته بندی به صورت دقیق آلایش دام زیر نظر ناظر بهداشتی بررسی شده و سپس بسته بندی و لیبل گذاری می گردند.
وی افزود: آلودگی های آلایش دام در کبد(جگر) گوسفند یا گاو از گوشت بیشتر است و به همین دلیل در بسیاری از کشورها، جگر دام حذف می شود و مورد استفاده قرار نمی گیرد.
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بهار در ادامه گفت:کله پاچه هایی که در واحدهای قصابی در سطح شهر موجود است در صورت وجود لیبل و نشانه گذاری لازم شرایط بهداشتی را داشته و در غیر اینصورت کشتارقاچاق محسوب شده و بامتخلف برخورد قانونی لازم انجام می گیرد.
وی تصریح کرد: تمامی آلایش استحصال شده از کشتارگاه شامل کله ، پاچه ، سیرابی ، جگر ، دل و قلوه در واحد بسته بندی و زیر نظر مسئول فنی و بهداشتی مستقر در واحد بسته بندی شده و لیبل گذاری می گردد تا شهروندان محترم با خیالی آسوده خرید خود را به انجام رسانند.
دکتر صادقی در پایان با اشاره به اینکه بازرسان مواد خام دامی دامپزشکی شهرستان به صورت روزانه واحد های عرضه مواد خام دامی را بررسی و بازدید می نمایند افزودند که از شهرندان محترم تقاضا داریم که در صورت مواجهه با انجام کشتار قاچاق و عرضه غیر بهداشتی گوشت و آلایش دامی در واحد های عرضه و قصابی ها موارد را با شماره تلفن 34502033اداره دامپزشکی شهرستان در میان گذاشته تا کارشناسان این اداره در اسرع وقت موارد را بررسی و در صورت وجود تخلف برخورد قانونی لازم را به انجام برسانند.
انتهای پیام

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر