شهرستان بهار

حاشیه نگاری بر جشن روز جوان

شناسه خبر: ۷۶۸۱
حاشیه نگاری بر جشن روز جوان

مراسم جشن روز جوان صبح روز گذشته در فرهنگسرای آیت الله بهاری برگزار شد.

به گزارش نشاط شهر، این مراسم با حاشیه هایی همچون ازدحام جمعیت در آغاز مراسم و ناهمخوانی محتوای مراسم با نام جشن جوان همراه بود که به گوشه هایی از این حواشی اشاره می کنیم.
ناهماهنگی موجود در دو مراسم تودیع و معارفه فرماندار و مراسم جشن روز جوان ، یکی از حواشی موجود در مراسم بود به گونه ای که قرار بود مراسم جشن ساعت 10 صبح شروع شود اما از آنجایی که مراسم تودیع و معارفه تا ساعت 10:30 به طول انجامید ، میهمانان سردرگم شده و سالن ورودی با ازدحام جمعیت مواجه شده بود.
به دلیل همزمانی این دو مراسم و زمان کم موجود مسئولین برگزار کننده جشن موفق به آماده سازی سن نشده و تلاش های آنان بی نتیجه ماند و تزئین سالن در حد و اندازه روز جوان نبود.
برگزاری تریبون آزاد توسط پایگاه خبری نشاط شهر در بیرون از سالن از دیگر حواشی مراسم بود ، به طوریکه این کار برای اولین بار صورت پذیرفت و تعدادی از جوانان در جلوی دوربین قرار گرفته و به بیان مشکلات جوانان بهاری پرداختند.
یکی از مسائل قابل توجه این مراسم زمان برگزاری آن و سخنران مراسم بود، به طوریکه این مراسم در ساعت 10 صبح یعنی ساعت کاری برگزار شد که این زمانبندی بدون در نظر گرفتن قشر مخاطب ، یعنی جوانان صورت گرفته بود، چرا که معمولا این گونه برنامه ها در ساعاتی غیر از ساعات اداری برگزار می شود و گویا زمان برگزاری برنامه با زمان حضور سخنران، یعنی نماینده مردم بهار و کبودراهنگ هماهنگ شده بود تا حضور قشر مخاطب.
محتوای برنامه جشن روز جوان به جز سخنرانی به سه برنامه مدیحه سرایی ، خوانندگی مهدی چناری و ضرب مرشد ختم شد و برنامه سخنران محور برگزار شد که هیچ گونه همخوانی با نامگذاری این برنامه به نام جشن نداشت.
میهمانان حاضر در این برنامه را نیز همه اقشار تشکیل می دادند ، یعنی کودک و نوجوان و جوان و بزرگسال و کهنسال در این مراسم حضور داشتند و به نظر می رسید که مسئولین برگزاری نتوانسته اند به خوبی جامعه هدف خود را برای حضور در این جشن ترغیب نمایند.
انتخاب جوانان نمونه شهرستان از سوی دستگاه های اجرایی نیز یکی از موارد جالب توجه مراسم بود، به طوریکه این نحوه انتخاب خود با انتقاداتی مواجه بود و همه جامعه جوان شهرستان را در بر نمی گرفت که این نحوه انتخاب نیازمند بازنگری بوده و باید به نحو شایسته ای همه جوانان شهرستانی در بوته انتخاب قرار گرفته و به جامعه بهار معرفی شوند.


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر