شهرستان بهار

یادداشت :

​درخشش مدیران توانمند بهار در عرصه مدیریت کلان کشوری

شناسه خبر: ۷۶۸۴
 ​درخشش مدیران توانمند بهار در عرصه مدیریت کلان کشوری

شهرستان بهار یکی از شهرستان های استان همدان است که به واسطه موقعیت جغرافیایی وطبیعی خود همواره نظر کارشناسان وبرنامه ریزان ومدیران اجرایی استان را با خود همراه داشته است.

به گزارش نشاط شهر، این شهرستان به واسطه قرار گرفتن در مسیر تردد غرب به مرکز کشور گذرگاه سه استان غربی وکشور همسایه غربی ما عراق ازاهمیت شایانی برخوردار است. همچنین به واسطه دارا بودن شاخصه های گردشگری وصنایع دستی قابلیت این را دارد که به بلوک های مختلفی تبدیل شود وبلوک هایی که هرکدام رنگ توسعه منطقه از آن به گوش می رسد. از نظر نیروهای انسانی ومدیریتی نیز این شهرستان از اهمیت شایانی برخوردار است. با نگاهی به گذشته تاریخی این شهرستان اولین نامی که از بهار در کتب تاریخی برده شده است ومربوطه به کتاب نزهه القلوب حمداله مستوفی 740 ه.ق است که ان را قلعه حکمرانی یادالمک سلیمان شاه ایوایی نام برده است. این منطقه به واسطه حضور ایل بهارلو از شاخه های ترکمانان قراقویونلو همواره مرکز حکمرانان مختلف تاریخی بوده وبه واسطه همین حضور را نیز مسلما شخصیت های سیاسی وفرهنگی متعددی از این دیار برخواسته اند که هریک به نوغ خود تاثیرات قابل توجهی در تاریخ این سرزمین داشته اند.

از حوزه شعر وادبیات میتوان از رضا بهارلی در قرون گذشته نام برد ودر حوزه سیاسی نیز نام آورانی از بهار وجود داشته اند که در عرصه سیاست وعلم نقش قابل توجهی داشته اند. البته پرداختن به پیشینه این شهر از گذشته تابحال از حوصله این نوشتار خارج است ومن اشاره ای کردم که خواننده خود مسیرش را دریابد. در آغاز روزهای بهار سال۹۷ خبر مسرت بخش انتصاب یکی از نیروهای متعهد ومتخصص این دیار به سمت مشاور وزیر علوم در امور ایثارگران نوید تازه ای از توامندیهای مردمان این دیار را درپی داشت. دکتر علی محبی دانش آموخته حقوق و وکیل دادگستری است که در سال های گذشته سمت های مختلفی را تجربه کرده است. وی سالیانی به عنوان رئیس دانشگاه آزاد شهرستان بهار نقش قابل توجهی در توسعه این دانشگاه در شهرستان را عهده دار بود و وپس از آن نیز در سنگر تعلیم در دانشگاه در رشته حقوق ودادستانی کانون وکلای همدان نقش آفرینی های برجسته ای داشته است.

انتصاب وی به سمت مشاور در سطح وزارت علوم وتحقیق وفناوری نشانگر هوشمندی انتخاب کننده وتوانمندی انتصاب شونده بود واین باور را در ذهن مردمان این منطقه ایجاد کرد که قابلیت های این شهرستان تک بعدی نبوده واز نظر نیروی مدیریتی وانسانی نیز بهار وهمچون سال های دور خود حرف های زیادی برای گفتن دارد ونمونه های کارآمدی از جامعه تحصیل کرده در بهار وجود دارد که می توان در عرصه های مدیرتی از انها در سطح کلان کشوری بهره برد.

چه اینکه گذشته نه چندان دور نیز درسمت هایی همچون وزارت دادگستری، سفارت بلغارستان، تمایندگی مجلس ومعاونت وزارت های دفاع و ورزش و جوانان همین نیروهای بومی بهار که برخاسته از همین دیار هستند تصدی در امور داشته ودارند. در حوزه تدریس در دانشگاه وحوزه هم نمونه های فراوانی وجود دارد که باید نقش برجسته دکتر فریدی مجیدی و دکتر علیزاده که چند سالی هست نام شهرمان را با موفقیت های مدیریتی خود اعتباری دیگر بخشیده اند به هرحال این یک مساله طبیعی است که در شهرستان بهار با قابلیت های یاد شده باید هم چنین نیروهای بومی اثر گذاری پرورش یابند اما این مساله پایان راه نخواهد بود.

انتصاب دکتر علی محبی به سمت مشاور وزیر علوم در امور ایثارگران وهمزمانی این انتصاب با حضور سردار طلایی نیک در سمت معاونت وزارت دفاع و دکتر شعبانی بهاری در معاونت وزارت ورزش وجوانان و دکتر غلامی در سمت وزارت علوم، تحقیقات وفناوری ومحمد علی پور مختار در خانه مردم نوید بخش آینده ای پراز توسعه در همه زمینه ها برای شهرستان بهار است وامید است که در مقاطع بعدی مسئولان ارشد اجرایی کشور توجه خاصی به نیروهای کارآفرین شهرستان داشته باشند. جوان بهاری با اطلاع از وجود چنین نیروهای توانمندی از بهار در عرصه کلان مدیریت کشور باید متوجه این مطلب باشد که موقعیت ورسیدن به قله های تعالی وپیشرفت اتفاقی وتصادفی نیست وبا همت ودرایت لازم می توان بهار امروز را به فرداهای روشن توسعه متصل کرد انتصاب آقای دکتر علی محبی را به سمت جدیدشان تبریک گفته و آرزومندیم همچون گذشته در تمامی امور محوله سربلند وموفق باشند.

مهدی طراوتی توانا

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر