شهرستان بهار

وصیت‌نامه‌ای که یک روز قبل از شهادت نوشته شد

شناسه خبر: ۷۷۱۰
 وصیت‌نامه‌ای که یک روز قبل از شهادت نوشته شد

در آغاز وصیت‌نامه شهید احمد مرادی‌امین آمده است: وصیت خود را زمانی آغاز می‌کنم که عملیات نزدیک است. این حقیر از پیش خود چیزی برای گفتن یا نوشتن ندارم آنچه هست پیام شهیدانی است که من رسالت رساندن پیام آنها را بر دوش خود احساس می‌کردم و می‌کنم.

به گزارش نشط شهر ،

ایکنا از همدان شهید احمد مرادیامین چهارم خردادماه سال ۱۳۴۴ در روستاي گنجتپه در شهرستان بهار از توابع استان همدان به دنیا آمد. پدرش باقر نام داشت. سال ۱۳۵۱ وارد دبستان شد اما به علت کمبود امکانات و مشکلات موجود موفق به ادامه تحصیل نشد و تنها تا پایان دوره ابتدایي درس خواند و مشغول کشاورزي شد تا بخشی از مخارج خود و خانوادهاش را تأمین کند.
همزمان با روزهای انقلاب در فعالیتهای مبارزاتی شرکت کرد و همراه با دیگر کودکان و نوجوانان در راه پیروزی انقلاب گام برداشت. با آغاز جنگ تحمیلی به نیروی بسیج پیوست و به عنوان نیروی داوطلب در جبهههای نبرد حق علیه باطل حاضر شد و در عملیاتهای متعدد همراه با دیگر همرزمان حماسهها آفرید.
سرانجام پس از سالها مجاهدت در راه خدا، چهارم اردیبهشتماه سال ۱۳۶۲ با سمت تیربارچي در منطقه عملیاتی جوانرود هنگام درگیري با گروههاي ضدانقلاب بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

متن وصیتنامه شهید احمد مرادیامین
بسم الله الرحمن الرحیم
و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیا عند ربهم یرزقون
قبل از آغاز سخن از خداوند منان تمنا میکنم قدرتی بدهد که چیزی که بیان میکنم در راه رضای خدا باشد. وصیت خود را زمانی آغاز میکنم که عملیات نزدیک است. این حقیر از پیش خود چیزی برای گفتن یا نوشتن ندارم آنچه هست پیام شهیدانی است که من رسالت رساندن پیام آنها را بر دوش خود احساس میکردم و میکنم.
برادران عزیز و شما ملت غیور ببینید چه کسانی و چگونه افرادی به جبهه میآیند و حسینوار در راه خدا مقاومت میکنند و تن به ذلت نمیدهند و میجنگند و با ندای حسین لبیک گفته و میروند و ما هم با ندای هل من ناصر ینصرنی لبیک گفتهایم و میجنگیم و میمیریم اما تن به ذلت نمیدهیم.
دست از یاری حسین زمان برنمیداریم و نخواهیم داشت و شما ملت همیشه در صحنه بودن خود را حفظ کنید. به ضدانقلابها اجازه حرکت ندهید و صدایشان را خفه کنید و در همه کارهایتان خدا را در نظر بگیرید و ای خواهران حزب الهی شما نیز با حفظ حجاب خود مشت محکمی بر دهان آمریکا و اسرائیل و شوروی و ضدانقلابیها بزنید ان شاءالله.
و شما ای پدر و مادر عزیز درست است که من برای شما فرزند خوبی نبودم اما این را بدانید که راهی را رفتهام که مایه افتخار شماست و هیچگونه برای من ناراحت نشوید و این انتظار را از شما دارم که برادران و خواهرانم را با قرآن عالی اسلام آشنا و تربیت کنید که ادامهدهنده راه من باشید و دعای امام عزیز را هیچ وقت فراموش نکنید و وحدت را حفظ کنید.
در آخر از همگی شما میخواهم که بنده را حلال کنید.
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار
مورخه ۳ اردیبهشت۶۲
انتهای پیام

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر