شهرستان بهار

دکتر عبدالحمید علیزاده، سرپرست اداره کل امور دانشجویان خارج از کشور در نشست صمیمی با فعالین اجتماعی شهر بهار گفت :

فرار نخبگان در جامعه بیداد می کند

شناسه خبر: ۷۷۱۶
فرار نخبگان در جامعه بیداد می کند

عصر روز گذشته نشستی صمیمی بین اعضای مجمع پویندگان اعتلای شهر و جمعی از فعالین اجتماعی شهر با دکتر عبدالحمید علیزاده یکی از همشهریان مقیم تهران و سرپرست اداره کل امور دانشجویان خارج از کشور برگزار شد.

به گزارش نشاط شهر، علیزاده که عضویت دوره اول شورای شهر بهار را نیز بر عهده داشته به بیان خاطرات و تجربیات خود در این سمت پرداخته و به بیان برخی مشکلات پیش روی پیشرفت شهر پرداخت.

علیزاده در بیان تعریفی از سرمایه ماندگار در شهر گفت: در سالهای گذشته شاهد ورود سرمایه های عظیم در شهر بودیم، اما این سرمایه به سرمایه ماندگار تبدیل نشد و با یک حرکت غیر اصولی این حجم از سرمایه ها از شهر خارج شد، ما باید تعریفی از سرمایه ماندگار داشته باشیم تا بتوانیم از این گونه سرمایه ها استفاده کنیم.

وی با اشاره به فعالیت گروه ها و نهادهای مردمی در شهر گفت: فعالیت فرهنگی نیاز به زیرساخت دارد و این زیرساخت در اذهان مردم است و سمن ها باید بر روی این مقوله کار کنند و مرز بین سنت و مدرنیته را شفاف کنند.

عضو دوره اول شورای شهر ، شورای اول شهر را نتیجه اعتماد حاکمیت و دولت به مردم دانست و گفت: خوشبختانه شورای اول به خوبی توانست از این اعتماد نتیجه بگیرد و کارهای خوبی نیز صورت گرفت؛ اما به تدریج دیدگاه به شورای شهر تغییر پیدا کرد و تنوانست با قدرت اولیه پیش رود.

وی با اشاره به کارگیری همشهریان ما، دکتر محبی و جعفری در سمت های مختلف در وزارت علوم توسط وزیر علوم ، این مسئله را باعث خوشحالی و فخر شهرستان دانست و گفت: اولین مسئولیت من در شورای شهر ، شیرین ترین مسئولیت من بود و خوشحالم که در آن زمان مسئولیت ایجاد دانشگاه پیام نور بهار بر عهده من گذاشته شد.

وی ادامه داد: اگر چه در افتتاح ساختمان دانشگاه کسی با من تماس نگرفت و یادی هم از من نکردند ، اما خوشحالم که ایجاد اولین جرقه های آموزش عالی در شهر بهار را به لطف شورای شهر اول بر عهده داشتم و در تملک زمین و ساخت دانشگاه نقشی بر عهده داشتم.

علیزاده فرار نخبگان را بزرگترین معضل جامعه کنونی ما عنوان کرد و گفت: تا وقتی که بهایی به نخبگان جامعه داده نشود نخبگان ما فراری خواهند شد. این مسئله نه تنها در شهر که در کشور نیز وجود دارد و ما شاهدیم که در طول چند سال اخیر سرمایه های فکری زیادی از کشور خارج شده و متاسفانه در کشورهایی با رتبه پایین مشغول کار و زندگی هستند.

و در انتها اعضای مجمع پویندگان با اهدای هدیه ای از حضور دکتر علیزاده در جمع فعالین اجتماعی شهر بهار تقدیر کردند.

گزارش: مرضیه کریمی رادپور

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر