شهرستان بهار

مدیرکمیته امداد شهرستان بهار خبر داد پیش‌بینی جمع‌آوری 850 میلیون تومان زکات برای محرومان شهرستان بهار

شناسه خبر: ۷۷۲۵
مدیرکمیته امداد شهرستان بهار خبر داد پیش‌بینی جمع‌آوری 850 میلیون تومان زکات برای محرومان شهرستان بهار

مدیر کمیته امداد شهرستان بهار از جمع‌آوری 850 میلیون تومان زکات برای محرومان در شهرستان بهار خبر داد.

به گزارش نشاط شهر، سید عبدالصمد حسینی امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در همدان از پیشبینی جمعآوری 850 میلیون تومان زکات برای محرومان در شهرستان بهار خبر داد و اظهار کرد: از مجموع 850 میلیون تومان زکات جمعآوری شده 550 میلیون تومان آن سهم محرومین و 350 میلیون تومان نیز برای پروژههای عمرانی شهرستان پیشبینی شده است.

وی ادامه داد: سال گذشته 650 میلیون تومان زکات برای محرومین در شهرستان بهار جمعآوری شد که براساس برنامه پیشبینی شده صد درصد تعهدات تحقق یافت.

مدیر کمیته امداد شهرستان بهار با اشاره به اینکه با مشارکت خیرین شهرستان و روستا زکات جمعآوری می شود، گفت: در حوزه عمرانی زکاتهای جمعآوری شده برای ساخت و تعمیر اماکن مذهبی همچون مسجد، حسینیه و ... در همان روستا هزینه میشود.

وی خاطرنشان کرد: زکات جمعآوری شده در مقوله محرومان صرف جهیزیه، درمان و تعمیر و احداث مسکن و کمک هزینه معیشتی مددجویان در همان روستا میشود.

* توزیع 400 سبد کالا بین 16 روستای محروم شهرستان بهار در ماه رمضان امسال

حسینی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص برنامههای ماه مبارک رمضان کمیته امداد در شهرستان بهار بیان کرد: مصادف با هفته اطعام از 15 تا 21 ماه مبارک رمضان قرار است 3 هزار نفر از ایتام در این شبها با کمک خیرین و کمیته امداد اطعام شوند.

وی با بیان اینکه 400 سبد کالا مواد غذایی جیره خشک با مشارکت خیرین قرار است در 16 روستای محروم شهرستان بهار در ماه رمضان امسال توزیع شود، تصریح کرد: شهرستان بهار در حال حاضر با داشتن یک هزار و 150 حامی برای 386 نفر از ایتام در نظر دارد در ماه رمضان سال جاری 500 حامی جدید را وارد چرخه کمیته امداد شهرستان کند.

مدیر کمیته امداد شهرستان بهار یادآور شد: در ماه رمضان امسال طرح تفحص و دلجویی از 200 خانواده با حضور خیرین در دستور کار است و اجرای طرح «شوق دیدار» نیز همزمان با شب میلاد امام حسن مجتبی(ع) با حضور خیرین و حامیان ایتام در یک مراسم معنوی برگزار میشود.


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر