شهرستان بهار

​حال و هوای شهر در آغازین روزهای ماه رمضان :

روزه داری با طعم فیلترشکن

شناسه خبر: ۷۷۳۱
 روزه داری با طعم فیلترشکن

ماه رمضان ، ماه میهمانی خدا فرا رسید. امسال ماه رمضان برای مردم ما همراه با نزول برکت الهی و بارش باران همراه بود. بارانی که لطافت و سرزندگی را با خود به همراه دارد.

این روزها شاهد این هستیم که گروه های مختلف خود را به نوعی آماده استقبال از ماه میهمانی خدا کرده اند. به روال سالهای گذشته مردم در روزهای پایانی ماه شعبان مساجد را غبارروبی کرده و آماده پذیرایی معنوی از روزه داران هستند.

هیئات مذهبی با برنامه های فرهنگی متنوع و منظم همچون دعای پر فیض کمیل، مناجات حضرت امیرالمومنین، مراسم شب های قدر ، جزء خوانی قرآن و مراسم هفتگی حضور پر شور در این ایام دارند.

با توجه به سالگرد رحلت عارف کامل شیخ محمد بهاری در نهم ماه مبارک رمضان ، مردم شهر بهار امسال نیز در مراسمی که در بزرگداشت این عالم جلیل القدر برگزار خواهد شد، حضور خواهند داشت.

این روزها هیئت های مذهبی بانوان نیز در مساجد و منازل فعال بوده و هر روز از ماه رمضان مراسم جزء خوانی قرآن به همراه برنامه های جانبی همچون خلاصه تفسیر جزء ، احکام و پاسخ به مسائل شرعی را در برنامه روزانه خود گنجانده اند.

یکی از اتفاقات جالب توجه در ماه رمضان امسال در شهر بهار برگزاری مراسم جزء خوانی در حسینیه قلعه شهر بهار با حضور قاریان کشوری می باشد که قرار است این مراسم از صدا و سیما پخش شود.

در کنار برنامه های مختلف مذهبی در شهر، تعدادی از مراکز خیریه فعال نیز از هفته های گذشته دست به کار شده و اقدام به جمع آوری کمک های مردمی و تهیه سبد غذایی برای کمک به مستمندان کرده اند که با آغاز ماه رمضان کمک ها و سبدهای غذایی بین نیازمندان توزیع شده است.

شیرینی فروشی ها نیز به شیوه معمول خود و با عرضه زولبیا و بامیه که همواره برای ما ایرانیان نشانه ای از ماه روزه داری است به استقبال ماه رمضان رفته اند.

آنچه ماه رمضان امسال را با سالهای گذشته متفاوت کرده و باعث خرسندی مردم شده، خنکی هوای این روزهاست که این خنکی به مدد بارش های اخیر و گاه سیل آسا بوده که باعث شده مشقت روزه داری بر مردم کمتر شود.

شبکه های اجتماعی نیز به نوعی دیگر به استقبال ماه میهمانی خدا رفته اند و در کنار انتشار مضامین ، آیات و ادعیه روزانه ماه رمضان، به عرضه انواع فیلترشکن هاو اپلیکشن ها و پیامرسان های داخلی می پردازند و با کنایه ای روزه داری و لحظه شماری برای لحظه افطار را ارجح بر مسائل مهم این روزهای کشور همچون فیلتر تلگرام و افزایش قیمت طلا و دلار و سرگذشت برجام تصویر کرده اند.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر