شهرستان بهار

​آمریکا برجام را پاره کرد/ ایران باید جواب قاطعانه به این بدعهدی بدهد

شناسه خبر: ۷۷۳۲
​آمریکا برجام را پاره کرد/ ایران باید جواب قاطعانه به این بدعهدی بدهد

هفته گذشته رئیس جمهور امریکا به طور رسمی تصمیم خود را در خروج از برجام اعلام کرد. این تصمیم با اینکه چندان نیز دور از ذهن نبود، باعث واکنش های فراوانی در بین مردم، مسئولان و سیاسیون شد.

ایران و 5 کشور آمریکا، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین به علاوه آلمان در تیرماه سال 94 پس از مدتها مذاکره به توافق رسیدند که با اعمال محدودیت هایی در برنامه هسته ای ایران تمام محدودیت ها و تحریم های یک جانبه این کشورها علیه ایران بر اثر فعالیت های هسته ای رفع شود.

این توافق با وجود تذکرات و هشدارهای مقام معظم رهبری و دلسوزان به دولت و گروه مذاکره کننده ایرانی در خصوص بدعهدی امریکا به انجام رسید ، اما با گذشت زمان به تدریج این بدعهدی بیشتر خود را نمایان کرد و این در صورتی بود که ایران تمامی تعهدات خود در قبال این توافق نامه را عملی کرده اما کشورهای مذاکره کننده ، به خصوص امریکا حرکت مثبتی در راستای اجرای این توافق نامه انجام ندادند، تا اینکه با تغییر ریاست جمهوری امریکا و رویکرد وی عملا این توافقنامه با شکست مواجه شد، تا جایی که هفته گذشته رئیس جمهور امریکا به طور رسمی از برجام خارج شد و برجام را پاره کرد.

اگر چه این حرکت از امریکای بدعهد غیر قابل پیش بینی نبود، اما واکنش دولت و سردمداران کشورمان در مقابل این حرکت برای ما مهم بوده و انتظار حرکتی قاطعانه در برابر این حرکت را داشته و داریم، چرا که این رفتار نه تنها حقوق یک ملت را تضییع کرده بلکه به معنای نادیده گرفتن حقوق شهروندان جامعه جهانی است. زیرا این یک توافق شش جانبه بوده و خارج شدن یک کشور از این توافق باعث برهم خوردن همه معادلات خواهد شد.

مردم کشور ایران اسلامی در طول 40 سال گذشته بارها ثابت کرده اند که زیر بار حرف زور نمی روند و به کسانی که بخواهند به کشور و عزت ملت ما توهین کنند جوابی دندان شکن خواهند داد و این مصداق فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مورد برجام است که «اگر برجام را پاره کنند، آن را آتش می زنیم».

بی شک انتظار مردم ما در مقابل حرکت رئیس جمهور امریکا نیز همان جدیت و جواب قاطعانه بوده و هست و حال که برجام پاره شده، نوبت ماست که برجام را آتش بزنیم.

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • سرباز :
  در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ۹۷ ساعت ۰۳:۳۴
  از این دولت و تیمش بر نمیاد که اقدام متقابلی در برابر بدعهدی امریکا و اروپا انجام بده
  فقط تفکر انقلابی ، جهادی و بسیجی میتونه جواب بدقولی و بد عهدی امریکا و نوکرهای غربیش رو بده
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر