شهرستان بهار

مدیر کل امور اجتماعی استانداری همدان در بازدید از بناهای تاریخی شهرستان بهار گفت :

باید تلاش کنیم که از هر محیط تاریخی متناسب با کاربری آن بهره برداری کنیم

شناسه خبر: ۷۷۳۵
 باید تلاش کنیم که از هر محیط تاریخی متناسب با کاربری آن بهره برداری کنیم

عصر روز گذشته دکتر مدیر کل امور اجتماعی استانداری ، مهرداد نادری فر از آثار و بناهای قدیمی شهر صالح آباد همچون عمارت تاریخی حاج غیبعلی و حمام اوچ تپه و کاروانسرای تاریخی تاج آباد بازدید کرد.

به گزارش نشاط شهر، در این بازدید که به همت موسسه کهن میراث بهار که یکی از سمن های فعال در زمینه میراث فرهنگی و گردشگری در شهرستان بهار است، هماهنگ شد و در آن تعدادی از فعالین فرهنگی و گردشگری شهرستان بهار حضور داشتند.
در ابتدا از حمام اوچ تپه شهر صالح آباد بازدید شد. حمام اوچ تپه در ضلع شمال غربی شهر صالح آباد قرار دارد و بنایی هشت ضلعی است که از دو قسمت برخوردار بوده و با راهروهای هشت ضلعی به هم متصل می باشد.
عمارت حاج غیبعلی نیز یکی از آثار قدیمی شهر صالح آباد می باشد که بالای 250 سال قدمت داشته و به سبک عهد صفویان و در دوره قاجار و در سه طبقه ساخته شده است.
طبقه پایین مخصوص نگهداری احشام، طبقه وسط خان نشین و طبقه سوم شاه نشین ساخته شده و در زمان جنگ جهانی اول و دوم روس ها و انگلیسی ها در آن اقامت داشتند.
کاروانسرای تاج آباد نیز از دیگر بناهای قدیمی در شهرستان بهار است که در روستای تاج آباد واقع شده و با داشتن معماری زیبا و منحصر بفرد جاذبه ای گردشگری محسوب می شود.
مهرداد نادری فر پس از بازدید از این اماکن تاریخی گفت: استان همدان از جاذبه های تاریخی و طبیعی بسیاری برخوردار است و مسئولیت و رسالت ما این است که این جاذبه های تاریخی و طبیعی را به کشور و حتی فراتر از مرزهای کشور بشناسانیم.
نادری فر ادامه داد: وقتی که به اماکن تاریخی موجود در استان سرکشی می کنیم ، می بینیم که استان های دیگر یک دهم جاذبه های تاریخی و طبیعی ما را ندارند اما به خوبی از ظرفیت های تاریخی خود استفاده می کنند. ما نیز باید تلاش کنیم تا هر محیط تاریخی را متناسب با آن کاربرد و کاربری که دارد مورد استفاده قرار دهیم تا از این طریق بتوانیم ضمن اینکه خدماتی به مردم ارائه می دهیم، جاذبه های تفریحی و توریستی خودمان را بشناسانیم.
وی همچنین در مورد آثار و بناهای قدیمی در صالح آباد و روستای تاج آباد گفت: کاروانسرای تاج آباد یک بنای منحصربفرد است که مشابه آن در کشور وجود ندارد و قابلیت بالایی برای اجرای برنامه های فرهنگی مختلف دارد که با فراهم آوردن امکانات مناسب می توان بهترین استفاده را از آن برد.
نادری فر در بازدید از این بناهای تاریخی امکان برگزاری برنامه های مختلف و کاربری های مختلف در این بناها را مورد ارزیابی قرار داد و با بررسی امکانات مختلف بهداشتی و رفاهی امکان اسکان و ایجاد نمایشگاه در این مکان را مورد ارزیابی قرار داد.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر