شهرستان بهار

مدیرکل گمرک استان همدان :

صادرات سفال از همدان 88 درصد افزایش یافت

شناسه خبر: ۷۷۵۵
 صادرات سفال از همدان 88 درصد افزایش یافت

مدیرکل گمرک استان همدان از افزایش 88 درصدی صادرات سفال از گمرک استان همدان خبر داد.

به گزارش نشاط شهر، جمال خشوعی در گفتوگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار کرد: در دو ماهه امسال 2 میلیون و 435 هزار دلار سفال از همدان به سایر کشورها صادر شده که این محصول به رتبه نخست عمدهترین کالای صادراتی همدان تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه صادرات سفال 15 درصد از صادرات کل استان را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: سفال صادراتی از استان همدان به سایر کشورها 385 هزار کیلوگرم وزن داشته است.

مدیرکل گمرک استان همدان با بیان اینکه همدان از نظر تولید صنایع دستی یکی از استانهای مطرح کشور محسوب میشود، گفت: صادرات صنایع دستی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته روند مناسبی را داشته است.

وی با اشاره به انتخاب شهر لالجین به عنوان شهر جهانی سفال تصریح کرد: اقدامات متعددی برای حمایت از صنعتگران استان همدان برای تولیدات صادرات محور شده که خوشبختانه نتیجه مناسبی نیز داشته است.

خشوعی با بیان اینکه صادرات سفال استان همدان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 237 درصد رشد داشته است، آمریکا، آلمان، ایتالیا، هلند، رومانی، روسیه، ارمنستان، ترکمنستان، قزاقستان، اکراین، آذربایجان، کویت، اندونزی، بنگلادش، کنیا، سومالی، پاکستان، افغانستان، ترکیه، سوریه و عراق را عمده کشورهای دریافتکننده کالاهای صادراتی همدان دانست.

وی اظهار داشت: اقدامات متعددی برای حمایت از صنعتگران استان همدان برای تولیدات صادرات محور شده که خوشبختانه نتیجه مناسبی نیز داشته است.

مدیرکل گمرک استان همدان با اشاره به اینکه توسعه صادرات غیرنفتی یکی از اولویتهای استان همدان بوده و تمام تلاش بر افزایش میزان صادرات صنایع دستی بهکار گرفته شده است تصریح کرد: صادرات صنایع دستی استان باید در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش یابد که هماهنگی لازم در این زمینه ایجاد شده است.

وی فرش را یکی از مهمترین کالاهای تولیدی همدان دانست و گفت: فرش دستباف همدان با توجه به سابقه و کیفیت بالایی دارد که در بازارهای جهانی نیز شناخته شده است ولی به سبب تحریمها در سالهای اخیر میزان صادرات کاهش یافته بود.

خشوعی با بیان اینکه پس از اجرای برجام تحریمهای فرش دستباف ایران نیز لغو شده است گفت: خوشبختانه صادرات فرش دستباف از همدان به سایر کشورها آغاز شده و نخستین محموله صادراتی در هفته گذشته از گمرک همدان صادر شد.


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر