شهرستان بهار

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بهار گفت :

امام حسن مجتبی (ع) از شخصیت علمی بسیار والایی برخوردار بود

شناسه خبر: ۷۷۵۶
امام حسن مجتبی (ع) از شخصیت علمی بسیار والایی برخوردار بود

حجت الاسلام محمد جمشیدی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بهار ضمن تبریک ولادت با سعادت این امام همام ، امام حسن مجتبی را کریم اهل بیت خطاب کرد و گفت: دو نکته مهم در زندگی امام حسن مجتبی وجود دارد که یکی از آنها شخصیت علمی آن حضرت می باشد.

به گزارش نشاط شهر، جمشیدی با اشاره به روایت یکی از نزدیکان آن حضرت در پرسشی مشابه از چند تن از علمای آن زمان و مقایسه پاسخ ها با پاسخ امام حسن مجتبی اشاره کرد و گفت: امام حسن مجتبی از روش تفسیر قرآن به قرآن استفاده می کرد که این خود یک هنر است که کسی بتواند قرآن را با قرآن تفسیر کند.
وی ادامه داد: ائمه ما این کار را کرده اند ، اگرچه همه روایاتشان به ما نرسیده است، اما بعضی از مفسرین ما مثل مرحوم علامه طباطبایی ، همه تفسیرش بر مبنای تفسیر قرآن به قرآن بوده است.
حجت الاسلام جمشیدی ادب معاشرت در زندگی امام حسن مجتبی را نکته دوم و ظریف زندگی آن حضرت بیان داشت و گفت: این نکته درباره بعد عاطفی و خانوادگی ایشان است، چرا که آن حضرت به پدر و مادر بزرگوار و خواهران و برادرانش احترام قائل بود .
جمشیدی ادامه داد: در حالات ایشان نقل شده که «من با مادرم سر یک بشقاب و سر یک کاسه غذا نمی خوردم. فاطمه زهرا سلام الله علیها پرسیدند چرا حسنم؟ گفتند: مادر می ترسم نگاه شما به لقمه ای باشد و من این لقمه را بردارم. فرمود پسرم مانعی ندارد. من به تو اجازه می دهم.» و این احترامی است که برای مادرش قائل بود

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر