شهرستان بهار

سفال لالجین در ردیف دوم صادرات استان قرار دارد.

شناسه خبر: ۷۸۱۵
سفال لالجین در ردیف دوم صادرات استان قرار دارد.

مدیرکل گمرک استان همدان با بیان اینکه صادرات استان از نظر وزنی و ارزشی دچار شیب منفی شده، گفت: ارزش کالاهای صادرشده از گمرک استان بیش از ۱۶ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۱ درصد کاهش داشته است.

به گزارش نشاط شهر، جمال خشوعی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در همدان با اشاره به آخرین آمار ورود و خروج کالا از گمرک استان اظهار داشت: در دو ماهه نخست امسال بیش از 34 هزار و 553 تن کالا به ارزش 16 میلیون و 34 هزار و 955 دلار از گمرک همدان صادر شده است.

وی گفت:عمده اقلام صادراتی از نظر ارزشی به ترتیب شامل کشمش، سفال، لبنیات، سیمان، موتور کولر، وازلین بهداشتی، فروسیلیس، شوری و ترشی جات، ظروف پلاستیکی و ظروف تفلون میشود.

خشوعی افزود: از این بین کشمش با بیش از 3 هزار و 94 تن به ارزش 3 میلیون و 598 هزار و 704 دلار مقام نخست را در بین محصولات صادرشده از استان به خود اختصاص داده است.

وی بیان کرد: سفال لالجین هم با بیش از 385 تن به ارزش 2 میلیون و 435 هزار و 341 دلار در ردیف دوم صادرات استان قرار دارد.

مدیرکل گمرک استان همدان با اشاره سایر اقلام صادراتی مطرح کرد: لبنیات با بیش از هزار و 465 تن به ارزش 2 میلیون و 287 هزار و 219 دلار، سیمان با بیش از 24 هزار تن و 487 تنبه ارزش یک میلیون و 117 هزار و 779 دلار و موتور کولر با 224 تن به ارزش یک میلیون و 40 هزار دلار، مقام سوم تا پنجم کالاهای صادرشده از گمرک استان در فروردین و اردیبهشت 97 را به خود اختصاص داده است.

خشوعی با اشاره به آمارواردات به گمرک استان هم گفت: در دو ماهه نخست امسال 646 تن و 542 کیلوگرم کالا به ارزش 2 میلیون و 665 هزار و 748 دلار شامل مواد اولیه کارخانهها و 60 هزار تن بذر سیب زمینی به استان وارد شده است.

وی اعلام کرد: این کالاها از کشورهای چین، ترکیه، عمان، آلمان، ژاپن و بلژیک وارد گمرک شده و مقصد کالاهای صادراتی هم عراق، افغانستان، اوکراین، سریلانکا و پاکستان بوده است.

مدیرکل گمرک استان با بیان اینکه صادرات استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی و ارزشی دچار کاهش شده، افزود: در دو ماهه نخست سال گذشته بیش از 128 هزار و 57 تن به ارزش 23 میلیون و 204 هزار و 531 دلار از گمرک استان صادر شده است.

خشوعی بیان کرد: مقایسه آمار نشان میدهد که کالاهای صادراتی از نظر وزنی 73 و از نظر ارزشی 31 درصد نسبت به سال 96 کاهش داشته است.

وی با اشاره به واردات بیش از 3 هزار و 793 تن کالا به گمرک استان هم در سال 96 هم گفت: ارزش کالاهای وارد شده به استان در دو ماهه نخست سال گذشته 12 میلیون و 23 هزار و 997 دلار بوده است.

خشوعی تصریح کرد: واردات به گمرک استان در سال 97 از نظر وزنی 83 و از نظر ارزشی 78 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر