شهرستان بهار

در نشست خبری در جزیره شادی عنوان شد :

بهار میزبان 80 راس اسب اصیل خواهد بود

شناسه خبر: ۷۸۲۵
 بهار میزبان 80 راس اسب اصیل خواهد بود

یکی از برنامه های ویژه استان همدان در بحث همدان 2018 برگزاری جشنواره اسب اصیل عرب در جزیره شادی و به میزبانی شهر بهار است که در روزهای 6 تا 8 تیرماه برگزار خواهد شد. به این مناسبت نشست خبری با حضور خبرنگاران استان در مجموعه جزیره شادی برگزار شد.

به گزارش نشاط شهر، برقعی مدیر هیئت سوارکاری استان همدان رویداد همدان 2018 را ظرفیت بزرگی برای معرفی استان همدان در سطح کشور و بین المللی دانست و گفت: 9 ماه پیش قرار شد میزبانی این جشنواره بر عهده مجموعه جزیره شادی قرار گیرد و طبق زمان بندی صورت گرفته روزهای ششم تا هشتم تیرماه این جشنواره در این مجموعه برگزار خواهد شد.
مجموعه جزیره شادی میزبان 80 راس اسب از سراسر کشور خواهد بود
برقعی با بیان سابقه 50 ساله پرورش و تولید اسب عرب در کشور گفت: در روزهای آتی اسب ها به استان وارد می شوند و در حال تدارک از پذیرایی این اسب ها هستیم.
وی شرکت کنندگان در جشنواره را از استان های البرز، تهران، خوزستان، آذربایجان های شرقی و غربی، کرمانشاه، قزوین، فارس و کرمان برشمرد و تعداد اسب های شرکت کننده در این جشنواره را 80 راس اسب عنوان کرد.
برقعی همچنین اظهار داشت: قرار است به طور منظم در جزیره شادی رویدادهای ورزشی علی الخصوص سوارکاری انجام شود به طوریکه هر دو هفته یکبار مرتبا خبرهایی از جزیره شادی خواهید شنید.
برای میزبانی از 45 هزار نفر در سه روز جشنواره آماده شده ایم
در ادامه حسن رمضانی شهردار بهار برگزاری جشنواره اسب اصیل را بهترین فرصت برای معرفی استان همدان و شهرستان بهار به کشور دانست و گفت: مجموعه جزیره شادی یک پتانسیل ملی است که در منطقه ایجاد شده و باید به بهترین نحو به مردم معرفی شود.
وی به برگزاری چندین برنامه اخیر در جزیره شادی همچون مسابقه ماهیگیری، جشنواره اتومبیل های اسپرت و لوکس، نمایشگاه اسب و انواع نمایشگاه های مختلف صنایع دستی در مقاطع مختلف اشاره کرد و گفت: این مجموعه می تواند یک سری برنامه را به صورت تقویم دار در برنامه خود قرار دهد.
رمضانی در ادامه به آمادگی این مجموعه به میزبانی از 45 هزار نفر در طی سه روز جشنواره اسب اصیل اشاره کرد و گفت: در هر روز برای میزبانی از 15 هزار نفر در مجموعه پیش بینی صورت گرفته و حضور مردم در این جشنواره به صورت رایگان انجام خواهد شد.
جزیره شادی مورد بی مهری شورای چهارم قرار گرفت
در ادامه رضا اسدی مدیرعامل مجموعه جزیره شادی این نشست خبری را اولین نشست پس از 6 سال از کلنگ زنی مجموعه جزیره شادی عنوان کرد و به تشریح بخش های مختلف این مجموعه پرداخت وگفت: این مجموعه به نام پارک آبی شناخته می شد که تجهیزات آن خریداری شده و در صورت راه اندازی، پنجمین سرسره بزرگ آبی دنیا در این مجموعه نصب خواهد شد.
وی به بیان دلیل توقف کار این مجموعه در سال های گذشته اشاره کرد و گفت: در دوره شورای چهارم این مجموعه مورد بی مهری قرار گرفت که این مسئله باعث شد که پروژه مدت 3 سال و 8 ماه متوقف شود که این تعطیلی هدفمند انجام شد، اما با حمایت دستگاه های نظارتی از اوایل سال کار را شروع کرده ایم و فاز جدید مجموعه به زودی آغاز خواهد شد.
تا 8 ماه آینده پارک آبی راه اندازی خواهد شد
اسدی در ادامه گفت: تعهد اجرای پروژه ده ساله بوده که به دلیل اختلاف با شهرداری بهار به نتیجه نرسیده و در تاریخ 11 تیرماه دادگاه در خصوص اختلاف مجموعه و شهرداری بهار حکم صادر خواهد کرد که اگر رای به نفع شهرداری بهار باشد ما حاضریم با نصف مبلغ سرمایه گذاری مجموعه را به شهرداری بهار تحویل دهیم و اگر نه که قول راه اندازی پارک آبی تا 8 ماه آینده را خواهیم داد.
وی در خصوص میزان سرمایه گذاری در مجموعه گفت: مطابق هزینه کرد سال 91 میزان 32 میلیارد تومان بابت خرید تجهیزات و ساخت زیرساخت ها هزینه کرده ایم که نصف مبلغ حدود 16 میلیارد تومان خواهد شد همچنین برای جشنواره اسب اصیل نیز میزان 600 میلیون تومان تاکنون هزینه شده است.
اسدی در ادامه با تشکر از عملکرد فرماندار جدید شهرستان ، احسان قنبری و شهردار بهار ، حسن رمضانی وجود این افراد را در حمایت از پروژه موثر دانست و اظهار امیدواری کرد که با کمک مسئولین این پروژه با قدرت کار خود را پیش بگیرد.

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • مجید قاسمی جمشید عضو شورای اسلامی دوره چهارم :
  در تاریخ ۷ تیر ۹۷ ساعت ۰۵:۰۶
  آقای اسدی خداقوت
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر