شهرستان بهار

غلبه حاشیه بر اصل جشنواره اسب اصیل عرب /اوج بی برنامگی در جشنواره اسب اصیل

شناسه خبر: ۷۸۴۱
غلبه حاشیه بر اصل جشنواره اسب اصیل عرب /اوج بی برنامگی در جشنواره اسب اصیل

جشنواره زیبایی اسب اصیل عرب در قالب رویداد "همدان 2018" در شرایطی که از ابتدا قرار بود به مدت سه روز در جزیره شادی شهرستان بهار برگزار شود، شب گذشته بعد از پشت سر گذاشتن یک 24 ساعت پرحاشیه به کار خود پایان داد.

به گزارش نشاط شهر، این جشنواره در شرایطی به میزبانی همدان برگزار شد که همزمان با آن، دومین جشنواره ملی زیبایی اسب کرد نیز در کردستان برگزار شد و این وسط معلوم نیست طبق چه قاعده و معیاری، کمیته زیبایی فدراسیون سوارکاری کشورمان حکم به برگزاری همزمان دو جشنواره در دو استان مختلف کشور داده است.

جشنواره زیبایی اسب اصیل عرب در همدان اما بیش از آنکه به واسطه برگزاری یک فستیوال آبرومندانه و جذاب نگاهها را به خود خیره کند، با دعوا، حاشیه و اتفاقات اعجابانگیز سر و صدا کرد.

در شرایطی که رئیس هیات سوارکاری استان همدان در نشست خبری این رویداد، از برگزاری جشنواره طی روزهای ششم، هفتم و هشتم تیرماه خبر داده بود، پنجشنبه (هفت تیر) آن هم درست وقتی که هوا گرگومیش بود زنگ افتتاحیه جشنواره به صدا درآمد و جمعه شب هم به کار خود پایان داد. یعنی 24 ساعت به جای سه روزی که رئیس هیات سوارکاری و متولیان برگزاری جشنواره وعدهاش را داده بودند.

نکته جالب اینکه تشریفات، متولیان اجرایی و دستاندرکاران برگزاری جشنواره بهقدری ضعیف عمل کرده بودند که تا دقایقی پیش از آغاز جشنواره، کارها روی زمین مانده بود و به قول اهالی فوتبال خیلی از آنها دقیقه 90 به اتمام رسید.

اوج بیبرنامگی و بیسلیقگی برگزارکنندگان جشنواره اما مربوط به اتفاقاتی بود که در حوزه رسانهای این رویداد به اصطلاح نمایشی رخ داد. در حالی که تعداد زیادی از خبرنگاران و عکاسان زحمتکش همدانی در گرمای شدید تابستان، مسافت چند کیلومتری همدان به شهرستان بهار را طی کرده بودند تا این برنامه را پوشش خبری و تصویری بدهند، برخورد عکاس فدراسیون سواکاری با عکاسان همدان بهقدری زشت بود که رسانههای استان را مجاب به تحریم رسانهای این رویداد کند.

برخورد عکاس فدراسیون که گویا با فعالیت عکاسان همدانی بازار خود را سکه میدید، به قدر یک نمایش زشت و زننده از این جشنواره به منصه ظهور گذاشت که این جشنواره به اصطلاح زیبایی، اگر ذرهای زیبایی هم داشت تحت شعاع قرار گرفت.

ای کاش متولیان برگزاری جشنواره کمی سلیقه به خرج میدادند و فضای رسانهای را طوری کنترل میکردند که شاهد اینگونه بیاحترامیها در رویدادی که خیلی "فضای مسابقهای" در آن حاکم نبوده را شاهد نباشیم.

نکته جالبتر اینکه سایت فدراسیون سوارکاری حتی در یک خبر کوتاه یا گزارش تصویری به جشنواره زیبایی همدان نپرداخته و بیشتر ترجیح داده جشنواره زیبایی کردستان یا خراسان شمالی را زیر ذرهبین قرار دهد!

ای کاش مسؤولان همدانی که دوست دارند هر اتفاق کوچک و بزرگی را به نام همدان 2018 بزنند، از این پس با دستگاههایی چون ورزش و جوانان یا هر نهاد درگیر دیگر بیشتر هماهنگ باشند تا بهجای برگزاری مراسمات آبرومندانه، با دعوا، حاشیه و بزنبزن شاهد معرفی همدان 2018 نباشیم.

با این حال این روزها آشفته‎بازار است و هر فردی دلش میخواهد با نردبان همدان 2018 خود را به آسمان برساند! شهردار بهار در نشست خبری این جشنواره گفته بود که 45 هزار نفر از زیباییهای این رویداد بازدید خواهند کرد. در شرایطی که در خوشبینانهترین حالت حتی 5 هزار نفر هم شاهد اتفاقات این جشنواره نبودند./فارس

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • شهروند :
  در تاریخ ۱۶ تیر ۹۷ ساعت ۰۳:۴۰
  عکاس همدانی که ظاهرا از صندلیش راضی نبوده با عکاس فدراسیون به مشکل خورده بعد رفته از ناراحتی زحمات شهرداری و دیگر عوامل برگزاری برنامه رو زیر سوال برده
  متاسفانه نشاط هم بدون در نظر گرفتن همه جوانب کار اون مطلب رو کپی کرده رو پایگاه خبری ؟؟
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر