شهرستان بهار

هر روز با یک شهید :

شهید محمدرحیم صحرایی: خود را براي ظهور امام زمان(عج) آماده سازید

شناسه خبر: ۷۸۶۱
 شهید محمدرحیم صحرایی: خود را براي ظهور امام زمان(عج) آماده سازید

شهید محمدرحیم صحرایی در وصیت‌نامه خود با بیان اینکه باید خود را براي ظهور امام زمان(عج) آماده سازید، عنوان کرد: مسؤولان را در هنگام مشکلات یاری کنید.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، «شهید»؛ شاهد شهود عرفانی شد و نقش هرچه خوبی را در چهارفصل گیتی نمایان کرد و چشم ستارگان آسمان را روشن، ققنوس هشت جنت که هفت آسمان را مجذوب خود کرده است، همان عاشقی که در وادی مقدس عاشقی، پر پرواز گشود و فرشتگان را نوازشگر روح نابش کرد.

میخواهیم هر روز را با نامی و یادی از این ستارهها، شب کنیم و کار را با تبرک و مدد از این عارفان عاشق آغاز؛

باشد که ادای دینی باشد بر آن همه رشادت، شهامت، مجاهدت و شجاعت... «برگ سبزی، تحفه درویش»، «تا چه قبول افتد و چه در نظر آید».

*تبرک لحظاتمان با شهید محمد رحیم صحرایی :

شهید محمد رحیم صحرایی در تاریخ 2 فروردین 34 در شهر بهار همدان روستای گزل ابدال چشم به جهان گشود. وی تحصیلات خود را تا پنجم ابتدایی ادامه داد و از طرف بسیج به جبهه اعزام و به عنوان رزمنده به ایفای مسئولیت پرداخت. شهید صحرایی در تاریخ 4 بهمن 65 در شهر خرمشهر در اثر بمباران و اصابت ترکش دشمن بعثی به فیض شهادت نائل آمد. اکنون پیکر پاکش در گلزار شهدای روستای گزل ابدال آرام گرفته است.

آنچه میخوانیم وصیتنامه شهید محمد رحیم صحرایی است:

«بسم الله الرحمن الرحیم»

«ولاتحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتاً بل احیاء عند ربهم یرزقون: آنان که در راه خدا شهید میشوند مرده مپندارید بلکه آنها زندهاند و در نزد خدایشان روزی میخوردند».

برادران و خواهران بر همه شما باد پیروی صمیمانه و خالصانه از دستورات امام که پیروی از دستورات ایشان اطاعت از فرمان خداست. از همه شما خواهشمندم که از روحانیت متعهد و مسئول پیروی کنید چرا که چراغ راه هستند که ما را به هدف نزدیکتر میسازند.

اگر میخواهید به هدف برسید و قلب همگی شما برای رسیدن به هدف میتپد روحانیت را تنها نگذارید که یا از قافله انسانیت عقب میمانید و یا به جلو میروید که هر دو برابر با نابودی شماست.

تمام مسائل مسوولان را یار و یاور باشید و کمتر مشکلات جامعه را به رخ بکشید که خدا شاهد است. همگی مسوول هستید برای آنها محرم راز باشید و نه خودتان بر ملاکننده مشکلات و کمبودها باشید.

به طور کلی خود را برای ظهور امام زمان(عج) آماده سازید. از تمام برادران، برادرانی که توان رزمی دارند و میتوانند در جبههها حضور پیدا کنند خود را معطل نکنند بشتابید به سوی جبهههایی که جایی با صفاتر و روحانیتر از سنگرهای خط مقدم نیست و خود را به سنگرهای امام زمان(عج) برسانید و بدانید که این افتخار نصیب هر کس نمیشود سعی کنید این افتخار را نصیب خود کنید.

برادران عزیزم خداوند به ما توفیق عنایت فرموده تا ادامه دهنده راه حسین(ع) باشید انشاءالله. آری برادران من اینچنین کسانی بودند که رفتند پس به راستی سزاوار است که تشنه دیدارشان باشم. مادرم هر وقت به یاد من افتادی شهدا را یاد کن.

بهشت در برابر سختیها است و انسان باید در برابر سختیها تحمل کند.خدایا این قطره خون ناچیز و جان ناقابل مرا برای گسترش اسلام در حضور بپذیر و اگر جان این ارزش را دارد که برای اسلام فدا شود و اسلام پیش برود صدر بار به ما جان بده تا نثارت کنیم. پدر و مادرم بعد از شهادت من آرزومندم هرگز گریه نکنید و افتخار کنید که فررزند خود را در راه اسلام قربانی کردید. همسرم بعد از شهادت من زینبگونه باشید پیام شهدا را به گوش جهانیان برسانید.

انتهای پیام
نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر