شهرستان بهار

معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی خبر داد :

پرداخت 12 هزار میلیارد تومان بدهی دولت به تامین اجتماعی از طریق تهاتر

شناسه خبر: ۷۸۸۸
 پرداخت 12 هزار میلیارد تومان بدهی دولت به تامین اجتماعی از طریق تهاتر

معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی گفت: 12 هزار میلیارد تومان از بدهی‌های دولت به سازمان تامین اجتماعی، بانک رفاه و شرکت‌های زیرمجموعه این سازمان و سایر الزامات بانکی از طریق بانک مرکزی تهاتر می‌شود.

به گزارش نشاط شهر، عبدالرحمن تاج الدین در گفت وگو با خبرنگار فارس در همدان، با بیان اینکه به مناسبت هفته تامین اجتماعی دهها پروژه در اقصی نقاط کشور و عموماً در مناطق کمتر توسعه یافته مورد بهره برداری قرار گرفت، اظهار کرد: خوشبختانه امروز درمانگاه شهرستان رزن به عنوان یکی از درمانگاه های سازمان تامین اجتماعی طبق استانداردهای روز بهره برداری شد.

وی با اشاره به اینکه درمانگاه شهرستان بهار به زودی به مناقصه گذاشته و ساخته میشود، گفت: امروز ادعا داریم که در حوزه به روزرسانی تجهیزات پزشکی به اندازه یک دهه در عرصه درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی اقدام عملی شده است.

معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در این راستا شاهد ورود دستگاههایی همچون «MRI»، «سی تی اکسن» و نیز سیستم «پکس» در بیمارستان آتیه همدان هستیم، خاطرنشان کرد: افتخار میکنیم سازمان تامین اجتماعی در کسب رضایتمندی بیمه شدگان تلاش کرده است.

وی با اشاره به اینکه در فضای ملکی سازمان تامین اجتماعی، درمان برای مشمولان بیمه شده رایگان است و از این منظر افراد حس ملکیت دارند و به همین دلیل به این فضاها علاقمند هستند، افزود: میزان رضایتمندی از خدمات را میتوان در چهره بیمه شدگان دید و این افتخاری بوده که سازمان تامین اجتماعی در دولت تدبیر و امید در راستای توسعه کمی و کیفی فضاهای فیزیکی ملکی قدم برداشته است.

تاج الدین با تاکید به اینکه بسیاری از فضاهای بیمارستانی سازمان تامین اجتماعی مخروبه شده بود و در شأن بیمه شدگان، بیمار، پزشک، پرستار و کارکنان بیمارستان نبود، گفت: امروز فضای آرامبخشی فراهم شده که این مهم نه تنها در ارائه خدمات با کیفیت بلکه در افزایش روحیه نشاط بیماران موثر است.

وی با بیان اینکه استاندار همدان امروز از اقدامات صورت گرفته در بیمارستان آتیه رضایتمند است که در بهبود خدمات موثر است، افزود: سازمان تامین اجتماعی با حسن تدبیر و مدیریتی خود اقدامات خوبی انجام داده و با وجود مشکلاتی که دارد هر ماه باید 6 هزار میلیارد تومان پول پرداخت کند.

معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه تامین اجتماعی یک سازمان درآمد ـ هزینه است، خاطرنشان کرد: ما باید خود به تجهیز منابع و توزیع منابع کنیم و درآمدی از نفت و ردیف اعتباری از بودجه دولتی نداریم.

وی از وجود 3 میلیون و 200 هزار بازنشسته تامین اجتماعی خبر داد که با خانواده هایشان بیش از 5 میلیون نفر میشوند و در ادامه افزود: در ارائه خدمات بهتر به این افراد تلاش کرده ایم اما معتقدیم خدمات در شأن آنها نبوده است.

تاج الدین با بیان اینکه طی چند سال اخیر نتوانسته ایم در راستای افزایش دستمزدها اقدامات خوبی انجام دهیم اما تلاش خود را کرده ایم، گفت: سازمان تامین اجتماعی با وجود تمام مشکلات سعی کرده با حسن تدبیر خود را اداره کند.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه در مجلس در قالب برنامه پنجم توسعه برای نخستین بار بدهی دولت را به سازمان تامین اجتماعی نهادینه کرده ایم، خاطرنشان کرد: بر اساس این برنامه امسال در بودجه سالانه کشور در حد 50 هزار میلیارد تومان دولت موظف شد با اولویت سازمان تامین اجتماعی نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام کند.

معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی بیان کرد: در جلسه قبل هیات دولت مصوب شد که بخش عمدهای از بدهی های سازمان تامین اجتماعی، بانک رفاه و شرکتهای زیرمجموعه این سازمان و سایر الزامات بانکی از طریق بانک مرکزی تهاتر شود که خبر خوشی است.

وی با اشاره اینکه در این راستا تقریباً 12 هزار میلیارد تومان بدهی پرداخت میشود، افزود: خوشبختانه امروز اجماع ملی در قالب وزارت بهداشت، بیمه سلامت و سازمان اجتماعی در راستای بهینه کردن خدمات و ساماندهی خدمات درمانی در سراسر کشور ایجاد شده است.

تاج الدین با بیان اینکه نهادینه شدن راهنمای بالینی برای پزشکان و مراکز پزشکی مورد قبول واقع شده است، گفت: خوشبختانه فضای کاملاً همراهی وجود دارد که میتواند در عرصه خدمات رسانی کمک کند.

وی با اشاره به اینکه این اقدام در ساماندهی هزینه های پزشکی نیز موثر است که البته می دانیم طی سال های اخیر هزینه ها نامعقول بود، گفت: مدیر درمان تامین اجتماعی استان همدان اقدامات خوبی را انجام داده که باید قدردان بود، در بخش بیمه ای نیز کارهای مهمی از جمله راه اندازی سیستم آیتی در راستای ارائه خدمات بهتر و دسترسی آسان به آن انجام شده است.

معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: در راستای تجهیز فضاهای درمانی و توسعه اقدامات بیمه ای کارهای خوبی صورت گرفته است.


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر