شهرستان بهار

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق استان همدان گفت :

با توجه به تداوم گرمای هوا قطعی برق حداقل تا دو هفته آینده ادامه می یابد

شناسه خبر: ۷۸۹۶
 با توجه به تداوم گرمای هوا قطعی برق حداقل تا دو هفته آینده ادامه می یابد

قطعی برق مرتبط با گرمای هوا و افزایش مصرف است و بنا بر پیش بینی هواشناسی و اخباری که مسئولین ارشد وزارت نیرو اعلام کرده اند، شدت گرما تا دو هفته آینده در کشور وجود دارد و از این رو قطعی برق هم دستکم تا همین زمان ادامه خواهد داشت

به گزارش نشاط شهر ، احمد رضا روز بیانی در خصوص پایان خاموشی های پی در پی در شهرستان گفت: قطعی برق مرتبط با گرمای هوا و افزایش مصرف است و بنا بر پیش بینی هواشناسی و اخباری که مسئولین ارشد وزارت نیرو اعلام کرده اند، شدت گرما تا دو هفته آینده در کشور وجود دارد و از این رو قطعی برق هم دستکم تا همین زمان ادامه خواهد داشت واز اواسط مرداد ماه شاهد کاهش قطعی برق خواهیم بود.
روز بیانی در گفتگو با خبرنگار نشاط شهر در خصوص این که این خاموشی ها تا کی ادامه دارد توضیح داد:بستگی به میزان در خواست مدیریت شبکه برق ایران دارد و این قسمت تصمیم گیرنده است که چه مقدار خاموشی در یک استان باشد وبا توجه به بررسی ها واطلاع رسانی های قبلی نسبت به خاموشی اقدام می شود.
روز بیانی با اشاره به این که شهرستان دارای شهرها و روستاهای صنعتی می باشد و آیا شرکت توزیع برق استان همدان اقداماتی را پیش بینی کرده یا خیر افزود: خطوطی که باید قطع شوند مشخص شده و به صورت جدولی در اختیار عموم گذاشته شده است و هر روز سایت در ساعت7 صبح در خصوص اطلاعیه های خاموشی بروز رسانی می شود.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق استان همدان در خصوص سوال خبرنگار نشاط در مورد اینکه آیا مشکل قطعی مربوط به سال جاری است یا برنامه سالانه است گفت:خیر قطعی به خاطر افزایش گرما و بالا رفتن مصرف برق است وقطعی به صورت مداوم وجود نخواهد داشت.
وی افزود: به ازای هر یک درجه افزایش گرما، ۱۵۰۰ مگاوات به مصرف برق کشور اضافه می شود، گرما و کم بارشی امسال باعث شده اند که این معضل به وجود آید.
خبرنگار نشاط شهر از روز بیانی خواست که توصیه ای هم به مردم شهرستان بهار درخصوص مصرف برق داشته باشد که وی افزود: حداقل مقدار 10% مصرف انرژی را مدیریت بکنید. همدان و شهرستان ها به دلیل شرایط آب و هوایی نیاز به کولر گازی ندارند اما اگر عزیزانی که استفاده می کنند میتوانند دمای کولر را بین 23تا25 درجه تنظیم کنند که به دمای آسایش معروف می باشد و زمانی که برق مجدد وصل می شود یکجا از وسایل برقی استفاده نکنیم زیرا این امر باعث آسیب رسانی به شبکه برق می گرددو امکان خاموشی دوباره را به وجود می آورد و اگر این توصیه ها رعایت شود میزان خاموشی به نسبت قابل توجهی کم می شود.

گزارش : حمیدرضا پناهی

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر