شهرستان بهار

مدیرکل ارشاد همدان :

دیدگاه های سیاسی در تصمیم گیری های فرهنگی تاثیرگذار نباشد

شناسه خبر: ۷۹۳۳
 دیدگاه های سیاسی در تصمیم گیری های فرهنگی تاثیرگذار نباشد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: دیدگاه های سیاسی نباید در تصمیم گیری های فرهنگی تاثیرگذار باشد.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از خبرنگار مهر، علیرضا درویش نژاد ظهر شنبه در نشست با هنرمندان شهرستان بهار از تلاش برای ایجاد ارتباط دوسویه بین اهالی فرهنگ و هنر و ارشاد خبر داد و گفت: نقش هنرمندان در کیفیت بخشی به امور قابل انکار نیست کمااینکه از پیشنهادات سازنده این قشر استقبال می کنیم.

وی با بیان اینکه کار در حوزه فرهنگ و هنر نیازمند دید وسیع است چراکه هنر جای بسته نگری نیست، گفت: هنری که در قالب چارچوب قوانین جمهوری اسلامی است باید مورد حمایت قرار بگیرد.

درویشنژاد پیشگیری از موازیکاری ها را نیازمند برنامه ریزی کلان دانست و عنوان کرد: در حالی که فرهنگ حوزه ای تخصصی است اما متأسفانه هرکس خود را در این حوزه صاحبنظر میداند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با تأکید بر تلاش برای ایجاد فضای باز فرهنگی و هنری عنوان کرد: دیدگاه های سیاسی نباید در تصمیمگیریهای فرهنگی تاثیرگذار باشد.

وی حفظ کرامت انسانی را در صدر اهداف مجموعه ارشاد همدان برشمرد و بابیان اینکه محدودیت های مالی انکارناپذیر است اما نباید محدودیت فکری داشته باشیم، گفت: باید با ابتکار، نوآوری و خلاقیت برنامههای فاخر و تأثیرگذار اجرا کرد.

درویشنژاد باتاکید بر حمایت از مؤلفان و هنرمندان بومی؛ کاهش دغدغه اهالی فرهنگ و هنر و ایجاد فضای مناسب برای کشف و شکوفایی استعدادهارا از دیگر برنامه ها برشمرد و گفت: هنرمندان و اهالی فرهنگ بازوی توانمند ارشاد هستند.

وی افزود: یکی از سیاست های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تمرکززدایی از مرکز استان و برگزاری برنامه های مختلف در سطح شهرستان هاست.
امام جمعه شهرستان بهار نیز در این جلسه گفت: شهرستان بهار در زمینه تشکیل جلسات شورای فرهنگ عمومی و عملیاتی شدن مصوبات عملکرد قابل توجهی دارد.

حجت الاسلام حبیب الله حاتم نیا افزود: شورای فرهنگ عمومی در شهرستان بهار و شهرهای لالجین، صالح آباد و مهاجران به صورت منظم برگزار شده و خروجی خوبی دارد.

فرماندار شهرستان بهار نیز در این نشست گفت: برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری در این شهرستان حمایت می شود.

احسان قنبری با بیان اینکه شهرستان بهار از ظرفیت های ویژه ای برخوردار است، عنوان کرد: باید با تعامل و همکاری بین دستگاه های شهرستان، برنامه های مختلف فرهنگی به بهترین شکل در بهار برگزار شود.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر