شهرستان بهار

آشنایی غریب

شناسه خبر: ۷۹۵۶
آشنایی غریب

کتاب آشنایی غریب، با موضوع گذری کوتاه بر زندگی معنوی شهید محمود چراغی به نویسندگی علیرضا قاسملو دوست صمیمی وی منتشر شده است.

به گزارش نشاط شهر به نقل از ایثار واحد همدان، شهید محمود چراغی در گیر ودار زندگی روزمره به دنبال معشوق و معبود خویش بود فارغ تمام مشکلات، پا بر نفس اماره گذاشت تا خویشتن خویش را از قید دنیا برهاند، شاید مثالی بسیار کوچک از عبادت های بسیار وی را بتوان 40 هفته مداومت بر زیارت کریمه اهل بیت (ع) و زیارت مسجد مقدس جمکران را نام برد، این اعمال تنها گوشه ای از نمایش عاشقی این شهید به معشوق خود است.

کتاب آشنایی غریب سعی دارد تابا زبانی ساده و قلمی بسیار روان وخودمانی این شهید را توصیف کند تاشاید علاقمندان و جوانان مشتاق بدانند که هنوز وصال به محبوب محال نیست.

نویسنده کتاب علیرضا قاسملو از دوستان صمیمی شهید است که طی طریق این شهید را از زمان آشنایی خود با شهید تا زمان شهادت محمود چراغی که در حدود 18 سال است با زبانی آشنا می نگارد.

شهید محمود چراغی در روز 23 خرداد ماه 89 در جریان درگیری پیش آمده با عناصر ضد انقلاب و اقدام تروریست ها به تیراندازی و پرتاب نارنجک این نیروی فداکار اطلاعاتی به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر این شهید در کنار مقبره عارف بزرگ حضرت آیت الله شیخ محمد بهاری در شهر بهار آرام گرفت.


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر