شهرستان بهار

طلایی نیک :

غیر وابسته ترین صنعت کشور صنایع دفاعی است

شناسه خبر: ۷۹۵۹
 غیر وابسته ترین صنعت کشور صنایع دفاعی است

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع گفت: هفته آینده خبرهای خوب و خوشی از دستاوردهای نظامی اعلام خواهد شد که دشمن را مأیوس‌تر می‌کند.

به گزارش نشاط شهر به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، سردار سرتیپ دوم پاسدار رضا طلایی نیک ظهر امروز در همایش بزرگ "معلم انقلابی و استکبارستیزی" توجه به بصیرت و بینش عمیق را نیاز انقلابی دانست و افزود: این روزها به شدت به این مهم نیاز داریم و این انتظار رهبری از همه ماست.

وی با تأکید بر اینکه شرایط جدیدی پیش آمده و دنیا در پیچ تاریخی قرار گرفته است، تصریح کرد: معادلات منطقه به نفع انقلاب اسلامی در حال رقم خوردن است.
طلایی نیک با اشاره به حضور سردار سلیمانی در همدان و سخنانش در جمع مردم، ادامه داد: همان سخنان سردار سلیمانی بلافاصله توسط عالی ترین مقامات نظامی و سیاسی آمریکا تحلیل شد.

وی با بیان اینکه در این پیچ تاریخی توازن قدرت در این منطقه به نفع جبهه مقاومت و ملتها در حال رقم خوردن است، خاطرنشان کرد: رژیمهای وابسته به استکبار و تیم های مستبد در حال فروپاشی و جارو شدن از منطقه هستند.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع با تأکید بر اینکه تزلزل نظام استکبار را به عینه در منطقه می بینیم، یادآور شد: آمریکا نتیجه معکوس از مداخله های نظامی، جنایات و تجاوزگری ها گرفته است.

وی با بیان اینکه سیاستهای استکباری و جنگ افروزانه با کمک سرویسهای جاسوسی صهیونیستی و آمریکایی در منطقه سازمان یافته و با یک برنامه راهبردی کلان شروع شده و ادامه دارد، اظهار کرد: اما دستاوردها برای آنها پشیمانکننده و ناامیدکننده است؛ امروز ملت یمن در برابر رژیم آل سعود با تجهیزات و سلاحهای آمریکایی موفق است.
وی با تأکید بر اینکه در شرایطی هستیم که هرچه جلو می رویم تضاد بنیادین انقلاب اسلامی با نظام استکباری آشکارتر میشود، گفت: تضاد بنیادین سه وجه، تضاد در مبانی، تضاد در منافع و تضاد در راهبردها دارد.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع به تضاد منافع اشاره کرد و افزود: آمریکا به دنبال تأمین منافع رژیم صهیونیستی، تأمین منافع نامشروع خود در عرصه های مختلف است اما منافع ما این است که دست متجاوز را از هر جا که به سوی ما دراز شد قطع کنیم.

سردار طلایی نیک با تأکید بر اینکه در سه عرصه، استکبار اهداف خود در رابطه با تقابل با انقلاب و ایران را دنبال میکند، ادامه داد: عرصه هویت ملی، پیشرفت ملی و مقاومت ملی و فراملی سه عرصه تقابل آمریکا با ایران و انقلاب اسلامی است.


وی خاطرنشان کرد: در عرصه هویت ملی، ایمان، اسلام، روحیه انقلابی و جهادی، ولایتمداری، استقلالطلبی و آزادیخواهی ملت ایران و سبک زندگی دینیـ ایرانی توانسته در مقابل تهاجم مستقیم و غیرمستقیم آمریکا ما را قوی و مقاوم کند.


معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع تهاجم فرهنگی، نفوذ در فضای مجازی، انحراف هنجاری در رفتارهای اجتماعی و اخلاقی را از اهداف دشمنان در عرصه هویت ملی برشمرد و یادآور شد: تلاش برای ایجاد ابهام در مقبولیت و مشروعیت نظام با حرکتهای عملیات روانی از دسیسه های آمریکاست که در عرصه هویت ملی دنبال میکند.


معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع با تأکید بر اینکه آمریکایی ها جرأت نمیکنند اعلام کنند میخواهند نظام را از بین ببرند، میگویند میخواهیم رفتار نظام را تغییر دهیم، اظهار کرد: اما اعمال آنها تغییر نظام و ایجاد نظام منفعل غیراسلامی غیرانقلابی است اما چون احتمال میدهند به آن نمیرسند اعلام نمیکنند که بعداً سرافکنده نشوند.


وی با تأکید بر اینکه دشمن عرصه پیشرفت کشور را نیز هدفگذاری کرده است، یادآور شد: وابستگی ما به تدریج بعد از انقلاب اسلامی کم شده و میخواهد این وابستگی قطع نشود.
سردار طلایی نیک صنعت دفاعی را یکی از عرصه هایی دانست که طی 40 سال گذشته وابستگی خود را قطع کرده است، گفت: قبل از پیروزی انقلاب در این صنعت وابستگی صد درصد داشتیم.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع با بیان اینکه بعد از 40 سال تحریم، امروز همه میگویند بومی ترین و خودکفاترین صنعت، صنعت دفاع است، افزود: در این حوزه هیچ وابستگی به آمریکا و استکبار نداریم.


سردار طلایی نیک با اشاره به بهرهبرداری از جدیدترین موشک نقطهزن طی چند روز گذشته، تصریح کرد: اینکه انقلاب اسلامی برای سایر کشورها الگو شود و این بیداری اسلامی بستر را فراهم کند، برای دشمن قابل تحمل نیست.


وی با تأکید بر اینکه دشمن به دنبال این است رشد علم و دانش در کشور متوقف شود، ادامه داد: استعداد، زمینه علمی و انگیزه انقلابی برای رشد علم و دانش وجود دارد و این برای آمریکا قابل تحمل نیست.


وی با بیان اینکه توافقات در حال انجام، ایران را در محور توافقات بزرگ اقتصادی و توسعه یافتگی در منطقه قرار داده است، یادآور شد: اگر این ظرفیت بارور شود میتواند قدرت انقلاب اسلامی را در شعاع بیشتر و بلندمدتتر حفظ کند.
وی با تأکید بر اینکه زمینه های داخلی، فسادپذیری در امور، برخی ناکارآمدیها و انفعالات وجود دارد که دشمن را امیدوار میکند، گفت: این موارد موجب شده آمریکا خوابهای پریشان ببیند که میتواند از این نارضایتی های معیشتی در داخل کشور فتنه جدیدی ایجاد کند؛ اما کور خوانده است.


وی بر حفظ انسجام و اتحاد و حمایت از قوای سهگانه و تقویت دولت تأکید کرد و ادامه داد: امروز دولت و نظام در وسط یک کارزار بزرگ با استکبار در عرصه های مختلف داخلی و خارجی هستند.


وی هدف تحریم ها را آسیب زدن به مردم دانست و یادآور شد: هدف آنها تنها نظام نیست و هدف آنها این است مردم را به نظام و آینده ناامید کنند و در این شرایط، فرهنگ بسیج و مقاومت موثر است.


معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع در پایان خاطرنشان کرد: هفته آینده خبرهای خوب و خوشی از دستاوردهای نظامی خواهد شنید که دشمن را مأیوستر میکند.

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • قاسمی :
  در تاریخ ۱ شهریور ۹۷ ساعت ۰۸:۴۷
  جناب سردار طلایی نیک سربلند و سرافراز باشید
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر