شهرستان بهار

مدیرعامل شرکت تعاونی سیب زمینی کاران خبر داد :

روند صعودی افزایش قیمت سیب زمینی / کشاورزان به شایعات توجه نکنند

شناسه خبر: ۷۹۸۲
 روند صعودی افزایش قیمت سیب زمینی / کشاورزان به شایعات توجه نکنند

مجید ریحانی ، مدیر عامل شرکت تعاونی سیب زمینی کاران شهرستان بهار از روند صعودی قیمت سیب زمینی در طی چند روز آتی خبر داد و به مدیریت برداشت محصولات کشاورزان تاکید کرد.

به گزارش نشاط شهر، ریحانی مدیر عامل شرکت تعاونی سیب زمینی کاران در گفتگو با خبرنگار بهارانه گفت: سطح زیر کشت سیب زمینی در شهرستان بهار 5700 هکتار میباشد و بر آورد میشود تا به امروز 80 درصد برداشت سیب زمینی انجام شده باشد.

مجید ریحانی در خصوص افزایش قیمت سیب زمینی در چند روز گذشته گفت: این نکته قابل تامل می باشد که با وجود قیمت نسبتا خوبی که در حال حاضر شاهد آن هستیم متاسفانه کشاورزان بهاری از این بازار خوب زیاد منفعتی شامل حالشان نشد چون اکثرا محصولشان را در زمان پایین بودن قیمت به فروش رساندند.

وی در ادامه گفت: با این حال خدا را شاکریم که مدتی است بازار سیب زمینی روند صعودی داشته است هر چند هنوز با قیمت و ارزش واقعی سیب زمینی فاصله بسیار است.

ریحانی دلایل این روند صعودی را لغو ممنوعیت صادرات و وضعیت اقتصادی و تورم حاکم بر کشور دانست. وی همچنین گفت: تقاضای بالای خرید از کشور های هدف، کاهش سطح زیر کشت در کشورهای همسایه و گرایش بیشتر مردم در داخل کشور به مصرف سیب زمینی به دلیل وضعیت اقتصادی به وجود آمده برای خانوارهای کشور از دیگر دلایل بالارفتن قیمت این محصول است.

وی همچنین کاهش میزان تولید در کشور به دلیل کاهش سطح زیر کشت و همچنین کاهش میزان تولید در واحد سطح در داخل کشور به دلیل شرایط آب و هوایی و خشکسالی و تشدید بیماریها و آفات را دیگر دلیل عمده افزایش قیمت عنوان کرد و افزود: پیش بینی میشود این روند صعودی قیمت همچنان ادامه دار باشد.

ریحانی همچنین گفت: خواهشی از کشاورزان عزیز داریم که به شایعات اهمیتی نداده و برداشت همین اندک محصول باقیمانده خود را مدیریت کنند.

وی گفت: متاسفانه چند روزی است که شایعاتی در خصوص ممنوعیت صادرات مطرح شده که این خبر کذب محض می باشد و صادرات به سرعت سابق در حال انجام می باشد.

ریحانی همچنین گفت: کشاورزان عزیز در چنین مواقعی جهت کسب اطلاعات صحیح و معتبر میتوانند از روشهای ذیل با شرکت تعاونی سیب زمینی کاران بهار تماس حاصل نمایند.

تلفن 08134503337
همراه09181111883

کانال تلگرام شرکت تعاونی سیب زمینی کاران بهار

https://t.me/joinchat/AAAAADyAHMWhskHHf9rTVw
دفتر مرکزی: استان همدان.شهرستان بهار بلوار کشاورز
تلفکس: 08134503337

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر